23.01.19, 17:57zdj. Adrian Grycuk, CC BY SA 3.0, via Wikimedia Commons

Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu

W przyszłą środę odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu, poświęcone m.in. projektom ustaw dotyczących jawności wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim. 

O zwołaniu dodatkowego posiedzenia poinformował na Twitterze marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. Jak podkreślił polityk, w porządku obrad znajdą się m.in. projekty ustaw dotyczące jawności wynagrodzeń w NBP. Planowo kolejne posiedzenie Sejmu powinno odbyć się w dniach 20-22 lutego, jednak podjęto decyzję o zwołaniu dodatkowych obrad.

"W porządku obrad znajdą się między innymi projekty ustaw dotyczących jawności wynagrodzeń w Narodowym Banku Polskim i ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz świadczenia Mama4+"- podkreślił marszałek Marek Kuchciński. 

Prawo i Sprawiedliwość poinformowało wczoraj o złożeniu zapowiadanego projektu ustawy ws. jawności zarobków w Narodowym Banku Polskim. 

"To ustawa, która rozstrzygnie wątpliwości, zastrzeżenia czy zarzuty kierowane pod adresem banku dot. jawności oświadczeń majątkowych, a także wysokości wynagrodzeń"- powiedział na konferencji prasowej szef klubu PiS, wicemarszałek Ryszard Terlecki.

yenn/300Polityka, Fronda.pl