12.02.19, 14:03Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Będzie koalicja PiS z Kukizem? Lider K'15 spotkał się z prezesem PiS

Jak informuje "Rzeczpospolita", lider Kukiz'15 miał w ostatnich tygodniach odbyć serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, m.in. Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą. 

Według dziennika, ma to związek z intensywnymi działaniami obozu władzy w celu zapewnienia drugiej kadencji. A jak pokazują ostatnie sondaże, Zjednoczona Prawica może potrzebować koalicjanta. Potencjalnym partnerem mogłoby być ugrupowanie Pawła Kukiza. Sam poseł jeszcze niedawno nie wykluczał przyszłej koalicji z... Platformą Obywatelską. Ponoć Kukiz jest przekonany, że ze strony PiS nie ma zainteresowania współpracą, a obóz rządzący jedynie kopiuje dobre pomysły i podbiera mu posłów. 

"W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 miał – jak twierdzą nasi rozmówcy – odbyć serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą. PiS obserwuje jednak spadające notowania Kukiza i rozważa inne scenariusze"-czytamy na łamach "Rzeczpospolitej". 

Dziennik podaje, że Prawo i Sprawiedliwość bierze również pod uwagę Bezpartyjnych Samorządowców, skupionych wokół prezydenta Lubina, Roberta Raczyńskiego. Niektóre postulaty Bezpertyjnych wydają się bowiem kompatybilne z programem jednego z koalicjantów Jarosława Kaczyńskiego- Porozumienia Jarosława Gowina. 

yenn/RP.pl, Fronda.pl

Komentarze

helena2019.02.13 8:17
miejmy nadzieje,ze Kukiz mysli o Polsce,bo niektore wypowiedzi i glosowania wskazuja na lto,ze blizej im do lewicy ,trzymam kciuki aby dolaczyli do zjednoczonej prawicy,bo totalitarna opozycja to obciach pod kazdym wzgledem,pajace sorrossa niszczacego swiat i wszystko co naturalne.
lolek kremówka2019.02.12 19:20
A co z Solidarną Polską i Polską Razem? Przecież to z nimi PiS rządzi. Nie samo PiS. PZPR zżarło koalicjantów??? Jak to tak??? I liderzy tych partii nic nie prostują???? Samodzielne starty PiS kończyły się porażką, dlatego stworzono zjednoczoną prawicę. Proszę być dokładnym.
Ryszard 2019.02.12 18:39
Bye bye Piotr Nowak
Piotr Nowak2019.02.12 17:38
bye bye Kukiz'15
Żałosne2019.02.12 16:49
To ten który chciał żeby mu "pluć w ryj jak zostanie politykiem"? Widać kiedyś trzeźwiej myślał.