13.05.20, 06:25Screenshot Youtube - echo24

Będzie kolejna obstrukcja Senatu? Zdrojewski zapowiada, że ,,będą mieli nad czym pracować''

Wczoraj późnym wieczorem uchwalił ustawę w sprawie tegorocznych wyborów prezydenckich. Zakłada ona, że głosowanie będzie mieszane – zarówno w lokalach wyborczych, jak i korespondencyjnie. Wygląda jednak na to, że opozycja już postanowiła po raz kolejny ustawę blokować.

Wczoraj po przyjęciu ustawy przez Sejm Bogdan Zdrojewski z Koalicji Obywatelskiej napisał na twitterze:

Maszynka do głosowania w Sejmie ponownie w użyciu. Wszystkie sensowne poprawki odrzucane.

Dalej zapowiedział:

Ordynacja wyborcza ponownie będzie bublem, a przede wszystkim projektem niemożliwym do poprawnego zrealizowania. Senat będzie miał nad czym pracować!”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Barbara2020.05.13 13:20
Oj,przydałby się teraz Piłsudski
Foster2020.05.13 14:19
Wiesz ilu zginęło w przewrocie majowym ?. To zasługa Piłsudskiego.
Leon zawodowiec2020.05.31 5:03
i bardzo dobrze ty tez do odstrzału
Walter2020.05.13 12:08
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Politycy z PiS-u powołują się na zapisy ustawy zasadniczej tylko wtedy, kiedy są korzystne dla ich partii. Sami już dawno złamali konstytucyjne zasady trójpodziału władzy i niezawisłości sądów. Jarosław Kaczyński koniecznie chce prezydentury Andrzeja Dudy na kolejne pięć lat, żeby przez następną kadencję dalej łamał konstytucję zgodnie z jego wskazówkami. Polska przestaje być krajem demokratycznym i praworządnym. Za kilka miesięcy pogłębi się recesja gospodarcza i szanse na reelekcję Andrzeja Dudy znacząco spadną, dlatego PiS nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej, bo to oznaczałoby przesunięcie wyborów o pół roku. Nieprawdziwe są powody nie wprowadzenia stanu klęski żywiołowej podawane przez polityków z PiS-u. Mamy stan klęski żywiołowej de facto, a nie mamy stanu klęski żywiołowej de iure. Mam nadzieję, że Andrzej Duda przegra wybory prezydenckie na drugą kadencję.
Sylwester2020.05.13 12:53
Ha ha ha . Spis artykułów bez uzasadnienia. Proponuję przeczytaj Konstytucję ze zrozumieniem, a nie powielaj przekazy dnia. Ustawa o o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 5 grudnia 2008 ( kto wtedy rządził?) jest, aktem wystarczającym i adekwatnym do sytuacji. Ustawa ta nakazuje obywatelom: 1) poddawania się: a) zabiegom sanitarnym, b) szczepieniom ochronnym, c) poekspozycyjnemu profilaktycznemu stosowaniu leków, d) badaniom sanitarno-epidemiologicznym, w tym również postępowaniu mającemu na celu pobranie lub dostarczenie materiału do tych badań, e) nadzorowi epidemiologicznemu, f) kwarantannie, g) leczeniu, h) hospitalizacji, i) izolacji, j) 7 izolacji w warunkach domowych; 2) zaniechania wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia lub choroby zakaźnej na inne osoby - jeżeli są osobami zakażonymi, chorymi na chorobę zakaźną lub nosicielami; 3) stosowania się do nakazów i zakazów organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej służących zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych; 4) udzielania danych i informacji: a) organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojskowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Inspekcji Weterynaryjnej, Wojskowej Inspekcji Weterynaryjnej, Inspekcji Ochrony Środowiska, jednostkom, o których mowa w art. 30 ust. 1, oraz ośrodkom referencyjnym i instytutom badawczym - niezbędnych do prowadzenia nadzoru epidemiologicznego nad zakażeniami i chorobami zakaźnymi i zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, b) właściwym państwowym inspektorom sanitarnym - niezbędnych do prowadzenia nadzoru epidemiologicznego nad niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, c) organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej Te przepisy są wystarczające w obecnej sytuacji. Z kolei art 228 konstytucji stanowi, że jeżeli inne środki okazały się niewystarczające to można ( powtarzam można ) wprowadzić stan klęski żywiołowej. Środki z w/w ustawy są, Obecnie nie ma takiej potrzeby. jedyny powodem wprowadzenia klęski żywiołowej byłaby zatem chęć przesunięcia wyborów, co nie może być konstytucyjnym powodem wprowadzenia tego stanu i de facto łamie przepisy konstytucji. Lepiej napisz od razu, że stan klęski żywiołowej powinien trwać tak długo jak długo kandydat PO nie będzie miał szans na wygraną, bo w rzeczywistości o to chodzi.
zegarmistrz2020.05.13 9:48
Wybory-nie. Brak wyborów-nie.Głosowanie korespondencyjne-nie. Tradycyjne-nie. Przegłosowane przez sejm-nie. I tak ze wszystkim. Od pięciu lat. Mówcie dalej, działajcie dalej, nakręcajcie sprężynę dalej, ale jak odskoczy, to się nie pozbieracie.
Agnieszka2020.05.13 8:49
I mam niby PiSu żałować jak prowadzenie obrad nad tą ustawą było faktycznie skandaliczne - zero merytorycznej dyskusji; wyłączanie mikrofonu w połowie pytania, ćwiczenie refleksu w bezmyślnym naciskaniu guziczków. I w ogóle powstanie tej ustawy, gdy jest poprzednia, by senat mógł sobie "dłuuuuugo i rzeeeetelnie" pracować, to traktuję tym razem jako wyłącznie prowokację PiSu, by zamiast wyborów w maju robić wokół nich zamieszanie przez następne miesiące i nie zajmować się prawdziwymi problemami i potem nas bardziej narażać. Chociaż się nie kompromitujcie marudząc teraz na senat, bo tym razem to jak kulą w płot. Wiedzieliście z kim i jaką gierkę zaczynacie wymyślając nowe ustawy jak już macie tą o wyborach najbezpieczniejszych i wszystko mogliśmy mieć za sobą w maju gdybyście chcieli.
Foster2020.05.13 14:17
Oni inaczej nie potrafią. Wszystkie ustawy to projekty poselskie, przegłosowują na jednym posiedzeniu i później wielokrotnie nowelizują. To już tacy popaprańcy i wierzą, że nikt inny lepiej od nich tego nie zrobi.
Hanna2020.05.13 7:53
Z Senatu jest tak mały pożytek a drogo kosztuje polskich obywateli,.....to może na początek obciąć senatorom 1/3 uposażenia. Pieniądze te przekazać przedsiębiorcom i na służbę zdrowia. Jak się nic nie zmieni w Senacie ---- to go rozwiązać, bo w niedużej Polsce można się bez niego obejść.
Barbara2020.05.28 20:40
A miało już senatu nie być - żadnego pożytku z niego - w innych państwach nie ma-
Głupa Goska chce byc prezy dętką2020.05.13 7:38
Platforma i praca???koń by sie usmiał
M.a2020.05.13 7:36
W PO coraz mniej polityków a coraz więcej politykierów.
Pat2020.05.13 7:36
Poprawna odpowiedż na to pytanie brzmi....:"o tym zadecyduje niemiecka ambasada
Foster2020.05.13 7:21
Nie rozumiem jak mają 30 dni, to w czym problem. PAD wielokrotnie zwlekając z podpisem ustawy tłumaczy to tym, że jeszcze ma czas, że reguluje to termin ustawowy, a co dopiero pani Kempa (były Szef KPRM), która odmówiła publikacji orzeczenia SN, pomimo tego że powinna to zrobić niezwłocznie.
a to z\305\202odziej 2020.05.13 12:35
jak widać w senacie kupa kretynów, i zdrajców
trujący Kartofel z sokiem z buraka2020.05.13 7:17
wolę biegunkę czerwoną w kibelku - niż stałą obstrukcję jelitową
STANISLAW2020.05.13 6:59
Dokąd będziesz, Senacie, torturować społeczeństwo bezsensowną walką z nim i demokracją??
Grizzly2020.05.13 6:39
Nakręcane małpy prusko - ruskie to nie opozycja - to V Kolumna, dlatego noszą odpowiedni znaczek w klapie "V"!