04.05.21, 10:34Fot. via Pixabay

Belgia: wiele przypadków apostazji po zakazie błogosławieństw par jednopłciowych

Watykan wydał zakaz błogosławienia przez Kościół par jednopłciowych. W proteście przeciwko tej decyzji Stolicy Apostolskiej wielu Belgów zdecydowało się na odejście od Kościoła.

Biskup Antwerpii Johan  Bonny poinformował, że około 2 tys. osób zwróciło się z prośbą o usunięcie wpisu o ich chrzcie z rejestrów flamandzkich diecezji. Parafie diecezji Bonny'ego zostały opuszczone przez około 700 osób, głównie młodych o orientacji heteroseksualnej.

Bp Bonny ubolewa także nad tym, że Watykan nie konsultował swej decyzji z biskupami. Biskup zarzuca watykańskiemu zakazowi "słabość teologiczną" i wskazuje na "niezdolność do przyjęcia współczesnych osiągnięć w teologii biblijnej, sakramentalnej i moralnej".

- Jest tak, jakby był napisany w czasach Piusa XII (w latach 1939-1958 - red.) - uważa bp Bonny.

Nawiązując do papieskiej adhortacji "Amoris laetitia" z 2016 r. bp Bonny podkreślił, że nie chodzi o rozszerzenie małżeństwa sakramentalnego, ale o to, że „istnieją różne sposoby kochania się nawzajem, troszczenia się o siebie i podejmowania odpowiedzialności w Kościele i społeczeństwie”. Wymieniona adhortacja traktuje o poszukiwaniu nowych pozytywnych elementów w duszpasterstwie rodzin.

Ponadto bp Bonny już wcześniej ostro krytykował zakaz błogosławienia związków par jednopłciowych. - Po skandalach ostatnich lat „sprawą kluczową jest odzyskanie zaufania wiernych, dlatego my, belgijscy biskupi, mówimy: dość! - powiedział wówczas, dodając że "wstydzi się za swój kościół".

Zdaniem bpa Bonny'ego trzeba uznać, że "czasy się zmieniły".

jkg/ekai

Komentarze

Sprzedam opla2021.06.4 10:18
Sprzedam opla aquillę. Autokomis Roman Pornola. Radomsko, ul. Wiejska
Bon2021.06.3 23:02
Franciszkanie błogosławią zwierzęta, dlaczego nie można błogosławić dewiantów.
Borys2021.06.2 10:48
Jest rozwiązanie - księży homoseksualistów w kościele jest wielu, wywalić ich z KK, niech założą kościół wielbiących odbyt i tam błogosławią kogo chcą, w tym małżeństwa i takie tam inne. Sprawa czytelna, KK oczyszczony a nowy kościół zasilą tysiące wyznawców, którzy zyskają to czego chcą !!!!!
jared2021.06.1 23:03
No tak, a jeśli pary wyrzekną się współżycia? I co, dlaczego obwiniacie homo i zakazujecie im związków, oni swojej orientacji nie wybierali. To tak jakby oskarżać mańkuta, że jest mańkutem. Dlaczego kk dyskryminuje gejów/lesbijki, jeśli są w jednym związku, to znaczy, że są sobie wierni. I dlaczego tak was brzydzi seks homo? Seks jest wyrazem miłości, partnerzy dają sobie czułość, rozkosz, budują więź, a sam seks jest zdrowy i ważny dla psychiki. On też cementuje związek. Dlaczego nie mogą mieć te związki dzieci - znaczy adoptować? Homo też kochają dzieci, a to, że dzieciaki zobaczą, jak rodzice to robią. W związku hetero też często jest tak, że dzieciak przez przypadek napatoczy się na stosunek mamusi i tatusia. I co? Wpadnie w traumę, zostanie erotomanem, zacznie się kompulsywnie masturbować? Dajcie spokój. Dzieci powinny być edukowane, że w seksie ważna jest wierność, ale też zaufanie i otwartość na drugą osobę i jej potrzeby. Dzieci musza być uczone, że mogą być homo, bi, hetero i że to normlane, że zaspokojenie w sferze seksualnej jest b. ważne.
Marduk2021.06.2 10:40
Drogi jeredzie - oni wybrali tę orientację będąc silnie uzależnionymi emocjonalnie od kolegów, dorosłych o podobnych skłonnościach czy typowych homo. Mogą się z tego wyleczyć - o ile spełnią warunek zakazu dotykania narządów przez innych facetów.
jared2021.06.3 20:26
Ciekawa teoria. Jesteś fanem Marduka ze Szwecji?
I bardzo dobrze niech odchodzą2021.06.1 13:13
Kościół nie potrzebuje ludzi którzy chcą od wewnątrz go burzyć.
.-8=2021.06.1 11:50
jak homoseksualizm to cacy, jak pedofil świecki to cacy, ale jak jakiś ksiądz jest ciepły, to kręcą filmy jaki to kościół zły i demoralizujący ! lewicowa hipokryzja
0-0-2021.06.1 11:44
odejdą i tak ci co chcą odejść, a ja mówię brawo i tak trzymać, albo kościół Chrystusa będzie uczyć prawdy i stawiać wymagania, albo pogrzebie się w pogaństwie jak anglikański, gdzie nie ma różnicy między życiem z Chrystusem a pogaństwem
kasikas2021.06.1 9:21
To z założenia oni od początku w Kościele nie byli....skoro działają wbrew nauce Kościoła,,,Brawo Papież Franciszek
Igor_K2021.05.31 14:40
Jeśli ktoś jest zwolennikiem błogosławieństwa par jednopłciowych to automatycznie się wyklucza z K.K. apostazja jest tylko formalnością
XD2021.05.31 9:04
Ludzie pobożni i wierzący odchodzą z waszej wspólnoty, bo ich sami wykluczacie.
Hanys GórnoŚląski2021.05.31 8:40
Naturalnym jest, że Kościół Katolicki co jakiś czas oczyszcza się ze śmieci. To zdrowa procedura - trzeba wywalić gnój z obory.
XD2021.05.31 9:16
Ludzie -śmieci. Gdzieś już to słyszałam. A! Hitler tak mówił.
Jazzz2021.05.24 22:51
ZAWSZE MOGĄ WRÓCIĆ. To tylko słabi ludzie, słabej wiary. To nic nowego pod słońcem, ani nic dziwnego. Historia Kościoła jest pełna upadłych ludzi. Wszystkich stanów, duchownych też. Pan Jezus nie bez powodu zapytał - czyż zdrowi porzebują lekarza ? A najciekawsze są schizmy, które wydarzyły się, bo słabi ludzie chcieli naprawiać Kościół. Wystapienie Lutra doprowadziło nie tylko do setek tysięcy ofiar, wręcz do rzezi na tle religijnym, ale do nie kończących się podziałów protestantów, na odłamy, frakcje, denominacje, sekty, które liczy się dzisiaj w tysiącach. Całe naprawianie, radykalne zmiany, unowocześnianie, na nic się nie zdało. Ich kościoły zacząły zamieniać sie w cyrk. To doprowadziło do takiej degrengolady że powoli pastorowie wracają do Kościoła Katolickiego, niektórzy ze swoimi parafianami. Zaczęło się od Anglikanów, bo ten kościół zachował dużo podobieństwa do Kościoła Katolickiego. Historia zatoczyła koło. Papież Jan Paweł II i Benedykt XVI zwalniali tylko takich księży, którzy już mieli żony, od ślubu celibatu. Nie ma się co obrażać na Kośćiół i śpieszyć się z apostazją.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:32
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Pad2021.05.5 13:13
Też szykuję się do apostazji nie z tego, ale z podobnego powodu. Chodzi o to, że polski Episkopat nagrodził jakiś czas temu hejtera tytułem świeckiego apostoła za to, że chciał gejów topić z kamieniem młyńskim. No i oczywiście z powodu wypowiedzi Jędraszewskiego et consortes, że LGBT to nie ludzie, tylko zaraza. Przypominają się czasy nazizmu (na plakatach: "Żydzi, wszy, tyfus plamisty"). To przez was, książęta, a nie przez takich, jak ja upadnie kościół katolicki.
renata2021.05.24 6:56
Większych bzdur już dawno nie czytałam.
Apel2021.05.5 10:15
Niektóre komentarze na Frondzie, sygnowane przez nicki: Anonim, AAATomek, Po 11, katolicka kretynizacja Polski pl i in., są od dawna rynsztokiem antypolskich i antychrześcijańskich inwektyw pełnych cynicznej nienawiści i wulgaryzmów. Obsesją tych wpisów jest np. przypisywanie wszystkim księżom skłonności pedofilskich przy jednoczesnym propagowaniu wynaturzeń LGBT. Każdy sukces aktualnych władz jest deprecjonowany. Furię wywołuje postać Matki Bożej i osoba Jana Pawła II, co tylko dowodzi szatańskich inspiracji tych wpisów. Szczególnie znienawidzony jest o. Rydzyk, posądzany o rzekomą pazerność, tylko dlatego, że skutecznie przerwał tradycyjny żydowski monopol na robienie gojom-podludziom wody z mózgu. Jak zatem raz na zawsze wykurzyć Anonima i jego bandę z forum Frondy? Administracja portalu ma w nosie ich bluzgi, chamstwo i bluźnierstwa. Gdzie indziej to nie do pomyślenia. (Np. na forum osławionej Gazety Wyborczej, ledwo już dyszącej żydowskiej gadzinówki dla Polaków, panuje ścisła cenzura – to jest tzw. „wolna” prasa, przynajmniej wg lewaków.) Proponuję więc nadal pod wymienionymi nickami pisać sensowne komentarze. Nie widzę innego wyjścia. Oni, oczywiście, będą jazgotać o "kradzieży nicków przez prawiczków-katoliczków". Niech jazgoczą, faryzejscy obłudnicy.
Jazzz2021.05.24 21:39
Czytajcie stronę dziennikarza śledczego Mariusza Zielke. On udowadnia że pedofile w Polsce są pod ochroną. Nie ściga ich policja, nie skazują sądy. Prawie wszyscy pedofile w naszym kraju są bezpieczni, tylko jedna grupa społeczna jest ścigana - duchowni. Zielke jest w posiadaniu zeznań 40 osób !!!, które były gwałcone lub molestowane seksualnie w dzieciństwie, przez sławnego muzyka. Sąd wydał decyzję ... zakazującą dziennikarzowi publikowania tych informacji. Szok za szokiem.
Izydor2021.05.4 20:35
Biskup Bonny wstydzi sie za ''swój'' Kościół więc droga do apostazji wolna, poza tym Kościół nie jest jego tylko Jezusowy.
Styki2021.05.4 17:51
Ludu Boży, wzywam was do modlitwy za Chile i Boliwię, będzie o nich głośno [w mediach]. Ludu Boży, módlcie się, módlcie się za Puerto Rico i Amerykę Środkową, trzęsie się [tam ziemia]. Ludu Boży, zamęt wniknął w łono Kościoła Chrystusowego, [jego] instytucja się chwieje. Ludu Boży, módlcie się za Indie i nie zapominajcie modlić się za Argentynę, czyha na nią niebezpieczeństwo. Ludu Boży, módlcie się za Włochy, doświadcza terroryzmu.
adda2021.05.4 16:43
Bóg i Jego zasady nie uległy zmianie. Biskup nie ma racji. A ewangelia mówi wyraźnie o oddzielaniu ziarna od plew. I o nierzucaniu pereł przed wieprze.
Darek2021.05.31 9:30
Skoro żadna ewangelia nie mówi nic o homoseksualistach to co za różnica czy ewangelie uległy zmianie. To że uległy wielu zmianom przez wieki dopisywania i wykreślani to już inna sprawa, ale kompletnie bez związku z tematem.
Nie martw się "Anonimowy"-jehowy o KK!2021.05.4 15:16
Martw się o swoją sektę pełną starych poj ebanych bab i j ebniętych zgredów! "Dezerterze"!
Anonimowy2021.05.4 14:52
3 maja to niezbyt wygodna data dla kościoła katolickiego w Polsce. Autor książki "Papiestwo wobec sprawy polskiej(...)" Otton Beiersdorf - pisze: "Zaskoczony uchwaleniem dnia 3 maja 1791 roku konstytucji, nuncjusz papieski, Saluzzo, natychmiast donosił do Rzymu, że ustawa majowa była zamachem stanu dokonanym przy udziale aprobującego tłumu, a więc miała pozór rewolucji." Zwracając się do papieża, nuncjusz zalecał wstrzymanie się od sformułowań, które mogłyby pochwalić lub aprobować Konstytucję 3go maja. Nazywał też Hugona Kołłątaja, Stanisława Staszica i Scypiona Piattolego (osobisty sekretarz króla) "jakobinami i złymi duchami króla." Kuria rzymska i polski kler obawiali się, że Polacy nie poprzestaną na Konstytucji, lecz pójdą dalej - wzorem rewolucji francuskiej - zlikwidują przywileje kleru, pozbawią ich wszelkich funkcji państwowych, położą rękę na jego majątku, a księży przeniosą na państwowe pensje. Co już częściowo miało miejsce kiedy to w roku 1789 Sejm Wielki uchwalił ustawę przeznaczającą dochody z jednej z najbogatszych europejskich diecezji na wojsko polskie - diecezji krakowskiej. Zaborcy zaś gwarantowali Kościołowi nienaruszalność praw i dóbr. Dwór papieski obawiał się też pomysłów uniezależniania od Rzymu i utworzenia polskiego Kościoła narodowego. Polscy reformatorzy zaczęli kontestować fakt, że zasiadający w senacie Rzeczpospolitej biskupi wybierani są po za granicami kraju. Papież Pius VI dał Rosji zielone światło do wojny z Polską i jej rozbioru, kierując 24.02.1792 r. brewe dziękczynne do Katarzyny II, w którym nazwał ją heroiną stulecia i sławił jej podboje. Wśród nich wymienił pierwszy rozbiór Polski.
Nie martw się jehowy o KK!2021.05.4 15:15
Martw się o swoją sektę pełną starych poj ebanych bab i j ebniętych zgredów! "Dezerterze"!
Anonim2021.05.4 14:16
Pijawki jak zdychają z głodu, to w końcu odpadają, zatem kierunek budzi nadzieję.
YORK2021.05.4 13:56
Robaczywe owoce zawsze odpadaja.
Anonim2021.05.4 13:59
Za to normalne pedofiluchy - zostają.
Anonim2021.05.4 15:04
Pedofiluchy LGBT są tam gdzie zawsze. Jak widać, tym młodocianym bałwanom blisko do tej sekty pełnej molestowania, gwałtów i przemocy. Niech im będzie na zdrowie, które będzie im bardzo potrzebne, gdyż większość z nich skończy na HIVa XD
Anonim2021.05.4 15:39
No przecież mówię, że tam gdzie zawsze, tzn. na plebanii.
Anonim2021.05.4 23:38
Kłamiesz jak zwykle. Tęczowe squoty to nie plebanie, koloredzie odwracający uwagę od pedofilów.
renata2021.05.24 7:02
Przecież LGBT oficjalnie postuluje legalizację pedofilii, a niektórzy również nekrofilii.
simon2021.05.4 13:42
Niech idą . Niech będzie nas garstka ale wiernych Panu .
Anonim2021.05.4 13:55
Pan to ma was w pompie. Za to czarne pijawki kochają władzę.
teo2021.05.4 14:00
Ciekawe czy garstka wiernych Panu wykarmi bataliony urzędników i utrzyma wielki majątek KK. Hierarchia wie, że nie wiec będzie się zmieniać WSZYSTKO. Ale to już historia świetnie pokazywała.
Zimne oko2021.05.4 13:31
Biskup KK, który chce zalegalizować grzech sodomii, którym brzydzi się nawet szatan, musi mieć coś zrypane pod deklem. On nie tylko chce ten obrzydliwy grzech zalegalizować, ale również błogosławić!!!!!!! Tego człowieka po uprzednim przebadaniu przez psychiatrę należy za bluźnierstwa wywalić na zbity pysk z KK. Załóż sobie facet swój kościółek - najlepiej szatański - i błogosław wszystkich zboków świata. Największego dewianta mianuj swoim patriarchą, czy tam papieżem, wolna wola. Prawdopodobnie facet nie zna Pisma i nie wie, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła Pana i pomimo wielu prób to........... "Daremne żale próżny trud, Bezsilne złożeczenia..."
Golfstrom2021.05.4 13:14
Po publicznej - we wspólnocie Kościoła - rezygnacji z kopulacji doodbytniczej i deklaracji wstrzemięźliwości w praktykach homoseksualnych - należy osobom o takiej orientacji udzielić wszelkiej pomocy: psychologicznej, duchowej, społecznej. Dopiero wtedy. Bez spełnienia tych warunków byłoby to wspieranie grzechu - na zgubę tych osób.
Anonim2021.05.4 13:18
Prawakom homoseksualizm kojarzy się tylko z odbytem? Szerokie horyzonty widzę.
Roc2021.05.4 13:25
wpisz księży pedofili do kolejki
Anonim2021.05.4 15:06
Ich jest mniej niż śniegu latem, maniaku. Zwróć się do lekarza psychiatry lub weterynarza, zanim skoczysz zimą w nurty wisły.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.4 13:07
Komuna to geje i pedofile.
Poc2021.05.4 13:26
co ten tekst w ogóle znaczy - kto to pisał przedszkolak?
Marek2021.05.4 13:05
Czasy się zmieniły? Czasy są zawsze takie same - sodomia zawsze jest sodomią. A głupota zawsze jest głupotą.
Anonim2021.05.4 13:57
I dlatego najważniejsza książka w każdym seminarium to "99 seksualnych technik analnych". Dopiero druga to Biblia.
Darek2021.05.4 14:40
Nie musisz się wszystkim chwalić co czytasz "do poduszki". CHA CHA CHA....
Anonim2021.05.4 15:11
Ja czytam, ty oglądasz obrazki (razem z wikarym).
abbé2021.05.4 13:03
Jakos nie zauwazylem u siebie, w mojej parafii. Przez trzydziesci lat trzy osoby dokonaly apostazji na cztery tysiace parafian.
Marcin2021.05.4 12:59
Kościół albo będzie ewoluował i dostosuje się do zmieniającego się otoczenia w którym funkcjonuje albo sam skazuje się na bycie coraz bardziej marginalizowanym skansenem. Zmiany społeczne i obyczajowe były, są i będą i naprawdę nic tu nie pomoże zaklinanie rzeczywistości.
katolicka deratyzacja Polski.2021.05.4 13:09
Komunisci w imie dogmatu ideologii postepu zamordowali setki milionow ludzi na calym swiecie za nienadazanie za postepem.
teo2021.05.4 14:02
A ile milionów zabili bądź ograbili urzędnicy i wyznawcy KK w imię ideologii katolickiej?
Darek2021.05.4 14:38
No ilu bo pewnie wiesz?
Darek2021.05.4 13:14
Z przykrością stwierdzam że nic nie rozumiesz z nauki kościoła, z ewangelii. :-( Nauka kościoła jest niezmienna a to że czasy się zmieniają to zupełnie inna sprawa, zobacz co zmieniło się od czasów Imperium Rzymskiego (oprócz tego że mamy samochody, lodówki, lepszą służbę zdrowia) nic ludzie robią to samo od wieków, dlatego jest nam potrzebna nauka która nie zmienia się jak chorągiewka na wietrze dziejów świata>
Też Marcin2021.05.24 14:46
Kościół powstał w I wieku n.e., jak pewnie zauważyłeś świat zmienił się od tamtego czasu, prawdy ewangeliczne - nie. Zachęcam do pogłębionej refleksji
aksak2021.06.1 14:07
sam się poddaj refleksji, najpierw przeczytaj choćby jedną Ewangelię
Anonim2021.05.4 12:55
Ci ludzie nie byli wierzący, po cóż komu Kościół niewierzących?
Prawda jest JEDNA , a więc:2021.05.4 12:52
Trzecia Księga Mojrzeszowa 18.22" Nie będziesz cieleśnie obcował z mężczyzną , jak z kobietą . Jest to obrzydliwością". 20.13 "Mężczyzna , który obcuje cieleśnie z Mężczyzną , tak jak z kobietą , popełnia obrzydliwość: OBAJ PONIOSĄ ŚMIERĆ: KREW ICH SPADNIE NA NICH". 18.29 " - WSZYSCY , KTÓRZY UCZYNIĄ TĄ OBRZYDLIWOŚĆ BĘDĄ WYTRACENI SPOSRÓD LUDU SWEGO."
Dam2021.05.4 13:00
"Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica" Kpł, 20, 10. A jednak zarówno Jacek Kurski i Marta Kaczyńska dalej żyją i nawet komunię przyjmują. Czyżby podwójne standardy?
Anonim2021.05.4 13:38
Nie do ludzi należy Sąd Ostateczny , my tylko możemy na to patrzeć, a innym się zdaje , że im się "uda wejść przez ucho igielne"
Anonim2021.05.4 13:07
Jeśli się bić będą mężczyźni, mężczyzna i jego brat, i zbliży się żona jednego z nich i – chcąc wyrwać męża z rąk bijącego – wyciągnie rękę i chwyci go za części wstydliwe, odetniesz jej rękę, nie będzie twe oko miało litości. (Pwt 25, 11-12)
matis892021.05.4 12:34
LZPKNTB+, pedzie pchają się ludziom na głowę ze sowim zboczeniem i swoim łóżkiem. Bóg w Trójcy Św., Pismo Św., KK od wieków, od zawsze potępia ich zboczone, patologiczne związki, a oni na siłę pchają się ludziom na głowę ze swoim łóżkiem by to zmienić. Nie potrafią się odwalić, tylko myślenie wszystkich chcą siłą zmieniać i się wszystkim narzucają. Ktoś w swoim domu was nie uzanje to się odwalcie zboki.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.4 12:43
Nikt się tobie "nie pcha z łóżkiem na głowę" ty sam masz taką potrzebę, bo to problem twoich psychicznych urojeń. Ja nie powiem, że ty się pchasz z łóżkiem, powiem, że pchasz się z ideologią obcego państwa Watykan, w dodatku szkodliwą negatywną antypolską. Żadne twoje łóżka mnie nie obchodzą, ale nie pozwolę, żeby katoideolodzy wchodzili nam na głowę ze swoimi chorymi zbereźnymi poglądami.
matis892021.05.4 12:56
Zboczku, artytkół jest o tym jak to wy zboczki LZPKNTB+ pchacie się ludziom na głowę ze swoim łóżkiem i nie potraficie się odwalić. Wasz zbok w sutannie jakoś się nie odwalił od KK. Sami pchacie się do KK i chcecie zmieniać zasady panujące od wieków, narzucacie się, nie potraficie się odwalić. Nawet na swoich sodomskich spędach pchacie się do KK, nie potrafcie odwalić się od ludzi ze swoim łóżkiem.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.4 13:11
Znani homoseksualisci,Bosak,Braun i Korwin.
Anonim2021.05.4 12:49
A jakby po cichu dzieci na plebaniach dymali, to byłoby git!
matis892021.05.4 13:05
No najczęściej to geje-pedofile LZPKNTB+ gwałcą chłopców, seminarzystów. To nie jest ok. Pedały niech się odwalą od KK a nie się pchają oszuści.
trust2021.05.4 12:34
Jakby ktoś miał ochotę napisać do pana Bonera: [email protected]
trust2021.05.4 12:38
a właściwie do jego służącego pana Yordi
ks. Bogusław2021.05.4 12:30
Jaka apostazja? Oni od dawna nie byli w Kościele. Teraz się zorientowali, ze to nie ich "towarzystwo". Jak mówi apostoł: "nie byli naszego ducha".
Anonim2021.05.4 12:47
To obleśne pederasty!!! Co innego jakby dzieci dymali, wtedy to nawet sam papież Jan Paweł pochyliłby się nad nimi z miłością. Probostwem obdarzył, do innej parafii przeniósł...
tretka2021.05.4 12:52
oczywiście, że to robią; wiadomo że homoseksualiści to w 99 procentach pedofile, także w kościele; wystarczy statystyki przejrzeć; lewacy wszędzie są tacy sami nawet na księżycu :-))
Anonim2021.05.4 13:02
A to pech, że we wszystkich trzech parafiach w których mieszkałem, to pedofile jednak małe dziewczynki lubili!!!!
matis892021.05.4 12:24
Jakoś ten szatanista, zboczeniec i lewak nie powiedział że odłącza się od KK. Ma dość, ale trzyma się jak rzep psiego ogona. Z drugiej strony znamienne jest to że tak łatwo wydalają prawdziwych konserwatywnych, prawicowych kapłanów jak ks. Natanek, czy Międlar a takich szatanistów, zboczeńców, lewaków, masonów wspierają i tolerują.
Roman2021.05.4 12:36
Wyluzuj kolego. Ani Natanek ani Międlar świadkami miłości nie są.
katolicka deratyzacja Polski2021.05.4 13:14
Miedlar sie ozenil i ma dziecko. I dlatego jest to przyklad i wzor kaplanstwa dla protestanckiej i antykatolickiej Konfederacji Targowickiej.
Anonim2021.05.4 12:20
"Ponadto bp Bonny już wcześniej ostro krytykował zakaz błogosławienia związków par jednopłciowych." Biskup i Biblii nie czytał ?
Anonim2021.05.4 12:23
Czytał tylko pewnie nie w przekładzie homofobów.
matis892021.05.4 12:26
A jaka konkretnie wersja Biblii mówi że homo gej sodomia jest dobra ?
Anonim2021.05.4 12:30
Są interpretacje, które głoszą, że Biblia nic nie mówi nt. homoseksualizmu. Natomiast wszystkie mi znane nie łączą orientacji homo z sodomią. Grzech sodomii dotyczy zupełnie innych zagadnień.
Anonim2021.05.4 12:19
Kościół ma tylko przyklepać to, co oni już z mediów łyknęli. Wszak najważniejszy jest komfort psychiczny i spokojne przeżuwanie.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.4 12:09
Popieram i chwalę decyzję o opuszczaniu kościoła. To jedyny sposób na utarcie nosa krnąbrnej homofobicznej organizacji. W Polsce też już coraz więcej zwłaszcza młodych ludzi dokonujących apostazję.
Roman2021.05.4 12:33
To dlatego, że promotorzy tęczowej dewiacji zwodzą i deprawują niektórych młodych ludzi, przeważnie tych mniej inteligentnych ale za to bardziej próżnych, wychowanych przez równie zagubionych rodziców lub telewizję. Następuje samoczynne oddzielenie plew od ziarna. Szkoda tych młodych ludzi.
🦄⚡️🏳️‍🌈Polak Ateista Dumny Gej🏳️‍🌈⚡️🦄2021.05.4 12:39
Czego/kogo szkoda to twoja sprawa, z punktu widzenia demokratycznego ładu i społecznej zgody Polaków słabnący wpływ negatywnej szkodliwej ideologii kościoła jest czynnikiem uzdrawiającym. Katoideologom wytrąca się też argument o "większości" Polaków-katolików. Nadchodzi czas SPRAWDZAM - marginalizacji kościoła tam gdzie jego miejsce niewiele znaczącej, bez szkodliwego wpływu na prawo, politykę, ludzi wolnych od religii oraz religii z innym poglądem na rzeczywistość. Niech w kościele zostaną tylko ci, którzy tego naprawdę chcą i się z tą ideologią zgadzają. I jako mniejszość pozostaną bez wpływu na całą resztę.
roman2021.05.4 12:03
To się nazywa OCZYSZCZENIE Kościoła i jest zjawiskiem pozytywnym. Kiedyś bycie członkiem KK wiązało się z wyrzeczeniem, a nawet prześladowaniem. Wtedy członkami KK były wyłącznie osoby wierzące i podporządkowane Bogu. Później gdy członkostwo w KK zaczęło dawać profity nieduchowe, jego szeregi zasilili poszukiwacze profitów. Część z nich zostało biskupami. Teraz taki profitolubny "biskup" narzeka że ma mniej owieczek do strzyżenia i ani przez chwile nie pomyśli w kategoriach grzechu, cnoty i Woli Bożej. Gdy doczekam chwili że tacy "biskupi" stwierdzą że czas się przebranżowić bo gdzie indziej jest więcej profitów to będę wiedział że wiosna Kościoła nadchodzi.
yoGibu2021.05.4 11:59
Kolejne wystąpienia będą kiedy jakiś kardynał odważy się przypomnieć, że Chrystus jest Bogiem.
Les2021.05.4 11:50
A w niemczech ludzie beda wystepowac z kosciola,bo pedalstwo biskupie bedzie blogoslawic zboczencow i ich zwiazki.
><2021.05.4 12:41
Pedalstwo dobrze o tym wie i właśnie do tego dąży, chcą nie tylko rozwalić kościół od środka ale też przejąć jego majątek.
><2021.05.4 11:47
Stanowisko kościoła zawsze było zgodne z nauczanie Pisma Świętego. Więc nigdy kościół nie może wyrazić zgody na jawnogrzesznictwo, a tym bardziej je błogosławić. Byłoby to rozwalenie kościoła od środka.
Anonim2021.05.4 11:53
No, chyba że chodzi o dymanie ministrantów, to wtedy tak. Ale sami rozumiecie, to jest "taka wyjątkowa sytuacja"...
Anonim2021.05.4 12:13
Kto nie ma pokus?
Taro2021.05.4 11:46
Ci co wystapili i tak byli trucizna w kosciele.
Anonim2021.05.4 11:36
No ba! Sam Jezus Chrystus by się z takiego kościoła wypisał!!!
tęczowy ormowiec2021.05.4 11:20
czyli odeszli ci co już dawno odeszli
harry2021.05.4 11:17
Ostatecznie tęczowi obłąkańcy mają w Polsce lepiej niż w Belgii. W Polsce już mają swój niby-kościół z niby-biskupami, którzy noszą durszlaki na przygłupich łbach. Cała Polska ich widziała więc jesteśmy jakby prekursorem w swobodnym dostępie tęczowych do wszystkiego. jesteśmy wzorem demokracji i swobód obywatelskich. Belgia musi się tego od nas uczyć.
Anonim2021.05.4 11:42
Zgadza się, gdzie na świecie spokojnego snu jednego kryptogeja pilnuje aż 600 policjantów!!!!
harry2021.05.4 12:02
Tylko w Polsce obecny rząd tak bardzo dba o bezpieczeństwo tęczowych, że aż tylu policjantów pilnuje tego człowieka. Zachodnia Europa może się tylko od Polski uczyć. W Polsce każdy obywatel może liczyć na ochronę państwa, niezależnie czy jest tęczowym, czy nie. I jest to oczywista zasługa Prezesa Kaczyńskiego, który w ten sposób chroni wolności każdego obywatela, jednocześnie postawił tamę tęczowemu dziwactwu, które usiłowało zrównać związki pederastów z normalnymi heteroseksualnymi rodzinami dającymi rękojmię przetrwania biologicznego Polaków.
Zych2021.05.4 11:07
"za swój"? Chyba wymyślony przez siebie. Degeneracja części zachodnich biskupów jest przygnębiająca. To są dziś chyba tylko """biskupi""".
trust2021.05.4 11:05
Pan Johan Boner pseudonim estradowy Biskup jest niezadowolony, bo nie będzie mógł pojąć za męża swojego mleczarza i stąd pomieszało mu się we łbie. Biedny człowiek, ale podobno piekło jest wybrukowane takimi pustymi łbami, jak łeb Johana Bonera.
harry2021.05.4 11:03
Oby jak najszybciej i jak najwięcej takich niby-katolików opuściło Kościół. W ten sposób kiedyś oczyści się on z lewacko-tęczowej zarazy. Bo o to przecież chodzi, nikt wyznający Chrystusa i jego nauki nie będzie za zarazą płakał. Chociaż zawsze będziemy się modlić za nich jako za zbłąkanych. Bo tylko tym są dla wierzących.
Anonim2021.05.4 11:16
Ostatni gasi światło
Anonim2021.05.4 10:54
Taki płacz że kościół jest zewsząd atakowany, a tak naprawdę to wy się sami zaoracie własnym zacofaniem xD
Memento2021.05.4 10:54
Można przytoczyć powiedzenie: "Na złość mamie odmrożę sobie uszy". Aborcja, eutanazja, teraz pary homoseksualne i nadal chcą należeć do uczniów Jezusa.....
Anonim2021.05.4 11:14
Można też: na złość tacie zrobie w gacie! Potem prawiczki będą płakały, że ni ma wiernych, że ni ma powołań!
Anonim2021.05.4 10:53
Kościół ma przyjąć współczesne osiągnięcia w teologii moralnej? Chyba ktoś sobie żartuje. Kolejne wilki w owczej skórze, precz
Anonim2021.05.4 10:56
Ależ oczywiście, że precz. Tylko się później nie zdziwcie że macie mniej wyznawców niż Jedi albo Latający Potwór Spaghetti.
Anonim2021.05.4 10:51
Ostatni niech zgasi światło.
Anonim2021.05.4 10:50
Świat się zmienia, a z takim podejściem w kościele zostanie jedynie garstka ekstremistów.
Anonim2021.05.4 10:52
I jeden debil (wiecie który).
ty?2021.05.4 10:56
...
Anonim2021.05.4 11:04
Dziękuję, właśnie wygrałem od kolegi 10 szekli, bo się założyłem, że taki będzie pierwszy komentarz. Browarek za darmo!🍺
Anonim2021.05.4 10:56
Zostanie garstka wiernych ewangelii którzy trzymają się Słowa Bożego i nie są chwiejni ale odporni na tymczasowe mody na świecie. To świat powinien się dostosować do kościoła a nie kościół do świata. Kościół jest ten sam wczoraj dziś i na wieki bo na Bogu jest oparty dlatego nie może wprowadzać nic nowego bo jest strażnikiem depozytu wiary i moralnosci tej prawdziwej a nie wymyslonej przez lewackich ideologów
Anonim2021.05.4 10:57
Kto nie idzie do przodu ten się cofa, a świat nie będzie się dostosowywał do "garstki wiernych".
Grizzly2021.05.4 11:01
"świat powinien się dostosować do kościoła" nie wiem czy to bardziej bezczelne, czy bardziej śmieszne
Anonim2021.05.4 11:04
Są rzeczy które się zmieniają i takie które nie powinny się zmieniać jak np moralnosć. Ci którzy eksperymentowali z moralnością w historii zapisali sie jako tyrani chcący narzucić swoją wolę i interpretację co jest dobre a co złe. Moralność nie jest stworzona przez człowieka ale dana od Boga dlatego wszyscy ludie mają taką samą godność, prawa i obowiązki. I nikt nie powinien grzebać i jej zmieniać. Kościół jest strażnikiem moralności wiec jeżeli by sie zmienił świadczyło by to o rezygnacji ze swojej misji