25.11.21, 18:33Fot. screenshot - YouTube (TVP Info)

Białorusini rozbudowują miasteczko dla migrantów

„Strona białoruska przygotowuje się do długotrwałego utrzymywania cudzoziemców przy granicy z Polską” – podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn informując, że Białorusini rozbudowują miasteczko dla migrantów, które powstało wokół magazynów w Bruzgach.

- „Służby białoruskie rozbudowują miasteczko, które powstało wokół magazynów w Bruzgach. Widać wyraźnie, że miasteczko migrantów jest zabezpieczane przez białoruskie służby i armię”

- przekazał za pośrednictwem Twittera Stanisław Żaryn.

Wskazał, że powstały tam już punkty gastronomiczne, sklepy, kantor i łaźnia publiczna.

- „Infrastruktury użyczyło białoruskie wojsko, dokładnie Zachodnie Dowództwo Operacyjne z Grodna”

- dodał.

Na miejscu ma też powstać wojskowe studio nagrań dla rosyjsko-białoruskiej propagandy.

- „Strona białoruska przygotowuje się do długotrwałego utrzymywania cudzoziemców przy granicy z Polską w celu dalszego prowadzenia operacji przeciwko Polsce i UE. Widać wyraźnie, że miasteczko migrantów jest zabezpieczane przez białoruskie służby i armię”

- podkreślił rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

kak/PAP, Twitter

Komentarze

Alojzy Cedzidło2021.11.25 23:10
Na mój chłopski rozum , to taką sytuację dało się przewidzieć . Wladimir Wladymirowicz {Putin przegrywać nie lubi , zwłaszcza ,kiedy przeciwnik udaję przeciwnika .Granica na wschodzie jest głównie granicą Unii . Pozostawianie, jak do tej pory, obronę tych granic Polakom , jest wypisz wymaluj sytuacją z roku 39 . Sojuszników wtedy mieliśmy ,że ho ho ho ,tylko dołożyć Hitlerowi jakoś się nie spieszyli . A dziś ? Proszę sobie wyobrazić co by się działo gdyby granice obstawiły siły 27 państw. Też na Niemców , Francuzów , Hiszpanów , itd leciały by kije kamienie , targane druty na zasiekach ? I gdyby Niemiec , Francuz , Hiszpan, dołożył któremu atakującemu zbójowi , to Francuzi , Niemcy też by po nich pluli "? A u nas plują po żołnierzach. Podobno Polacy. Tak to jest . Jesli Putin szykuję opiekę nad najemnikami przez zimę to musiał coś , z kimś , nad naszymi głowami uzgodnić .
Anonim2021.11.25 19:35
chyba nasze tuzy mądrosci już widza że bez zamkniecia granic i handlu sie nie obejdzie
ak2021.11.25 18:51
No to mamy stan wyjątkowy do końca świata i jeden dzień dłużej !