15.05.20, 15:49Adam Bielan, Radosław Fogiel/sejm.gov.pl

Bielan: Chaos, żeby wstawić dublera. To był cel PO

Zmiana kandydata PO, który ma zastąpić w wyborach prezydenckich Małgorzatę Kidawę-Błońską to gorący temat ostatnich kilku dni. Sama kandydatka dzisiaj rano podała się do dymisji. W sejmie na konferencji prasowej mówił o tym Adam Bielan. Powiedział:

- Po tych wydarzeniach chyba już nikt nie ma wątpliwości, dlaczego Platforma Obywatelska zrobiła absolutnie wszystko, żeby zablokować możliwość przeprowadzenia wyborów prezydenckich w konstytucyjnym terminie. Platforma doprowadziła do olbrzymiego chaosu konstytucyjnego, prawnego, tylko po to, żeby wymienić panią Małgorzatę Kidawę-Błońską na dublera 

Bielan dodał też, że jedynym kandydatem godnym w tych wyborach piastować ten urząd prezydenta RP jest obecnie urzędujący i ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda.

Bielan stwierdził:

Tylko prezydent Andrzej Duda gwarantuje utrzymanie wszystkich zdobyczy ostatnich pięciu lat rządów Zjednoczonej Prawicy; tylko prezydent Andrzej Duda gwarantuje harmonijną współpracę pomiędzy prezydentem a rządem

Dodał też o możliwej strategii Platformy Obywatelskiej, że jest to „plan Platformy Obywatelskiej to jest plan na nową, brutalną wojnę na górze, która ze względu na kadencję parlamentu, która mija w 2023 r., będzie trwała przez 3,5 roku”.

 

mp/tvp info/pap

Komentarze

KINGA2020.05.16 19:35
Każdy normalny Polak wiedział o tym, że totalsi chcą zmienić kandydata! Nawet nie trzeba sie było wysilać! Te gry Grodzkiego w Senacie, też były po to robione! Totalni chcą znaleźć głupszych od siebie? Nic z tego! Zobaczymy ile totalnych zagłosuje na Czaskowskiego? Nie zapomnieli pewnie, co zrobił w Warszawie z "Czajką", jak zanieczyścił całą Wisłę ściekami ,aż do Bałtyku ! Nie dał rady sobie z jedną oczyszczalnią!!! A ma dać rady z Państwem Polskim??? WOLNE ŻARTY !
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 19:59
gnije peowski trup i kasa
polacke2020.05.15 18:08
Z całym szacunkiem, ale to umożliwił nie kto inny tylko pański szef, niejaki GOWIN. U prawicowych wyborców Gowin jest skończony.
anonim2020.05.15 17:14
jakoś nie słyszę jazgotu lewackich feministycznych idiotek że im babona wywalono na śmietnik
Walter2020.05.15 16:49
Andrzej Duda nie łamie konstytucji tylko wtedy, kiedy jeździ na nartach, albo rapuje. Jeśli wygra wybory prezydenckie, to przez następne pięć lat będzie łamał ustawę zasadniczą, zgodnie ze wskazówkami Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli Rafał Trzaskowski wygra wybory prezydenckie, to komisarycznym Prezydentem Warszawy zostanie Patryk Jaki, albo Jacek Sasin. Najbardziej rozsądną decyzją zarządu Koalicji Obywatelskiej byłoby ogłoszenie Władysława Kosiniaka-Kamysza wspólnym kandydatem ich partii z PSL-em. Jeśli Andrzej Duda przegra wybory w drugiej turze, to Jarosław Kaczyński będzie dążył do unieważnienia wyborów. Teraz dąży do podporządkowania sobie Sądu Najwyższego, który decyduje o ważności wyborów prezydenckich.
Chcesz sie na SZYBKI SEKS BEZ ZADNYCH ZOBOW2020.05.15 16:17
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
katolicka kretynizacja polski2020.05.15 16:03
Polityczny gejniusz Kałczyński dał się ograć przez opozycję jak małe dziecko!
Po 11 jestem obojętny2020.05.20 17:22
Co głuptasku , wylałeś wszystkie swoje natręctwa , poczułeś się lepiej ? Życzę udanego dnia i więcej natręctw .
Michał Jan2020.05.15 15:54
Chaos decyzyjny i demolka gospodarki, żeby jak najszybciej mieć ponownie swojego prezydenta.
Marian2020.05.15 15:51
Totalne upokorzenie Kidawy przez totalnych.