24.02.21, 12:05Fot. via Pixabay

,,Bitwa przeciwko Zachodowi to w istocie bitwa przeciwko Bogu. Szatan prowadzi natarcie na Kościół''

Ostatnie miesiące są świadkiem najbardziej swarliwych czasów w Stanach Zjednoczonych od przynajmniej czasu wojny secesyjnej. Choć łatwo jest być wciągniętym w dyskusję polityczną o tym, co się dzieje, zasadnicze jest, by pamiętać o tym, że bitwa jest w równym stopniu duchowa, jak i fizyczna” – pisze Rodney Pelletier na portalu „Church Militant”.

Zdaniem publicysty katolickiego portalu polityka w USA staje się coraz bardziej spolaryzowana i jest to szczególnie widoczne teraz, kiedy u władzy jest lewica. Jego zdaniem „choć wygląda to tak, jakby jedynie atakowali Konstytucję i uciszali konserwatystów, to w rzeczywistości walczą z Bogiem”.

Pelletier przypomina list otwarty, jaki abp Carlo Maria Viganò skierował do prezydenta Trumpa w październiku 2020 r. Katolicki hierarcha ostrzegał w nim o niebezpieczeństwie, jakie grozi zarówno Stanom Zjednoczonym, jak i cywilizacji Zachodu ze strony tzw. „Wielkiego Resetu”.

Codziennie odczuwamy mnożące się ataki tych, którzy chcą zniszczyć same podstawy społeczeństwa: naturalną rodzinę, szacunek dla życia ludzkiego, miłość do ojczyzny, wolność kształcenia i biznesu” – pisał wówczas abp Viganò. Jak stwierdza publicysta, arcybiskup jest „jedynym członkiem hierarchii katolickiej, który otwarcie o tym mówi”.

Pelletier przypomina, że arcybiskup w swoim liście zwracał uwagę na fakt instrumentalnego wykorzystywania pandemii do „ustanowienia nieludzkiej, bezimiennej tyranii”. Jednocześnie wskazywał na uleganie przywódców różnych krajów tej tendencji i przyczyniania się przez to do „samobójstwa zachodniej kultury i jej chrześcijańskiej duszy”. Za ideą „Wielkiego Resetu” kryje się zdaniem hierarchy „światowa elita, która chce podporządkować całą ludzkość”.

Zdaniem dziennikarza „Church Militant” wprowadzane restrykcje i ograniczanie wolności uwidoczniły się zwłaszcza w przypadku chrześcijaństwa. „Lockdown” przyczynił się nie tylko do zdławienia „najlepiej rozwijającej się gospodarki na świecie”, jak i został wykorzystany do „kradzieży prezydenckich wyborów”, ale także do zdławienia katolickiego kultu zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie.

Ta bitwa przeciwko Zachodowi jest w swej istocie bitwą przeciwko Bogu i Jego Kościołowi – pisze Pelletier. – To siły piekła, gdzie szatan prowadzi natarcie na Kościół i Mistyczne Ciało Chrystusa”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

JPIII2021.02.24 15:28
Szatan ma rację. To bitwa z pedophilami.
Michał2021.02.24 14:45
Prosimy o opinię europosła Ryszarda Czarneckiego,jeśli wrócił kabrioletem z Brukseli.
Grizzly2021.02.24 14:41
Teraz wystarczy zrzucić całą winę Kościoła na wyimaginowanego Szatana i konto znów czyste.
Grizzly2021.02.24 17:06
Won złodziejska mendo bolszewicka od mojego nicka!
Karop2021.02.24 14:41
A co o tym sądzi Matka Kurka ?
Kasia2021.02.24 14:42
A Jan Bodakowski ?
źródło: "church militant"2021.02.24 14:17
Kto tu wzywa do wojny?
MaxFiend2021.02.24 13:12
Syndrom oblężonej twierdzy. Tym można mamić wyłącznie przygłupów.
"Syndrom oblężonej twierdzy."2021.02.24 13:41
Słownik czekisty.
Bydlo2021.02.24 12:39
Swiata racje najlepszy przyklad to jest to jak wierzga dzisiaj szatan w Polsce. Te bluzgi, bluznierstwa, wynaturzenia ze przy nich komuna to pikus. Szatan szaleje bo czas mu sie konczy,wystarczy poczytac troche komentarzy na frondzie dyzurujacych wyslannikow piekla atomkow,kretynow i niektorych anonimow.
katolik2021.02.24 12:11
Kosciół juz się poddał i oddał wiernych w niewolę szatana. Szatanem sa rzadzacy zdrajcy Narodu, kórzy weszli w układ z morderca Billem Gatessem i sorosem. To jest wojna, kosciól w Polsce jest kolaborantem. Jeżeli nie jest- to niech wezwie do Nowqenny pompejanskie, aby upadł szatan, zniewolenie ludzkości i masonskie plany szczepien, opierające się na zaplanowanej śmierci w czasie. Kościele zajmij wreszcie moralną postawę, nie widzisz, ze chodzi o zniszczenie duchowe i fizyczne katolików w Polsce, ale i na całym świecie. Odwagi ci Kościele brakuje z Ducha sw