23.07.19, 13:30

Boris Johnson nowym premierem Wielkiej Brytanii

Boris Johnson, były szef MSZ Wielkiej Brytanii, został szefem Partii Konserwatywnej i premierem rządu brytyjskiego. Johnson jest zwolennikiem Brexitu.

Johnsona wybrała na nastepcę dotychczasowej szefowej ugrupowania i rządu, Theresy May, sama Partia Konserwatywna. Wybrało go 160 tysięcy członków formacji. Z Johnsonem konkurował jeszcze obecny szef MSZ Wielkiej Brytanii, Jeremy Hunt. Johnson wygrał dwukrotną przewagą głosów.

Theresa May ustąpiła z funkcji premiera nie mogąc poradzić sobie z Brexitem. Wcześniej z powodu Brexitu z funkcji premiera zrezygnował David Cameron.

Czy Johnson upora się z wyjściem z Unii Europejskiej pozostaje w ocenie znawców polityki brytyjskiej nader wątpliwe.

bsw

Komentarze

Foster2019.07.23 22:59
Bardzo dobry kolega ministra Sikorskiego.
twitter: @PromocjaPWS2019.07.23 22:26
Przypominam, że w UE od Traktatu z Mastricht jest organizowana według Manifestu z Ventotene - trockisty Spinellego. Poczytajcie główne założenie traktatu, a zrozumiecie polityczną i gosp. stronę UE. To samo jest z polit. gender mainstreaming (potocznie zw. równościową) - wpr. Traktatem Amsterdamskim z 97 r. Celem gender mainstreaming jest obalenie tożsamości płciowej, bo ta jest podstawą wszystkich innych, a jej obalenie prowadzi do zatracenia możliwości przez jednostkę do obiektywnej weryfikacji otaczającej rzeczywistości, a to jest niezb., by przepchnąć federal. UE bez oporu ludzi. UE musi się sfederalizować jak najszybciej (data podana przez Schulza to 2025 r.), bo elity europejskie są świadome nadch. kryzys - od dziesięcioleci Europa jest bankrutem, tzn. nie wytwarza dóbr, które konsumuje. Ten dobrobyt jest podtrzymywany przez pracujących Azjatów - głównie Chińczyków. Jeśli oni odmówią, to czeka nas tragedia, bunt i na tę okol. musi być stw. aparat terroru - zlikw. armie UE, stworzona armia UE i zlikwidowane państwa narodowe. Ważną rolę odgrywa tu też masowa imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu. Więcej o tym i procesie deindustrializacji jest tu: historiasztuki.com.pl/strony/024-00-02-DEINDUSTRIALIZACJA.html , Manifest z Ventotene: historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html#1 , EUROKOMUNIZM: historiasztuki.com.pl/strony/021-11-00-ANTYKULTURA-EUROKOMUNIZM.html , GENDER: historiasztuki.com.pl/022-00-00-ANTROPOLOGIA.php#mag42 , NOWA WĘDRÓWKA LUDÓW: historiasztuki.com.pl/025-00-06-WEDROWKA-LUDOW.php
100% racji2019.07.23 14:48
Ale ,,UCZESANKO" !!! to ma na pewno ODLOTOWE !!!