25.03.14, 10:03Bp Antoni Pacyfik Dydycz (fot. ks. Artur Płachno/archiwum)

Bp Dydycz apeluje ws. matek dzieci niepełnosprawnych

Biskup drohiczyński na łamach tygodnika „Niedziela” wyraża wsparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy od kilku dni protestują w Sejmie. Bp Antoni Pacyfik Dydycz przyznaje, że ze wzruszeniem wsłuchiwał się w głosy matek i ojców, którzy próbują uzyskać odpowiednie fundusze niezbędne do leczenia ich chorych dzieci. Ich świadectwo jest wyjątkowe. Słyszymy przecież opinie wielu kobiet i mężczyzn, dla których pozbawienie życia nienarodzonych nie jest większym problemem, ani moralnym, ani zwyczajnie humanitarnym” - pisze hierarcha.

Biskup drohiczyński podkreśla, że rodzice chorych dzieci ofiarowują samych siebie, swój czas wolny, rozrywki... „I z jaką miłością obejmowali dzieci tak nieszczęśliwe. Z jaką miłością! Oni nie chcą ich oddać do takich czy innych zakładów” - podkreśla duchowny. Bp Dydycz dziękuje rodzicom za taką odważną postawę, świadectwo miłości i poświęcenie. „Wasza postawa względem swoich cierpiących dzieci jest przedłużeniem Chrystusowej miłości” - zauważa.

Duchowny wyraża ponadto gorące poparcie dla postulatów rodziców chorych dzieci. „Wiemy bowiem, jak wiele jest marnotrawstwa w naszej Ojczyźnie! Jak wiele jest jaśniepaństwa wśród rządzących. Miliardy poświęcono tylko po to, aby zaimponować światu w czasie mistrzostw w piłkę nożną. Widać to także z racji na remonty nowych stadionów. To są sumy, które wielokrotnie przekraczają Wasze oczekiwania. Dlatego wobec Boga i ludzi nie ma żadnego usprawiedliwienia dla tych, którzy w tak nieludzki sposób postępują. I niech się nie tłumaczą, że przed laty coś dodali. Niech zobaczą, jak wyglądał budżet państwa wtedy, a obecnie” - wskazuje bp Dydycz.

Na koniec hierarcha zapewnia rodziców o swojej modlitwie i wyraża nadzieję, że poruszy ona serca i umysły przedstawicieli władz.

MBW/Niedziela.pl

Komentarze

anonim2014.03.25 10:25
Ciekawe, że akurat zapomniał wspomnieć o Świątyni Opatrzności Bożej. A'propos jaśniepaństwa - czy przed biskupami nadal się klęka i całuje w pierścień?
anonim2014.03.25 10:47
@arbiter Taka wielka dziś Uroczystość a @arbiter nie szanuje dnia świętego tylko jak pijany chłop wali cepem po słomie tam i nazad z czego tylko kurzawa.....Tak nie wyleczy swoich frustracji. Zamiast pisania(pogłębiania frustracji) proponuję aby posluchał pięknego Akatystu ku czci Bogurodzicy. Z pewnością wpłynie to kojąco na nerwy...
anonim2014.03.25 10:49
Już tłumaczyłem tu , że budżet nie daje na Kościół (przynajmniej czego by mu wcześniej nie ukradł ), szkoda się powtarzać, do niektórych i tak nie dotrze. Natomiast, niestety, drogi Księże Biskupie, wśród Was biskupów też jest wiele jaśniepaństwa i niedostatek służebności.
anonim2014.03.25 15:10
Drodzy Bracia zanim zaczniecie na oślep walić w brata Antoniego może zorientujcie się kto zacz. Czystość, posłuszeństwo i ubóstwo ,życie ewangelią to wyznaczniki Tego Biskupa i Braci Kapucynów. Dziękujmy Bogu i twórcy trzech zakonów św. Franciszkowi za wszystkie zakony franciszkańskie. " Długa broda, bosa stopa, to kapucyna uroda". Pokój i dobro.
anonim2014.03.25 17:03
To prawda, rządzący każą nam oszczędzać a sami hojnie trwonią majątek narodowy.
anonim2014.03.28 21:43
Bp.Dydycz ma rację:"...ile jaśniepaństwa są w naszej ojczyznie a szczególnie marnotrawstwa".O hierarchach z episkopatu nie wspomina,którzy jeżdzą"wypasionymi samochodami"i nie tylko.O życiu w przepychu,o kapłanach-alkoholikach nawet nie wspomni ! Dlaczego nie biorą przykładu z Piotra naszych czasów-FRANCISZKA ?
anonim2014.03.28 21:46
Nie widzę mojego komentarza ? Rozumie,zapomniałem o cenzurze...!