08.12.13, 10:34Ks. Rafał Markowski (fot. Wikipedia/Archiwum)

Brat wokalisty Perfectu, ks. Rafał Markowski, został biskupem

W sobotę z rąk kard. Kazimierza Nycz święcenia biskupie otrzymali ks. Rafał Markowski oraz ks. Józef Górzyński. Obaj zostaną biskupami pomocniczymi archidiecezji warszawskiej i będą najbliższymi współpracownikami kard. Nycza.

Metropolita warszawski, zwracając się do nowych biskupów podkreślił, że muszą iść na peryferie Kościoła, bo tego chce od nich papież Franciszek. „Musicie iść do wszystkich, nawet jeżeli to się nie wszystkim podoba” – przekonywał.

Razem z kardynałem Nyczem święceń udzielili: nuncjusz apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore i biskup - senior z diecezji warszawsko-praskiej Kazimierz Romaniuk. Na uroczystości przybyli także prymas Polski arcybiskup Józef Kowalczyk i sekretarz Episkopatu Polski biskup Wojciech Polak.

Beb/Dziennik/pl/IAR

Komentarze

anonim2013.12.8 13:04
O kurcze!! A mój bratanek jest zakonnikiem! Może zostanie papieżem?.
anonim2013.12.8 13:21
1.prawie nie znam innych biskupuów pomocniczych, a tego ciągle widzę. Bo co, bo brat Perfectu? 2. OK. młody, może dobry ale co on takiego zrobił, co umie ? Cisza znowu tylko - brat legendarnego Perfectu a o prawdziwych zaletach - nie ma informacji 3.Wygląda to PRową zagrywkę ala Tusk. 4. Może się mylę, może jestem niesprawiedliwy. Jeśli tak to przepraszam ale jakoś to nominacja wzbudza mój niepokój i zażenowanie. Może dlatego że tak o niej głośno. Znacie jakichś innych biskupów pomocniczych z nazwiska ? 5. Czyżby pierwszy celebryta ?
anonim2013.12.8 16:26
I co z tego? Ważne, czy jest wierzącym katolikiem, a nie to czyim jest bratem
anonim2013.12.8 18:02
@Zed utrzymują kontakt, np. razem od laaat jeżdżą na urlop @Telefon głośno o tym, bo to brat Markowskiego z perfectu; ale to nie jego wina; nominacja na biskupa jest efektem jego dotychczasowej pracy - to nie ksiądz Markowski wyciągnięty z jakiejś dziury i zrobiony biskupem, tylko wieloletni pracownik kurii (do której bynajmniej nie dostał się w związku z popularnością brata)