17.02.14, 17:12(fot: arch. fronda.pl)

Brazylia ostrzega przed handlem ludźmi

W Brazylii trwają ostatnie przygotowania do mistrzostw świata w piłce nożnej. Niestety imprezy sportowe tej rangi są też zazwyczaj doskonałą okazją dla ludzi żerujących na różnego rodzaju lubieżności. Nierzadko dochodzi przy tym do wykorzystywania nieletnich i seksualnego niewolnictwa. Brazylijski Kościół już teraz postanowił zapobiegać tym procederom.

W Brazylii trwają ostatnie przygotowania do mistrzostw świata w piłce nożnej. Ponieważ, imprezy sportowe tej rangi są też zazwyczaj doskonałą okazją dla ludzi żerujących na różnego rodzaju lubieżności, konferencja zakonników wraz z kościelną siecią „Krzyk w obronie życia” postanowiła przeprowadzić uświadamiającą akcję w trakcie trwania mistrzostw piłki nożnej. Będzie się ona odbywać pod hasłem: „Graj na rzecz życia”.

Na terenie całego kraju prowadzona będzie kampania uświadamiania społeczeństwa odnośnie przestępstw handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego, co ma miejsce - właśnie w cieniu – światowych wydarzeń sportowych.

Siostra Eurides de Oliveira – koordynująca akcję „Krzyk w obronie życia” poinformowała, że do inicjatywy „Graj na rzecz życia” włączyły się różne organizacje zwalczające handel ludźmi, jak też duszpasterstwo młodych. Do akcji dołączyły w ostatnich dniach: Caritas, ministerstwo sprawiedliwości oraz wiele uniwersytetów.

Ab/radiovaticana.va

 

Komentarze

anonim2014.02.17 21:51
Czy ONZ jest głucha na tą niesprawiedliwość.