27.12.21, 09:00Fot. Screenshot You Tube Łączy nas piłka

Brazylijski dziennik: Sousa podpisał już umowę z Flamengo. Boniek: Nie ma co płakać

Jak poinformował brazylijski dziennik „O Dia”, będący selekcjonerem polskiej reprezentacji Paulo Sousa podpisał już umowę z legendarnym brazylijskim klubem Flamengo Rio de Janeiro. Agent Sousy zaprzecza, a Zbigniew Boniek, który jako prezes PZPN w dziwnych okolicznościach Sousę zatrudniał, nie widzi w całej sytuacji większego problemu.

Jak powiedział PAP dziennikarz „O Dia” Vene Casagrande, Paulo Sousa, którego do marca obowiązuje kontrakt z polską federacją, miałby rozpocząć pracę z Flamengo już w pierwszych dniach stycznia, a wynoszące 300 tys. euro odszkodowanie za niezrealizowanie umowy zapłacić PZPN z własnej kieszeni.

Agent portugalskiego trenera Hugo Cajuda zaprzeczył dziś rano, by Sousa podpisał już kontrakt z brazylijskim klubem i próbował zapewniać PAP, że nie osiągnięto jeszcze nawet porozumienia ustnego.

Były prezes PZPN Zbigniew Boniek, który w dość dziwnym trybie i okolicznościach zwalniał z selekcjonerskiej posady Jerzego Brzęczka, który wywalczył przecież awans na Euro i zatrudniał Paulo Sousę, bagatelizuje całą sprawę oraz własną w niej odpowiedzialność za swoje kontrowersyjne i z perspektywy czasu - kompromitujące decyzje. „Bez Sousy też polska piłka sobie poradzi, nie ma co płakać. Z niewolnika nie ma… Niestety wielu postąpiłoby podobnie... Wykonuje piękny, ulubiony zawód i dają mi jeszcze 5 razy więcej… Taka dzisiejsza rzeczywistość… smutne ale prawdziwe”.

Wynurzenia Bońka spotkały się w mediach społecznościowych z druzgocącą krytyką.                                

 

ren/PAP, twitter

Komentarze

Anonim2021.12.28 17:34
ty fiucje bonku ,jak ty zrobiłeś umowe durniu?jak gówniarz
Anonim2021.12.27 19:23
https://www.fronda.pl/a/paulo-sousa-i-fatima-cud-w-zyciu-polskiego-selekcjonera,162464.html
Anonim2021.12.27 19:23
https://www.fronda.pl/a/nie-lekajcie-sie-paolo-sousa-cytuje-sw-jana-pawla-ii-podczas-pierwszej-konferencji-prasowej-1,156388.html
SZOK!!! OSTRA ORKA!!! PILNE!!!2021.12.27 12:08
Jak można podniecać się polską piłką nożną - nie rozumiem. Żużel - to jest jazda.
mistrz2021.12.27 10:19
Następnym selekcjonerem powinien zostać młody zdolny Polak. Marzeniem pozostaje Tymoteusz Nieszydło z rodu Szydło. Ale będę zadowolony również wtedy gdy Cezary Kulesza wybierze Bartłomieja Misiewicza
Tajniak2021.12.27 9:47
A Boniek nigdzie nie widzi problemu. Przekręty za jego kadencji? - no problem. Trener zwiał - no problem. Korupcja w PZPN? - no problem. Ale się wreszcie dobiorą do niego - o to będzie PROBLEM!
Żyd Anonim2021.12.27 9:44
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie JP2, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "katolicka Polska" to mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W każdym księdzu widzę pazernego pedofila, który naiwnych straszy piekłem. Marzy mi się rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, księża w obozach, my bylibyśmy panami, a goje pracowaliby na nas. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, rechoczę głupkowato "buhahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików.
julek2021.12.27 9:14
POlska pilka jak i caly sport to dno DNO i to straszne za kilka lat bd mistrzami swiata w e sporcie bo malolaty nie nauczone fizycznosci
Mądrala2021.12.27 9:44
Powiedział co wiedział.
Krzywousty działkowicz2021.12.27 9:09
Czułem, że Sousa zamierza wyjechać z Polski, gdy tylko dowiedziałem się, że jego żona sprzedała działki za prawie 15 mln zł.