12.04.19, 13:28(fot. youtube, prawica media)

Broniarz straszy uczniów: ,,Moim zdaniem matury są zagrożone'' i krytykuje rząd

- Prezydium ZNP postanowiło kontynuować strajk i wystąpić do Prezesa Rady Ministrów o natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem mediatora zewnętrznego - poinformował prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Szef ZNP zaznaczył, że nie sądzi, by strajki były ze szkodą dla uczniów.

"Prezydium Zarządu Głównego ZNP postanowiło kontynuować strajk prowadzony w ramach sporu zbiorowego, który został zainicjowany uchwałą Zarządu Głównego z 10 stycznia 2019 r. w sprawie sporu zbiorowego, oraz wystąpić do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o natychmiastowe podjęcie rozmów ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego z udziałem mediatora zewnętrznego" – głosi uchwała przyjęta dziś przez Prezydium Zarządu Głównego ZNP

Odpowiadając na pytanie podczas konferencji prasowej o to, czy „matury są zagrożone”, Broniarz odpowiedział: „Moim zdaniem tak”

Prezes ZNP dodał, że strajkujący nauczyciele „w żadnej mierze nie krępują decyzji ani woli dyrektora w zakresie realizacji zadań, które służą temu, żeby zabezpieczyć mienie, obiekt, zdrowie i bezpieczeństwo uczestników”.

Pytany przez dziennikarzy o możliwość nieklasyfikowania uczniów odpowiedział, że „tam, gdzie rady pedagogiczne podejmują uchwały o nieklasyfikowaniu, siłą rzeczy nie będzie klasyfikacji uczniów w tym czasie”

To jakaś kpina!

baz/niezalezna.pl/wpolityce.pl

Komentarze

KATON2019.04.13 14:59
Moim zdaniem,to skrajny przypadek zdegenerowanego komunisty.Dlaczego tacy chodzą po POLSKIEJ ZIEMI.A najtragiczniejsze żę ma 90% podwładnych,którzy uczą nasze dzieci.
Jasiek2019.04.13 10:07
Broniarz to relikt z najgorszych czasów komuny. Człowiek cyniczny, całkowicie zdemoralizowany, obłudny. Za PO siedział cicho i kasował swoją pensję. Teraz realizuje zlecenie z zewnątrz i kramkowy scenariusz. Jakież to prymitnywne i podłe. Szkoda dzieci i mam nadzieję, że rządowi i pomagającym im wolontariuszom uda się zapewnić im promocję i przeprowadzić wszystkie egzaminy. Szanse są, gdyż MEN ma tu bardzo duże możliwości z rozporządzeniami włącznie. Pamietajmy casus Giertycha, gdy byą ministrem oświaty. A przy okazji wychodzi cała nędza, cynizm i antypolskość tego środowiska.Cała ta intryga została zlecona z zewnątrz, ale jest koordynowana przez Grzesia z porcelanowym uśmiechem. A jakość tych działań i ich styl jest adekwatny do jego poziomu intelektualnego.....Cwaniactwo i bezbrzeżny cynizm to za mało....
Dumi2019.04.13 8:21
Moim zdaniem pan Broniarz jak "twarz nauczycieli" to wtop roku. Ale dzięki temu wiemy, którzy nauczyciele zachowali się z klasą, a którzy pokazują swoje prawdziwe oblicze i robią show. Nie ulega wątpliwości, że sposób prowadzenia strajku powinien być wstydem dla nauczyciela.
lolek kremowka2019.04.13 6:42
Duchowny do księży krytykujących strajk nauczycieli: A ty ile bierzesz za godzinę pogrzebu? "Księża gorszący się, że nauczycielom nie chodzi o dzieci, tylko o pieniądze, to już jest przegięcie. My też mamy powołanie, (...) ale też dbamy o swoje finanse i to całkiem dobrze dbamy" - napisał na Facebooku lubelski ksiądz i publicysta Łukasz Kachnowicz. Odniósł się w ten sposób do dyskusji toczącej się wokół strajku nauczycieli.
Zenon2019.04.13 1:04
Tak, tak... A rząd nabrał wody w usta i o dekomunizacji ani me, ani be... Pewnie boją się lewego czerwcowego i nocnej zmiany, bo Bolek jeszcze żyje. Ale Moczulski już także ani me, ani be. Tuska nie ma w kraju, więc byłaby okazja :) No PiS, wiecie przecież, że jak przegracie wybory, to i tak pójdziecie siedzieć, za wszystko i pod każdym pretekstem, więc co wam zależy zrobić lustrację i dekomunizację? Sprawę z sądami pokpiliście, tak samo jak z rządem dobrej zmiany. Aaaa, że u was też sporo jest umoczonych? Ech, te "polskie" drogi... Tyle, że u waso one wcale nie są polskie. :D
K.A.2019.04.12 23:42
Jak długo ludzie pokroju Broniarza będą decydować o przyszłości dzieci w Polsce ?.
katolik2019.04.12 21:17
Koniec etosu nauczyciela! Nauczyciele niedojrzale w śród śpiewów się zachowują gdy ich uczniowie mają podejmować ważny egzamin dojrzałości.
violecja2019.04.12 22:35
Teraz wstydzę się przyznać , że byłam nauczycielką.Od dziecka / wychowanka nie odeszłabym.Zawsze uważałam , że płace są niskie , zbyt niskie, ale to nie tak
Polak2019.04.12 21:12
Strajkująca POstkomunistyczna hołota wykształciuchów ! Prawdziwi polscy nauczyciele zostali wymordowani w Katyniu itp miejscach ...
anonim2019.04.12 20:49
Slawomir Broniarz ,Zlo nazywa sie z nazwiska i imienia. Zyczliwy ARON
ignacy 2019.04.12 18:53
Komunistyczny kacyk !!!!!!!!!!!!!!!
Ilona2019.04.12 17:38
mój syn jest w klasie maturalnej w LO na kier biol-chem , bedzie zdawal mature rozszerzona z tych przedmiotów, chcac sie dostac na wydz lekarski-MOJA CAŁA PIELEGNIARSKA WYPLATA (etata +nadgodziny w szpitalu) idzie na korepetycje NIENAŻARTCH kwiczących dzisiaj krów które śmią sie nazywac NAUCZYCIELAMI!!! niech panie nibynauczycielki dolicza kase za korki!!!!! albo je opodatkuja!!!!i zgłosza dzialalność gospodarczą jak kazdy Polak a potem kwiczą, ze mało!!!! po maturze pierwsze co zrobie to zgłosze te Panie w Urzedzie Skarbowym!!!!
anonim2019.04.12 16:56
Ten człowiek nie całkiem rozumie swoją pozycję, być może już w ogóle racjonalnie nie myśli. Liczy, że Premier spotka się z nim rujnując pozycję i ofertę rządowego zespołu negocjatorów? Poza wszystkim, jak może oczekiwać na poważne potraktowanie, skoro wykracza poza przedmiot sporu sypiąc oświadczeniami w rodzaju " matury są zagrożone". Przecież to deklaracja zaburzania porządku społecznego. Sądzę, że w realizacji oferty "okrągłego stołu"(nie do rezygnacji/odrzucenia - bo jest znakomitą okazją do zracjonalizowania systemu płac nauczycieli w kierunku odsiania awanturniczej miernoty i silnych preferencji dla zdrowej, fachowej części kadr) - rola związków zostanie zmarginalizowana i w trakcie i jeszcze bardziej "po". Trzeba natomiast pomyśleć jak ukonstytuować dostatecznie reprezentatywne grono nauczycieli i rodziców, bo to oni mają tu do odegrania główne role.
robot2019.04.12 16:44
Broniarz ty się broń tylu wariatów chodzi po ulicach.
Maciej2019.04.12 16:27
cóz jaka grupa zawodowa taki przywódca!!!bardzo źle to wygląda
Maciej2019.04.12 15:42
PO=wiosna=broniarz=pzpr-znp-----cztery PEDAŁY do dzieci sie dobrały!!! tym panem powinna sie zainteresowac CBA
Ja2019.04.12 15:16
Pokonani+ Broniarz+nauczyciele = T E R R O R Y Ś C I
Ryszard Olejniczak2019.04.12 13:52
"To jakaś kpina!" Od kiedy ciężki sabotaż (uderzenie w przyszłość narodu) to kpina?
zatroskany2019.04.12 13:45
Co ten człowiek jeszcze wymyśli i kim trzeba być aby tak bezgranicznie mu wierzyć aż tak ... , myślę że na pewno wielu ludzi z branży już się wstydzi ale jeszcze większy wstyd odczuwają na myśl że mieliby się przyznać ... to jeden z syndromów który wykorzystują jego mocodawcy
polak2019.04.13 14:47
uważaj- by rodzice dzieci od matury nie obili ci tej komunistycznej bużki