25.04.19, 15:45Zdj. Kancelaria Premiera/Twitter (edytowane), screen TVN24

Broniarz się poddał, maturzyści uratowani. Jest komentarz premiera

"Apelowałbym, aby strajk został już, jak najszybciej zawieszony - o co prosiłem już wcześniej"-mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji po powrocie ze szczytu państw V4 z udziałem Japonii w Bratysławie. 

Prezes ZNP, Słąwomir Broniarz poinformował, że od najbliższej soboty, t.j. 27 kwietnia Związek Nauczycielstwa Polskiego zawiesza ogólnopolski strajk, ale go nie kończy.

"Dobrze, że ta deklaracja padła"-podkreślił Morawiecki. Jak dodał, chciałby zaapelować, aby strajk został zawieszony nawet wcześniej, np. już teraz, tak jak prosił wcześniej. 

Szef rządu ponowił jednocześnie zaproszenie do piątkowych obrad okrągłego stołu. 

"Ten dialog jest potrzebny"-wskazał polityk. Mateusz Morawiecki podkreślił, że rząd zaproponował  okrągły stół "w duchu wyciągniętej ręki do kompromisu".

Sejm uchwalił nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe dotyczącą klasyfikacji maturzystów i przeprowadzenia matur. Wcześniej szef rządu mówił, że podstawowym celem władz jest to, aby maturzyści przystąpili do egzaminów.

"Nie mogliśmy sobie pozwolić i nie możemy sobie pozwolić na to, żeby była jakakolwiek niepewność dla maturzystów, jeśli chodzi o możliwość zdawania matur, a pojawiały się w przestrzeni publicznej informacje dotyczące tego, że rady pedagogiczne mogłyby nie sklasyfikować uczniów w odpowiednim terminie"- powiedział premier Morawiecki. 

"Dlatego podjąłem decyzję, żeby rzeczywiście we współpracy z marszałkiem Sejmu, Senatu, którym bardzo dziękuje za taki ekstraordynaryjny tryb, żeby ustawa o rezerwowym rozwiązaniu związanym z dopuszczeniem do matur mogła ten problem rozwiązać"-wskazał szef rządu. 

Krótko po godzinie 15 posłowie przyjęli nowelizację prawa oświatowego, która umożliwi klasyfikację uczniów klas maturalnych w razie niezwołania rad pedagogicznych. Za było 235 parlamentarzystów, przeciw 168, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Dalsza droga ustawy to Senat. Izba wyższa parlamentu RP rozpocznie obrady o godzinie 19:00. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.04.25 23:05
Ten czlowiek paralizuje panstwo! Jesli spotkam go w Mikolajkach, zaprosze na narty wodne.
emerytowany nauczyciel2019.04.25 22:34
Hasła, piosenki, wypowiedzi, napisy jakie zaprezentowali niektórzy nauczyciele są dowodem, że stali się jak kibole stadionowi. I to maja być wzorce dla dzieci i młodzieży?
matkakropki2019.04.26 12:18
No cóż, może wzięli przykład z miłościwie nam panujących? Podobno przykład idzie z góry i pociąga...
ceramik2019.04.25 21:16
Polacy wygrali. Brodniarz stracił impet dywersji i musi teraz Merkelowej oddać srebrniki. Ale jak, jeżeli już przepite? A ''nauczyciele'' stracili resztki tego, co mieli z godności szkolnej. ''To już jest koniec i nie macie już nic''. Taka piosenka.
ciekawy2019.04.25 18:09
Zapomnieli że na jesieni są wybory i taki strajk to raczej im głosów nie doda
ewa2019.04.25 19:28
mówisz o platformie i wszelkiej masci lewakach
znacie judasze gest kozakiewicza2019.04.25 16:44
chcieliscie judasze z tym bandyta politycznym zbroniarze wykiwac polski rzad polska mlodziez i polskich rodzicow.ale sie nie udalo teraz bedzie pokuta.
ciekawy2019.04.25 18:10
Ile miłości bliżniego taki katolik z krwi i kości
anonim2019.04.25 16:43
Życzę powodzenia w strajku pracownikom socjalnym, za chwilę dowiedzie się jak to jest, gdy się samemu staje wrogiem numer jeden dla klasy próżniaczej. Dowiecie się też jak bardzo lekka i mało warta jest wasza praca.
TERAZ JUDASZE BEDA SPIEWAC ALE BARANIM GLOSEM2019.04.25 16:40
TERAZ AWANS I WYZSZE PLACE BEDA MIELI CI PRZEZ WAS JUDASZE OPLUWANI TERORYZOWANI NAUCZYCIELE ONI WYKAZALI SIE PATRIOTYZMEM I ETYKA NAUCZYCIELSKA .BARANOW CZARNYW OWIEC I CZERWONYCH KROW W POLSCE NIE POTRZEBA MOWIE TO JAKO TEN KTORY SLUZY POLSCE POLSKI A NIE NA USLUGACH ZYDOKOMUNY..
Marcin2019.04.25 16:30
Spierd.... synku swojego tatunia... na rynek własnie weszła gra " Days Gone" studia Bend Studios, tylko i wyłacznie na PS4 , gdzie bedziemy walczyc z oszalałymi na swoim punkcie zidiociałymi nauczycielami, płci róznej ( płci jest ponad 54... choc ja w realu widze tylko dwie, ale to szczegół ) .. zapewne mam cos z oczami ;) Od teraz jestem samoje*nym " dobrze brzmi! " frustratem na ostatniej barykadzie normalności... Spijajcie śmietankę, i nie dziwcie się że do waszej d*py dobierze się polip z waszej własnej pomarszczonej sr*ki... zapewne mieszaliście tam zbyt długo kijem ;P ...gwiazdki sa rulez ;PPPPPPPP
JUDASZE TERAZ W SZKOLE BEDZIECIE WY CZARNYMI OWCAM2019.04.25 16:30
NO ICO TARGOWICO I WY NAUCZYCIELE JUDASZE DEZERTERZY DALISCIE PLAME CHCIELISCIE ZABLOKOWAC MATURY GDZIE WASZE SUMIENIE GODNOSC NAUCZYCIELA NIEMA BO NIE BYLO .POSZLISCIE ZA ZYDKIEM BANDYTO SZKODNIKIEM PO TE 30 SREBRNIKOW WIECEJ NO I CO TERAZ IDZCIE DO SZKOLY NA KOLANACH I PRZEPROSCIE UCZNIOW I NAUCZYCIELI PATRIOTOW I RODZICOW.SPLAMILISCIE SWOJ ZYCIORYS KOLOREM CZERWONEJ ZARAZY.
Dumna Rafalala2019.04.25 16:16
Jakie to szczęście, że już koniec. Nauczyciel bez pieniędzy jest kiepskim klientem. Ale pomimo tego dam kilka rubelków dla tej bezdomnej suki Mikołaja. Pewnie się teraz rżnie gdzies w publicznym WC. Takie to smutne życie suk.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:59
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
RAFA2019.04.25 19:57
https://niezalezna.pl/268987-teczowe-flagi-przy-grobie-panskim-homoaktywisci-zaatakowali-kosciol-w-plocku
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:59
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11010zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
alcapone2019.04.25 16:55
Warto mieć świadomość że zniszczenie przez Boga Sodomy i Gomory jest faktem oczywistym. Zniszczenie z powodu homoseksualizmu jej mieszkańców. Poniżej link do jednego z wielu filmów na ten temat. Co ciekawe jeszcze kilka lat temu była na you tube polska wersja tego filmu, znikła. Film polecam szczególnie różnym "dumnym gejom". https://www.youtube.com/watch?v=tZKBHyIBrHA
violencja2019.04.25 22:22
Co robią geje/pedały/ Sprzedawali chłopców do agencji towarzyskiej dla gejów https://www.youtube.com/watch?v=qnbf2uq7SLw
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.25 15:58
Broniarz was wykiwał, nie udał się manewr z ustawą maturalną. Strajk przeniesiony na wrzesień, kiedy to nie będziecie już mogli czym szantażować, bo w tym okresie nie ma żadnych egzaminów. W sumie dobrze się potoczyło, okres przedwyborczy będzie sprzyjał spadkowi poparcia PiS w związku ze strajkiem nauczycieli.
Cipak2019.04.25 17:39
Nigdy w dziejach ludzkości sie nie zdarzyło, aby - ZŁY a przy tym silniejszy i głupszy - ustąpił dobremu = mądrzejszemu.
ewa2019.04.25 19:25
zdziwisz sie ateisto biedaku, oj zdziwisz