30.05.20, 14:46Fot. screenschot: Youtube - RMF FM

Budka oskarża Schetynę i dziękuje Gowinowi za koło ratunkowe

Lider PO Borys Budka niespodziewanie w ostry sposób uderzył w swojego poprzednika, Grzegorza Schetynę. Skrytykował też Małgorzatę Kidawę-Błońską oraz przyznał, że jeżeli Rafał Trzaskowski nie wejdzie do II tury wyborów prezydenckich, będzie to oznaczało „początek końca PO”. Budka podziękował też Jarosławowi Gowinowi przyznając, że ten przyszedł do Platformy z „kołem ratunkowym”.

Mówiąc o zmianie kandydata w wyborach prezydenckich, Borys Budka stwierdził w wywiadzie dla „Magazynu TVN24”, że KO potrzebowała nowego impulsu:

-„Wszyscy bardzo doceniali Kidawę-Błońską i jej starania o to, by wybory w maju się nie odbyły, ale na tych rywali, na Andrzeja Dudę w pandemii - potrzebowaliśmy fightera”.

Jak ocenił, słuszna była sama decyzja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej o tym, że nie weźmie udziału w wyborach zaplanowanych na 10. maja, ale została ona w zły sposób zakomunikowana. Lider PO pokreślił też, że bojkot wyborów był pomysłem sztabu kandydatki i on sam nie bierze za niego odpowiedzialności:

-„Powiem więcej, dzień wcześniej był zarząd Platformy i ustaliliśmy coś innego. Że będziemy podejmować działania, by wspólnie z innymi kandydatami demokratycznej opozycji wpłynąć na przesunięcie terminu wyborów na bezpieczny czas. Decyzja o bojkocie, a potem sposób jej komunikowania daleki był od ideałów skutecznej kampanii, mówiąc wyjątkowo delikatnie. Za ten błąd sztabowców największą, osobistą cenę poniosła Małgorzata Kidawa-Błońska”.

Budka stwierdził też wprost, że zmiana terminu wyborów stała się dla KO nową szansą:

-„Po tym, jak wybory nie odbyły się w maju, zasady gry się zmieniły. Nie mogliśmy jako Koalicja Obywatelska uznać, że nic się nie stało. A nowe zasady gry oznaczały także nowego kandydata. Rafał Trzaskowski to był dla mnie naturalny kandydat”.

Przy tym polityk podziękował Jarosławowi Gowinowi za „koło ratunkowe”:

-„Po tym, jak wybory nie odbyły się w maju, zasady gry się zmieniły. Nie mogliśmy jako Koalicja Obywatelska uznać, że nic się nie stało. A nowe zasady gry oznaczały także nowego kandydata. Rafał Trzaskowski to był dla mnie naturalny kandydat”.

W rozmowie lider PO oświadczył, że jeżeli Rafał Trzaskowski nie przejdzie do II tury wyborów to poprosi o wotum zaufania ze strony Rady Krajowej partii. Jak przyznał, taka porażka mogłaby być początkiem końca Platformy.

Budka skrytykował wpis Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na Twitterze z 13. maja „Prowadź mnie, podążaj za mną albo zejdź mi z drogi” oraz to, że marszałek zdecydowała się samotnie ogłosić swoją rezygnację:

-„Uważam, że to także było niepotrzebne. Tak jak to samotne wyjście, gdy dzień później rano Małgorzata ogłaszała rezygnację. Wiem, że chciała pokazać, że to jej samodzielna decyzja, nie bacząc na to, jak to zostanie odebrane. A wszyscy odebrali to tak, jakbyśmy ją zostawili. A wszyscy liderzy Koalicji Obywatelskiej byli gotowi wyjść, by podziękować naszej kandydatce za to, co zrobiła. Że doprowadziła do wyrzucenia do kosza sasinowych wyborów”.

Polityk skrytykował też Grzegorza Schetynę:

-„Grzegorz w ostatnich tygodniach nie zawsze pomagał. Uderzył w Małgosię jeszcze w kwietniu. Powiedział wtedy w radiu RMF, że jak będą nowe wybory, >>to wszystko zacznie się od początku<<. Małgosia bardzo mocno to przeżyła, była naprawdę przybita - miałem z nim wtedy taką poważną rozmowę na sali sejmowej i powiedziałem, że tak się po prostu nie robi” – mówił.

-„Jeżeli ktoś mieni się patriotą Platformy, a swoimi bardzo złymi decyzjami gra tylko na siebie i może zatopić formację, to przestaje być tym patriotą (...). To, co działo się przez ten tydzień, bardzo mocno nadwyrężyło moje zaufanie do Grzegorza Schetyny. Szkoda, bo zawsze mi powtarzał, że Platforma jest najważniejsza” – dodał.

kak/tvn24.pl, niezależna.pl

Komentarze

ja22020.05.31 14:40
Gowin niszczy Polskę, pomaga Budce i Trzaskowskiemu to złowrogi i antypolski agent wpływu.
Zygmunt III2020.05.30 21:08
Gomułka ! Spadaj ! Wstydu oszczędź !!!
katamaran2020.05.30 20:24
Platforma z budka na pokladzie tonie w sambie Czajkowskiego-scieka. Za chwile psy opuszcza tonaca platforme. PO budce zostanie tylko smrod.
Pat2020.05.30 18:24
Chyba w ambasadzie niemieckiej światła nie gasną 24 godziny na dobę
Seks pokazy randki2020.05.30 17:53
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam gotowe osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! - www.paniedzis.pl
W\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\202odek2020.05.30 17:14
Zaczyna się obrona własnego tyłka? Widzi juz minę na którą wsadził go Grzesiu? Wolno myśli ten Borysław. I chyba zapomniał, że Grzesiu na drugie imię ma "zniszczę cię".
jeszcze dyszy- jeszcze piana toczy się z ryja2020.05.30 16:46
Czaczkowski przyniósł POplatfie tajemny balsam nadziei ( odmiana mikstury z Mauzoleum Lenina powodująca że idea wiecznie żywa). Grupy eksperckie z GW - Pochylają się nad odchodzącą w siną dal dziejów Poplatfę
JAK to ZINTERPRETOWAĆ? WIE KTOŚ? 2020.05.30 16:09
Popatrzcie Państwo na coś skandalicznego: były wieloletni komunista PZPR ze znaczkiem Polski walczącej w klapie!!! No i co, czyż ta "totalna" opozycja to nie banda paranoików!!! Im się już zupełnie pomieszało kim są !!! To już nie polityka, to obszar psychiatrii!!!
JAK to ZINTERPRETOWAĆ? WIE KTOŚ?2020.05.30 16:11
https://www.wykop.pl/ramka/4446765/m-borowski-ze-znaczkiem-polski-walczacej-i-50-lat-sluzby-komunie-i-postkomunie/
Antek z Czerniakowa2020.05.30 18:35
Przecież to jeszcze ciągle żywy egzemplarz z epoki Lenina i pomylił mu się znaczek Polski Walczącej z sierpem i młotem....
to idzie ON ukochanek żon , idzie z piekła2020.05.30 16:04
Budko premierze Gorywodo - do nory. Nadchodzi tsunami Jewo Błagarodie, Maximus, Super Hero i SuperEGO Marszałek POlny GRODZKI
hrabia Potocki2020.05.30 16:02
Tutaj wnuku Gomulki przekroczyles czerwona linie, Schetyna mimo wszystko jest o klase lepszy od ciebie, z ta chwila kiedy wypowiedziales te slowa twoj koniec w PO jest bliski , Grzegorz jest bardzo pamietliwy i msciwy, z pewnoscia sobie to zapamieta.To swiadczy Budka ze jestes slabym politykiem
hm2020.05.30 16:01
Teraz Grzegorz będzie cię mobbingował. A co będzie, jak Rafałek zostawi cię na lodzie?
kibic2020.05.30 15:56
Sienkiewicz podpalił "Budkę" a Schetyna go utopi !!!
płyn do miasta ZŁa Zoppot Bąka smroda2020.05.30 15:56
witaj młody Gomółko - łapaj koło ratunkowe z żelaza, bo zatoniesz z Czaczkowskim w zrzucie scheiise czajka
Głosuj na Bosaka a będziesz jak kacap, na bosaka.2020.05.30 15:53
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" ! 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
AVA2020.05.30 15:56
Dobre!
AVA2020.05.30 15:52
Patria to znaczy Ojczyzna, ignorancie. Wyście sobie wymyślili "patriotów Platformy". Schetyna wiele razy to powtarzał. To znaczy, że waszą Ojczyzną (patria) nie jest Rzeczpospolita, ale wasza partyjka i realizujecie nie interes Polski i Polaków, lecz interesiki swojej partii. Wszystko się zgadza, świadczy o tym codzienna antypolska praktyka Partii Oszustów od momentu jej powstania. Gowin podał wam rzeczywiście koło ratunkowe; mam nadzieję, że wy wszyscy razem z nim znikniecie z przestrzeni publicznej jak najszybciej, dla dobra Rzeczpospolitej. Tego wam najszczerzej życzę.
GIZD2020.05.30 15:51
Jak cię Grzegorz dorwie to ci resztę kłaków powyrywa.
Karol2020.05.30 17:07
Dlugo mu nie zejdzie ! Ha, ha, ha !
MementoMori2020.05.30 15:49
Marcin Luter, Marks Engels, Lenin, Stalin, Hitler , Freud , nowa lewica i szkoła frankfurcka, rewolucja seksualna, neomarksizm, feminizm, lgbt i cała dzisiejsza tolerancyjna nowomowa , ośrodki monitorowania zachowań kseno,homo , fundacja batorego itd Bill Gates, Mosad , szin bet, Soros, chabad lubawicz, ONZ , WHO, Nato, UE ... 2020 A.D wszyscy jeden wspólny rodowód nienawiść do KK i tradycji ! Tylko jedna nie lewicowa Konfederacja, jak przegrabędziecie mieć tak : 0 37 - 1 15 https://youtu.be/b9crro4ZE4g
kibic2020.05.30 15:45
Budka podziękował Jarosławowi Gowinowi za „koło ratunkowe”. Gowin to zdrajca, ma to we krwi !!!
AVA2020.05.30 17:34
Ale można też przypuszczać, że cel tych podziękowań, to powtórne skonfliktowanie Zjednoczonej Prawicy. Gowin natychmiast powinien odciąć się od słów budki. Jednoznacznie!!!
Ewa2020.05.30 15:22
No i wreszcie wyszło na jaw, o czyje bezpieczeństwo martwił się Gowin, fundując całej Polsce to polityczne bagno.
AVA2020.05.30 15:55
Bardzo się boję, że przy najbliższej sprzyjającej okazji gówin to powtórzy. Nie wiem, czy on jest zadaniowany przez jakąś agenturę, czy sam z siebie podejmuje nikczemne, antypolskie działania. Dla mnie to, ze chciał skrócić ewentualną kadencję PAD jest znamienne!
harry2020.05.30 15:08
Totalni to współcześni bolszewicy. Nie bez powodu w ich szeregach az roi się od ostatnich UB-eków, całej masy SB-eków, kreatur z WSI czy PZPR-owskich kacyków, z których nawet zasuszone mumie komuny tacy neo-bolszewicy jak Budka zrobili swoimi doradcami, europarlamentarzystami i parlamentarzystami krajowymi jak na przykład Miller, Cimoszewicz, Ciosek, Rosati, Święcicki i cala masa innych. Dlatego neo-komunie z PO i innych ugrupowań 'totalnych" tak łatwo wysługiwać sie i Moskwie i Berlinowi i Brukseli.
AVA2020.05.30 16:03
I działają jak bolszewicy. Wiadomo, że dla bolszewikow żadne umowy nie istnieją, nie należy w ogóle z nimi negocjować. Wystarczy przypomnieć tzw. proces szesnastu. Zwabili do Moskwy przywódców Polski podziemnej, ręcząc słowem honoru, a potem większość uwięzili i wymordowali. Podobnie Grodzki - umówił się na szybkie procedowanie ustawy wyborczej, pod tym warunkiem PiS wprowadził do niej poprawki opozycji i nagle okazało się, że umowa dla tych peowskich bolszewików nie znaczy nic. To są sowieccy ludzie o bolszewickiej mentalności.
JAK to ZINTERPRETOWAĆ? WIE KTOŚ? 2020.05.30 16:13
No i Borowski, ten z senatu, ostatnio chodzący ze znaczkiem POLSKI WALCZĄCEJ w kapie. Rozumie ktoś coś z tego? https://www.wykop.pl/ramka/4446765/m-borowski-ze-znaczkiem-polski-walczacej-i-50-lat-sluzby-komunie-i-postkomunie/
co, nie możesz z "domciu" wyjść?2020.05.30 15:08
Spuchnięty żydek "Leszek" Keller-Krawczyk wychodzi wręcz z tej swojej pożółklej skóry aby "zaistnieć". Smutny koniec starucha, na garnuszku państwa, przytwierdzony do krzesła inwalidzkiego, w norze z której wyjść nie może. Najpierw był "konfederatą" (żydek konfederatą, tak żydek jest "oficer LWP") a teraz jest otwarcie tęczowy. Czy to typowe zachowanie dla sierpem obrzezanych? OBOJETNY jest podobny.
antymarksista2020.05.30 15:06
Kłamstwo kłamstwem kłamstwa pogania. Koalicja obywatelska już nad sobą nie panuje, tonie w hipokryzji, której nawarzyła zdecydowanie za dużo. Obstawiam, że Trzaskowski nie wejdzie do drugiej tury. Baj, baj Platformo ...
ladychapel2020.05.30 17:05
Stefan Kisielewski mówił, że za Gomułki była dyktatura ciemniaków. I w jakimś sensie to samo jest dzisiaj. Przecież to, co władza aktualna nam proponuje, jest tak antyinteligenckie. Szczuje się tak zwanego prostego człowieka przeciwko człowiekowi wyrafinowanemu - wyedukowanemu, erudycyjnemu, kulturalnemu. To jest okropne - mówi Adam Ferency
antymarksista2020.05.30 19:57
. Nie wiem skąd wziąłeś statystyki o lepszym wykształceniu totalnego elektoratu w odniesieniu do wykształcenia wyborców PiS-u. Moim zdaniem z powietrza albo po prostu powielasz pyszałkowatą samoocenę niedowartościowanych polityków PO-KO. Nie wiem również, czy wiesz, że wysokokwalifikowana wiedza z wąskiego zakresu nauki nie jest wykładnikiem mądrości. Mądrość jest umiejętnością wykorzystania zdobytej wiedzy dla dobra drugiego człowieka. Tymczasem totalne wykształciuchy, jak z resztą sami się tak nazwali, dbają wyłącznie o swój partykularny interes. I co ty na to? Czy oni są mądrzy, czy utopili się we własnej pysze? Słyszałeś zapewne maksymę, że pycha przed upadkiem kroczy. Przecież wy się nawzajem szczujecie zrzucając odium "niewyedukowania" na elektorat PiS-u. Ileż pychy zawierają użyte przez ciebie określenia: "antyinteligenckie", "człowiekowi wyrafinowanemu - wyedukowanemu, erudycyjnemu (erudycyjnemu oczywiście brzmi niegramatycznie, umówmy się, że wystarczy napisać - erudycie), kulturalnemu". Odpowiedz mi proszę, kim jesteś i za kogo się uważasz?
wer2020.05.30 17:13
oby!
adam2020.05.30 19:25
Gowin zawsze zdradzi wszystkich i każdego z osobna drugi Grodzki
anonim2020.05.30 19:58
. ??????????????????
katolicka kretynizacja polski 2020.05.30 14:53
Jest szansa wyrwać Polskę z pazernych łap kaczych bolszewików! A wtedy znowu będzie dumnie być Polakiem...
qwerty2020.05.30 15:05
wynos się juz nie mecz ludzi!
Klaudia J.2020.05.30 15:45
Dobre A wtedy znowu będzie dumnie być Polakiem...robiącym laskę Niemcom z niemieckim szparagiem w ..upie. Oj z sikałam się ze śmiechu.
Marian2020.05.30 16:25
Klaudia, czy musisz zaraz o tym pisac ze trzeba majtki zmieniac, bo mokre.
anonim2020.05.30 16:16
Przypominam o ROTACJI. A tak nawiasem mowiac -TW katolicka kretynizacja polski - jak "wyrwiecie Polske ....." to dopiero zacznie sie Bolsszewia. Zdrowka zycze
anna bruno2020.05.30 16:27
na zmywaku czy przy zbiorach szparagów
Zygmunt III2020.05.30 21:09
Jedyne na co jest szansa to na wydymanie szympansa .... takiego jak ty i tobie podobnych. :) Pomażcie sobie dalej, lewackie, ruskie onuce.