18.05.21, 15:47Fot. via: Pixabay

Burza po słowach księdza o karceniu dzieci. Kuria zajęła stanowisko

Ogromnym echem rozniosło się kazanie wygłoszone w czasie Mszy pierwszokomunijnej w parafii św. Jerzego w Dębieńsku. Proboszcz tej parafii stwierdził, że rodzice mają prawo krzyczeć na dzieci, a jeśli to nie pomoże, powinni dać klapsa. Słowa duchownego wywołały nie tylko dyskusję, ale również ogromny hejt, zwłaszcza ze strony środowisk lewicowych. Proboszcz przeprosił już za tę wypowiedź, a działania w sprawie podjęła katowicka kuria.

- „Czy rodzice mogą krzyczeć na dzieci? Jeżeli te są nieposłuszne, to muszą. Mają prawo”

- stwierdził ks. Roman Kiwadowicz w czasie dialogowego kazania dla dzieci.

Dodał, że jeśli to nie pomoże, dla dobra dziecka rodzice powinni dać mu klapsa.

- „Mama i tata mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał”

- dodał.

Dalej zauważył też, że „jak rodzice krzyczą i dadzą wam klapsa, to się z tego spowiadacie”, zwracając uwagę, że „klapsa za darmo nie dostaniecie”.

Nagrane kazanie udostępniono w internecie, gdzie spotkało się z ogromną krytyką internautów. Głos zabrał m.in. znany jezuita o. Grzegorz Kramer, w którego ocenie rodzic nie może nawet krzyknąć na dziecko.

- „Nie, rodzice nie mają prawa: krzyczeć na dzieci. Nikt nie ma prawa krzyczeć na dziecko i drugiego człowieka. Nie mają do tego prawa rodzice, wychowawcy i księża. Nie, rodzice nie mają prawa dawać klapsa

- napisał duchowny.

Proboszcz parafii w Dębieńsku odniósł się do swojego kazania w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim”, przepraszając za wypowiedziane przez siebie słowa.

- „Bardzo żałuję tego, co powiedziałem. Kazanie było dialogowane, słowa wypowiedziałem pod wpływem chwili. Gdybym wcześniej je przemyślał, na pewno znalazłbym lepszy przykład”

- mówił.

Sprawę skomentował również rzecznik prasowy archidiecezji katowickiej ks. Tomasz Wojtal informując, że kuria podjęła działania w związku z wypowiedzią duchownego.

- „Takie słowa nigdy nie powinny paść. Są one dalece niestosowne i niezgodne z nauczaniem Kościoła”

- podkreślił.

kak/Onet.pl

Komentarze

hehehe2021.06.8 10:02
I dziwić się tu, że ludzie nie chcą mieć dzieci skoro za klapsnięcie rozwydrzonego bachora można iść garować :-) Za moich czasów jak nauczyciel (!!!) przywalił na lekcji w szkole to nie było mowy o skarżeniu się w domu bo Ojciec wypłaciłby bonusa w tej samej walucie :-)
ml2021.05.21 19:42
nie wolno krzyczeć, trzeba do 2 letniego gówniarza wezwać policję,
linus2021.05.19 18:56
Znam takich, którym wstrząs jakim było kilka razów po mordzie od ojca życie uratowało, gdy schodzili na bardzo złą drogę i to już w dorosłości, a żadne inne argumenty i tłumaczenia nie pomagały. Więc to nie jest żadnym prawem, ale wręcz obowiązkiem rodziców w pewnych wypadkach. Nasze ulice są pełne młodych matek wytrwale tłumaczących 2-3-latkom zawiłe kwestie wychowawcze ("kochanie nie wybiegaj na ulicę, bo cię autko potrąci i ci rozbije śliczną główkę"). Czy człowiek normalny widząc swoje dziecko biegnące ku przepaści nie użyje "przemocy fizycznej" by go zatrzymać lub nie wrzaśnie przynajmniej ile sił w płucach: "ANI KROKU DALEJ !!!" ?? Tak trudno pojąć, że tego nieraz wymaga MIŁOŚĆ??
linus2021.05.19 18:35
Rodzice nie mają prawa krzyczeć na dzieci, ani im dać klapsa. Za to dzieci mają prawo krzyczeć na rodziców, wyzywać nauczycieli i grozić im, aby w końcu jednym i drugim zafundować kulturalną eutanazję. Dziś Zachód zbiera owoce "bezstresowego wychowania", ale co tam, my też nie chcemy być gorsi. A że twórca tych teorii dawno je odszczekał, że przyniosły wychowawczą klęskę paru pokoleniom? Tym gorzej dla faktów..
Anonim2021.05.19 12:06
Rozumiecie już, dlaczego musiał zginąć Dominik, zaszczuty przez "kolegów"? Dominik musiał zginąć, ponieważ LEWICA odebrała Ludziom prawo do surowego karcenia agresywnych dzieci, a więc NIKT nie mógł stanąć w obronie Dominika, bitego przez łobuzów. Lewica zapewniła Łobuzom bezkarność, nawet krzyknąć na Łobuz anie można, gdy ten kopie słabszego. Rozumiecie już, że Lewica chce śmierci dzieci? Zarówno tych nienarodzonych - przeciw którym judzi się ich matki zapewniając im bezkarność - jak i tych narodzonych - przeciwko którym szczuje się Łobuzów zapewniając im bezkarność.
Anonim2021.05.19 12:00
Jak widać, lewackie szaleństwo nie ma końca. Najpierw zakazano kar cielesnych, teraz zakazują wszelkiej presji. Skutek będzie oczywisty - gdy rodzic nie ma argumentów, a nie ma ponieważ apele do rozsądku i uniżone prośby to najsłabsze z argumentów, dziecko wychowają ulicznicy na ULICY i LEWACTWO w mediach i szkole.
Anonim2021.05.19 11:37
Kultura+cywilizacja to nic innego jak ograniczenia, rygory, zakazy i nakazy moralne. jeśli dziecko - prowadzone zwierzęcymi instynktami - nie rozumie, że gwałcenie kolegi i bicie koleżanek nie mieści się w ramach Kultury - musi być karcone adekwatnie do przewin. Akcja-reakcja. Wina-kara. Bez kary nie ma Człowieka, tylko jest zwierzątko.
Anonim2021.05.19 10:58
Człowiek, mężczyzna, który nie przepracował w dzieciństwie w bezpiecznym domu rzeczywistości konfliktu fizycznego (kar cielesnych, bijatyki z bratem) jest NIEZDOLNY do stawiania oporu totalitarnej Władzy. Jest psychicznie słabą pokraką, czymś na kształt Dziewczynki płci męskiej. Metroseksualną pierdołą chadzająca do kosmetyczki i barbera. Wg Lewaków taki cipuś to Ideał Mężczyzny i feministy, pajac skazany na rozwałkę w pierwszym konflikcie ze zdecydowanym na wszystko Uchodźcą z Azji lub Afryki. Kumacie, frajerzy?
Czy mogę2021.05.19 10:45
dać księdzu klapsa? Żeby otrzeźwiał.
tm2021.05.19 11:14
Nie - bo jak ci odda, to możesz nie przeżyć.
TYR2021.05.19 10:18
Przecież Rodzice dziecko kochają. To nie bandyci.
Anonim2021.05.19 10:48
Celem Lewaków jest zniszczenie instytucji Rodziny, jak im Lenin nakazał. Zakazywanie stosowania kar cielesnych jest jednym ze sposobów na pozbawienie Rodziców ich Praw Rodzicielskich. Dzieci które dorastały bez klapsów i bijatyk z rodzeństwem wyrastają na osobniki niezdolne do stawiania opory Władzy. Potem potrafią tylko i wyłącznie porykiwać "to jest wojna", a przy pierwszym ciosie pałką rozplączą się i uciekną w depresję, homo- i transseksualizm a w końcu popełnią samobójstwa.
Roman2021.05.19 9:54
Ksiądz miał rację i nie powiedział niczego niewłaściwego. Nie rozumiem tego wrzasku.
SłodkieKlapsyOdProboszczaWBoskiejPianie2021.05.19 7:34
Znam Dębieńsko. Straszliwe zadpuie w cieniu hałd, spowite rakotwórczym swądem z koksowni. Ludzie od trzech pokoleń fizycznie zdeformowani, umysłowo zdegradowani na poziom matołka. Proboszcz trzyma w szachu całe towarzystwo, obiecując kalekom uzdrowienia pośmiertne a chorym psychicznie osładza doczesność zabawą w klapsy różową packą w jacuzzi na plebanii.
poPO=kurw.., zlodzieje, mordercy2021.05.19 10:39
tobie opary to mózdzek wyzarły debilu!!!
jezuita kramer2021.05.18 22:18
a z czego jest znany prymityw jezuicki karamer!!!???/ znany z lewactwa i pederastii!!! i z przekrecania Słowa Bozego!!! czytałem na forum jezuickim jego rozważania na Wielki Tydzień tego roku!!!! DNO napisane przez PSYCHOPATE!!!
ks katolicki katowicki2021.05.18 22:11
brawo księże Proboszczu!!! nic złego Ksiądz nie powiedział a SBkiem prosze sie nie przejmowac , to tylko jeszcze chwila a przeminie wraz z przybocznymi....pederastami!!!
SBek SKWORC = pederasta z pedałem w Hamburgu!!!2021.05.18 22:07
a kiedy ofajdana kuria katowicka wyda oświadczenie w sprawie SBka, pederasty,prymitywa , który doprowadził kilku księży do samobójstw, skrywacza PEDOFILA wici skworca, albo jego przybocznych !!!??/czy ks Pawlaszcz.....z Gościa dalej biega za pedałami po dworcu PKP!!!!??? miernota i dno osobowosciowo-moralno-duchowe skworc musi odreagowac taki wybitnych a doświecen znalazło sie tylko 3!!!!! skworc odreaguj u swojego pedała w szwajcariii albo drugiego w hamburgu, czas twojego nedznego i smutngo jak twoja bladotrupia morda zywota dobiega końca!!!!
Margeritta2021.05.18 21:22
A gdzie jest granica pomiędzy klapsem a uderzeniem? No i w końcu, czego uczy dziecko ten klaps. Chcesz postawić na swoim - użyj przemocy. Uderz słabszego - masz przyzwolenie.
tm2021.05.18 21:31
Użyj rozumu-znajdziesz granicę.
Margeritta2021.05.19 1:03
Wzajemnie
psychopatka z LGBT Margeriita=pederasta2021.05.18 22:00
psychopatko nie rozrózniasz niczego , jak krówsko !!!
Anonim2021.05.19 10:44
A gdzie jest granica między Policjantem a Bandytą. Obaj noszą pały i pistolety, aby przymuszać ludzi siłą. Obaj zabierają im pieniądze, z tym że Policjanci wystawiają pokwitowania. Takie śmieszne papierki nazywane przez okoliczna ludność mandatami. Lewaku, różnica między skarceniem klapsem, pasem a pobiciem jest analogiczna, jak między Policjantem a Bandytą. czego tu nie rozumieć.
Margeritta2021.05.19 13:52
No cóż, niech ci będzie. Ale nadmiar "klapsów" może w końcu zaowocować - dorosłe dziecko podniesie rękę na starych rodziców.
Anonim2021.05.19 15:48
Jest dokładnie odwrotnie - dzieci szanują swoich rodziców za to, że nie krzywdzili ich odmawiając skarceń kształtujących hart i charakter. Człowiek, gdy dorośnie, wie, że trwał w błędzie i głupocie, od której tylko surowa ręka może uratować.
Margeritta2021.05.19 21:20
Karcenie nie musi oznaczać przemocy fizycznej. Poza tym, polskie prawo zakazuje bicia drugiego człowieka. Czy dziecko to nie człowiek?
Tomasz2021.05.18 20:46
Szkoda. że rzecznik nie wydali abp Skworca który był TW. A doczepia się do zwykłego ks.
Tomasz2021.05.18 20:43
Dolny
Ks miał rację, nie ma za co przepraszać2021.05.18 20:17
Ot poprawność polityczna. Ksiądz miał w 100% rację. Rodzice mają wychowywać dzieci. Dziś moda na bezstresowe wychowanie czyli żadne. Coraz więcej takich nieokrzesanych pośród nas. Sam nieraz dostałem i jestem za to rodzicom wdzięczny.
Anna2021.05.19 12:46
A jakbyś nie oberwał to byś dzisiaj miał żal do rodziców, że ci tłumaczyli zamiast cię stłuc?
Anonim2021.05.19 13:42
Lanie nie jest substytutem tłumaczenia. Lanie jest warunkowaniem kara-nagroda, i nie zastępuje tłumaczenia tak samo jak tłumaczenie nie zastępuje lania.
rozsądny2021.05.18 20:16
nie bij.wytłumacz
Anonim2021.05.19 13:44
Rodzice zawsze najpierw tłumaczą. Dopiero gdy tłumaczenie nie działa a dziecko odczytuje je jako przejaw przyzwolenia, dochodzi do karcenia.
JAN PAWEŁ II2021.05.18 20:12
Dzieci należy trzymać od tej zatrutej bandy jak najdalej.
rebeliant2021.05.18 19:57
„Mama i tata mają prawo dać klapsa, żeby człowiek otrzeźwiał” - proszę bardzo !!! kościółek szybko podaje receptę wobec dzieci, a nabiera wody w usta, gdy chodzi o reakcję na bandytów. Kościółek jakoś piszczy i biadoli jeżeli ktoś by bandytom czynił ścieżki zdrowia - czyli zafundował dokładnie to co oni czynią innym ludziom. Kościółek nabiera wody w usta, gdy chodzi zastrzelenie napastnika... a tu proszę jak szybciutko leci z amunicją dla kanalii przeciw dzieciom. A mówiłem, że to sekta obserwatorów nierobów pociągaczy za sznurki.
Anonim2021.05.18 19:52
Kramer z ciebie taki katolicki Jezuita jak z Kramera bankier w Vabanku.
Maciej Piwowar2021.05.18 19:05
Sp:Tatulek godoŁ ,,Żyć nie szolka ,się nie zbije" .My chowani z kluczem na chyrdoli ( szyj) ,chodzili po hałdach.Respekt mieli przed paskiem tatuli ,i matuli chadrą ( szmatą ).Za to DZIĘKUJEMY ,bo KAŻDY mo dziś własno Familio ,i Żadnego zła na sumieniu.Klaps ,i obsztorcowanie ( krzyk na bajtla) to Nie SADYZM.Ostatnio w Lidlu widziol jak baidetl ,na posadce taniec Wita uskutecznioł.A mama ,,no przestań,no przestań ,a w baitla szoł właził. Jakby to był moj bajtel ,a szkoda nerw.Przepraszam ,ale NIE rozumia OSZOŁOMÓW.
Böno2021.05.18 21:55
Super żeś napisoł. Brawo i pozdrawiom.
Sex Randka2021.05.18 18:52
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - Www.bzykanki.pl __ __ __ __ __ __ __ __ __ i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie!
mateuszjegliński2021.05.18 18:25
Nie ma to jak wychowanie bezstresowe, skoro nie można karcić dzieci, to dlaczego karze się dorosłych? To skąd dziecko ma wiedzieć, że coś zrobił źle, skoro tata i mama zamiast5 dziecko twardo ogarnąć, szepcze do niego tym samym tonem, synku dziękuję, czy synku nie bije się kotka. Jak można tolerować lewackich bab krzyk w.........ć? Ale wymagać od lewaka myślenia, to jak 01-01 w opalaczach iść na Giewont, ale i tacy się zdarzają.
Ksiadz ma racje !2021.05.18 18:18
Nie maja prawa, nie maja prawa - tylko taki wrzask. Jakiego prawa ? Przeciez niepelnoletnie dzieci "nie maja prawa", nie maga byc sadzone, nie ponosza prawnej odpowiedzialnosci. To co rodzic nie ma "prawa" nic zrobic? To "wychowujmy" dzikusow ? Polityczna poprawnosc juz niszczy ludzkosc - wiec brnijmy dalej. Glupoty nie ma konca.
rebeliant2021.05.18 20:01
A ja mam inną propozycję - dostawajmy te same baty za te same występki, a jeszcze lepiej nie łammy granic dobra, których się domagamy.
Ix Ypsilon2021.05.18 18:11
Słuszną rację ma ksiądz Kiwadowicz.
Co to za bzdety?2021.05.18 17:54
A ja uważam że kretyn Kramer w habicie jezuity nie ma prawa się odzywać.
mw2021.05.18 17:35
dobrze powiedział!!!! coraz więcej rozpieszczonych bachorów, którym nie można nawet zwrócić uwagi...
rebeliant2021.05.18 17:30
" Proboszcz tej parafii stwierdził, że rodzice mają prawo krzyczeć na dzieci, a jeśli to nie pomoże, powinni dać klapsa." - i najlepiej dać to narzędzie pijanym "tatusiom" nierzadko kryminalistom.
GROM2021.05.18 18:20
Nie rozumiesz po polsku - dac klapsa, a nie torturowac. Pomysl troche zanim cos powiesz
rebeliant2021.05.18 19:50
Trzeba jeszcze rozumieć to jaka ma się publiczność, a rozsądnych rodziców nie trzeba pouczać, bo oni umiejętnie podchodzą do odstraszania swoich pociech od czynienia pewnych rzeczy. Umiejętnych nie trzeba pouczać, a kanaliom w to graj.
tm2021.05.18 20:52
Popieram GROMA-używaj rozumu.
poPO=kurw..zlodzieje mordercy2021.05.18 22:20
twój stary był kryminalista , bo masz tak nasra...we łbie lewackim!!!
rebeliant2021.05.19 15:27
Po prostu mój wzrok sięga dalej niż własny kałdun - patrzę na to jak inni mają. A mój ojciec był i jest nadal zawodowym frezerem CNC. Masz typową dla komuchów retorykę, w której wciskasz coś komuś, aby zamazać to co ten ktoś widzi, gdyż ten się wyprze poruszonych złych przygód - a wszystko po to, aby partyjne statystyki się wysoko miały. Mam rozumieć, że nie ma ofiar pedofilii, bo cię nikt jeszcze nie prześfięłcił ?
Anonim2021.05.18 17:24
Klecho! Chcesz bić dzieci to je sobie zrób!!
He, he, he2021.05.18 17:28
Czytaj ze zrozumieniem!!!!!! Ksiądz mówił o rodzicach.
Anonim2021.05.18 17:18
Kleruchy dostają erekcji na myśl o pupie dziecka.
Wojak2021.05.18 18:21
Tys chyba seksualnie niewyzyty. Tylko to masz w "glowie".
poPO=kurw..złodzieje mordercy2021.05.18 22:13
twój stary w dup...w kładał , dlatego powstało takie gówn...jak ty psie sowiecki!!!
Odjechalismy już bardziej niż zachód2021.05.18 17:07
Nie wiem jak skomentować ludzi, którzy krytykują takie słowa!!! Jak kilka lat temu Tusk wprowadzał takie brednie prawne, to mnie teściowa przekonywała, że przecież nikt normalny nie będzie czepiać się klapsa. To pokazuje kierunek prania mózgu, jeśli w imię nie przejmowania się dopuszczę się takie czy inne kretyństwa w prawie.
a tego Kremera2021.05.18 17:09
natychmiast posłać na 2 etaty do nauki Religi w szkole. Niech milo upomina ;o). Jakby Biskup miał jakikolwiek plan na uświęcanie ludzi to by to zrobił z automatu.
Odlot kurii2021.05.18 17:01
Poprawność polityczna. To tacy co nie mają dzieci i pierd.... trzy po trzy.
Böno2021.05.18 16:56
Rodzicowi nie wolno krzyknąć na dziecko, ale dziecku wolno. A jakie programy serwowano nam w telwizji publicznej, gdzie pani Olejnik lub pan Lis obrażali zaproszonych gości lub Kazimiera Szczuka poniżała gości w programie. A czego ci protestujący nie protestują, jak kobiety wykrzykują na ulicach "wypier....". To jest w porządku. Tu jakoś im nie chodzi o dobro dziecko. Tak, rodzice nie krzyczcie na krnąbrne dziecko, nie zwracajcie uwagi, nie przywołujcie do porządku, nie dawajcie klapsa i nie karajcie dzieci, kiedy są nieposłuszne, grymaśne, agresywne, rozwrzeszczane..., kiedyś będziecie płakać, ale będzie za późno. Co kto sieje, to i zbierał będzie i nie myślcie, państwo, szkoła, telewizja, internet nam pomogą dzieci wychować.
matis892021.05.18 16:56
I to jest właśnie Nowy Ład NWO szatanistycznego, lewackiego PISu. Jeżeli rodzic nie ma prawa dać klapsa, okrzyczeć to w istocie jest prawdziwym Nowym Ładem jakiego nie było nigdy w historii przez wieki. W zasadzie za szatanistycznego PISu mówią, że rodzice nie są rodzicami tak jak w gender.
Krasnoludek szczający do mleka2021.05.18 16:52
Rodzice powinni miec prawo karcić dzieci, przede wszystkim w przypadku onanii.
Po 11 ...2021.05.18 16:56
A na zachodzie to nawet dzieciom pokazują film pt. "Opowieści z Onani" – cykl siedmiu opowieści fantasy napisanych przez C.S. Lewisa. Powaga.
Jacek2021.05.18 16:42
Droga Kurio idąc tym tokiem myślenia to Bóg też nie ma prawa karać nawet jko dobry Ojciec. Dokąd zaszliśmy? - róbta co chceta
Po 11 ...2021.05.18 16:53
Absurd. Moralność, dobro, etyka nie pochodzą ze strachu przed karą. Dobro czynione pod przymusem, pod pistoletem, to nie dobro tylko służalczość. Prawdziwe dobro to połączenie WOLNEJ woli i czystego serca. Jeśli myślisz, że likwidacja kar doprowadzi do eskalacji zła, to jesteś upadłym diabelskim karaluchem.
mw2021.05.18 17:40
róbta co chcet... bez wymagania.... bez kar... i wyrosło pokolenie debili i mięczków... wyłączysz im dostęp do netu a deprecha i próby samobójcze murowane....
Po 11 ...2021.05.18 19:21
Wasz prymitywizm, wasz brak wiary w człowieka, sprowadzanie go do roli tresowanej zniewolonej małpy, bezrefleksyjnie kierowanej karami i nagrodami jest iście ... katolicki :)
Anonim2021.05.19 10:53
Guano prawda. Moralność, dobro, etyka pochodzą wprost z przymusu. Bez przymusu nie powstaje człowiek, tylko małpa. Bezwłosa małpa, defekująca gdzie popadnie, kopulująca jak jej instynkt nakazuje. Lewactwo to jak sam udowadniasz - radykalny ruch zezwierzęcenia człowieka. I właśnie wraz z pochodem lewackiej tłuszczy obserwujemy erupcję zła - masowe mordowanie dzieci, masowe gwałcenie pod pretekstem seksedukacji, masowe robienie z ludzi bełkoczących poyebów.
Marta2021.05.18 16:35
To na rodzicach spoczywa wychowanie dzieci, czasami trzeba karcić inaczej nie nauczą się, albo zrobią sobie jakąś krzywdę.
Po 11 ...2021.05.18 16:43
Podobnie jest z kobietami. Jak regularnie nie obrywa, to się nie nauczy i jak krowa wejdzie w szkodę. Z tym, że trzeba bić z umiarem, mając na uwadze np. ceny usług protetycznych.
Krasnoludek szczający do mleka.2021.05.18 16:54
Syn sąsiadów lubuje się w puszczaniu bąków w windzie. Na początku nas to oburzało, teraz trochę awi.
Anonim2021.05.18 16:31
A ten lewak Kramer niech nie uczy rodzica niech sobie zrobi dziecko i bedzie tak własnie wychowyał jak on jest wychowany ..
Anonim2021.05.18 16:28
Tak ksiądz miał racje rodzic ma prawo krzyczec na dziecko jak nie słucha i nawet przyłozyc w tyłek. Tak sie wychowuje dziecko bo ono wie ze robi coś zle. A wsze tu fejty psu na buty sie nie nadają .
matis892021.05.18 16:28
Jezuita ''o''. Grzegorz Kramer dla pełni swojego lewactwa niech doda numer telefonu gdzie dziecko za klapsa, okrzyczenie może donieść na swoich rodziców i ich ukarać.
matis892021.05.18 16:23
Hierarchia od góry się demaskuje ze swoim lewactwem, a nawet szatanizmem jak namawianie do przyjmowania w ciało aborcyjnych szczepionek Antychrysta.
Anonim2021.05.18 16:21
Czyli analogicznie, jak mnie klecha wkürwi, to mam prawo dać mu w mordę?
Anonim2021.05.18 17:06
Tak.
Po 11 ...2021.05.18 16:18
Eeee tam. Katowanie dzieci to i tak najmniejszy grzech katolików.
Anonim2021.05.18 16:16
Ja tam jestem za tradycją, lekkiego klapsa jak nie idzie już dac rady można dać. Swoją stroną ciekawe jak swoje dzieci wychowuje ksiądz dobrodziej? Tez leje?:)
katolik2021.05.18 16:15
Kurie, Episkopacie zajmujecie się głupią wypowiedzią Ksiedza, i poniżacie Go, sklaniając do przeprosin. Obłudnicy i Judasze. Pozwoliliście wejśc prawdiwemu szatanowi-- Nowy Ład Polski-- to holocaust szczepionkowy Polaków, na co Ty Episkopacie zezwoliłeś, to segregacja Polaków, to zniewolenie fizyczne, psychiczne, ekonomiczne, to śmierć i zamordyzm.
O tym nie dowiesz się z Frondy2021.05.18 15:55
Gdy ojciec Godawa zjadł rybę i zostały ości, resztki głowy, wołał: "Kto chce rybę?". Wtedy dzieci na wyścigi biegły. W połowie kwietnia ojciec Paweł Kozacki, prowincjał polskich dominikanów, publikuje oświadczenie: “Dariusz Godawa nie jest już dominikaninem i używanie przez niego habitu lub skrótu OP po nazwisku jest bezprawne”. To reakcja na międzynarodowe śledztwo dziennikarskie, które prowadzimy od kilku tygodni. Kozacki wie już, że dotarliśmy do sprawozdania, które jego zakon schował w tajnym archiwum. Z naszych ustaleń wyłania się obraz wpływowego i surowego misjonarza, który twardą ręką zarządza sierocińcem w stolicy Kamerunu. 26 grudnia 2020 r. Program “W tyle wizji” w TVP Info. Prowadząca zapowiada: - Niektórym w Polsce teksty polskich kolęd wydają się niestosowne, ale w dalekiej Afryce dzieciakom i misjonarzom wydają się stosowne jak najbardziej. Połączymy się z doskonale znaną Państwu misją w Jaunde, gdzie jest ojciec Dariusz Godawa i jego podopieczni z sierocińca. Płonie ognisko. Godawa siedzi w białej koszuli, na szyi ma biały krzyż, za plecami biało-czerwoną flagę. Obok 24 Kameruńczyków: dorośli, nastolatkowie, dzieci. Śpiewają po polsku “Cichą noc” i “Bóg się rodzi”. - Opowiadam dzieciakom o Polsce. O papieżu, Święcie Niepodległości, 15 sierpnia. Wszyscy tu znamy Roberta Lewandowskiego - mówi Godawa i prosi o finansowe wsparcie. Na pasku podpis: “Ojciec Dariusz Godawa OP”. OP to skrót łacińskiej nazwy Ordo Fratrum Praedicatorum, po polsku Zakon Kaznodziejski. Bardziej potoczna nazwa to dominikanie. Godawa od dwóch lat nie jest już dominikaninem, ale informacji na pasku nie prostuje. https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27094096,pan-zycia-i-smierci-odcinek-1-koszmarny-sierociniec-ojca-dariusza.html
O przepraszam! Dowiesz się! hehehe2021.05.18 15:56
https://www.fronda.pl/a/wzruszajace-dzieci-z-kamerunu-spiewaja-piesni-legionowe,149318.html