18.02.21, 14:30Fot. Suparna Sinha via Flickr, CC BY-SA 2.0

Były sędzia Sądu Najwyższego USA o aborcji. ,,To najbardziej niebezpieczna rzeczą, jaką może zrobić rząd''

Andrew P. Napolitano, były sędzia Sądu Najwyższego stanu New Jersey stwierdził, że prezydent Joe Biden unika odpowiedzi na pytanie, czy nienarodzone dziecko jest osobą, gdyż inaczej prawidłowa odpowiedź podważyłaby decyzję Sądu Najwyższego USA z roku 1973 w sprawie Roe kontra Wade, która dopuściła zabijanie nienarodzonych, i uczyniłaby aborcję bezprawną.

Kwestionowanie faktu, że dzieci w łonie są osobami, przypomina sądowe kwestionowanie przed wojną secesyjną faktu, że osobami są czarnoskórzy” – stwierdził była sędzia, a obecnie analityk sądowy Fox News Channel. Napolitano zwrócił także uwagę na to, że niemowlę w łonie matki ma rodziców, którzy są ludźmi i że jego ciało „zawiera cały materiał genetyczny”, który zapewnia mu człowiecze dzieciństwo i dorosłość.

Zdaniem Napolitano „prawnym kamieniem węgielnym” decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych z roku 1973 jest „brak stanu bycia osobą” u dziecka nienarodzonego. A ponieważ zgody u „filozofów, teologów, naukowców i lekarzy” co do tego, kiedy pojawia się osoba, to także sędziowie Sądu Najwyższego stwierdzili, że nie będą tej kwestii rozstrzygać.

Tym samym wyrok w sprawie Roe kontra Wade ogłasza, że dziecko w łonie nie jest osobą. Jednak legalnie, jeśli dziecko w łonie jest osobą, wówczas mnóstwo zabezpieczeń konstytucyjnych chroni dziecko przed zabiciem go przez jego matkę i jej lekarza” – stwierdza Napolitano.

Analityk „Fox News” stwierdza także, że administracja Bidena zrobi wszystko, by nie dopuścić do obalenia werdyktu w sprawie Roe kontra Wade przez Sąd Najwyższy, w którym obecnie znajdują się też dzięki prezydentowi Trumpowi sędziowie broniący prawa do życia. Dążeniem Bidena będzie większa dostępność aborcji, a także umożliwienie zabijania nienarodzonych na koszt podatników w niektórych stanach.

Zdaniem Napolitano odpowiedzenie na pytanie, czy nienarodzone dziecko jest osobą, to klucz w walce o prawo nienarodzonych do życia, gdyż zgodnie z Deklaracją niepodległości każdy ma do niego „niezbywalne”. Także czternasta poprawka do Konstytucji uniemożliwia „pozbawiania życia którejkolwiek osoby”. Stąd według byłego sędziego Biden przy swojej proaborcyjnej polityce będzie unikał poruszania kwestii, czy nienarodzone dzieci są osobami.

Każde społeczeństwo, które osłabia prawo do życia ogłaszając, że którakolwiek grupa to nieosoby, odrzuca oczywiste pojęcia dobra i zła i nie może długo przetrwać – stwierdza Napolitano. – Negowanie stanu bycia osobą jest najbardziej niebezpieczną rzeczą, jaką może zrobić rząd. Jest to jednokierunkowy śliski stok. U kogo następnie stan bycia osobą zaneguje rząd?”

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Torchwood2021.02.19 6:52
Były sędzia z New Jersey nie jest "byłym sędzią Sądu Najwyższego USA", co najwyżej "byłym sędzią Sądu Najwyższego jednego ze stanów USA".
Hanna2021.02.18 19:47
I jeszcze- ciekawe czy w" in witro" z tych ludzkich komórek może powstać coś innego jak człowiek?
Darek2021.02.19 1:47
Oczywiście że może. Sterując procesem namnażania można wygenerować jedynie komórki danego typu. In vitro można z tych komórek wychodować serce, albo skórę. Jednak znacznie korzystniej jest w tym celu użyć komórek biorcy narządów - odpada kwestia odrzucenia przeszczepu i terapii immunosupresyjnej.
Hanna2021.02.18 19:42
Ciekawe , że w USA dziecko poczęte już może dziedziczyć po zmarłym rodzicu. Ale hipokryzja!
MaxFiend2021.02.18 23:46
Jest tylko jeden problem: musi się urodzić a to nie jest niczym zagwarantowane :-D
Greg2021.02.18 15:23
Lekarz wykonujący aborcje to morderca.
MaxFiend2021.02.18 18:17
Jeżeli tym ratuje życie matki, to obrońca życia! :-D
Hertrich-Woleński - kurwa żydowska2021.02.18 15:10
Już zmonopolizował forum! Klapa...taka czy inna. Max, Po 11... brakuje AAA...Goowno z Nilu, Darek, Jarek...
Po 11 ...2021.02.18 14:58
Boże, nie proszę już o korektę tekstu, ale chociaż sprawdzajcie tytuły ... ,,To najbardziej niebezpieczna rzeczą, jaką może zrobić rząd''
MaxFiend2021.02.18 14:55
Następny umysłowy beton, który uważa, że jeżeli komórka zawiera "cały materiał genetyczny", to od razu jest człowiekiem. Do tego potrzebny jest jeszcze rozwinięty i funkcjonujący autonomicznie organizm :-D
Klapaucjusz2021.02.18 15:20
Jak kichnę, to w chusteczce jest cała masa kompletnego materiału genetycznego. I co teraz; mam opiekować się chusteczką do jej naturalnej śmierci?
Klapaucjusz2021.02.18 14:51
W tytule "były sędzia Sądu Najwyższego USA". Poniżej, "były sędzia Sądu Najwyższego stanu New Jersey". Andrew P. Napolitano nigdy nie był w Sądzie Najwyższym USA. Kiedy zatrudnicie tego dziennikarza?