28.06.16, 15:40Fot. telewizjarepublika.pl

CBA w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Agenci CBA wkroczyli do Specjalnych Stref Ekonomicznych. Akcja związana jest z nieprawidłowościami w rozliczeniu szkoleń i reklam. 

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do dwunastu Specjalnych Stref Ekonomicznych w kraju. Funkcjonariusze zabezpieczają dokumenty do śledztwa Prokuratury w Łodzi. Chodzi o nieprawidłowości w rozliczaniu szkoleń i reklamy – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

CBA wykonuje czynności w tej sprawie w: Wałbrzyskiej SSE „Invest Park”, Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, Legnickiej SSE, SSE Małej Przedsiębiorczości S.A. w Kamiennej Górze, Krakowskim Parku Technologicznym, SSE "Starachowice" S.A., Suwalskiej SSE S.A., Warmińsko Mazurskiej SSE w Olsztynie, Łódzkiej SSE S.A., Katowickiej SSE S.A., Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku, Pomorskiej SSE w Gdańsku.

Śledztwo jest prowadzone przez gdańską Delegaturę CBA pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Łodzi.

Dziś agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Delegatury w Poznaniu, wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej, zatrzymali trzech oficerów i dwie osoby niższe rangą z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Podejrzanym przedstawiono 31 zarzutów przekroczenia uprawnień, oszustw i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem jednostki.

ds/telewizjarepublika.pl