23.01.18, 08:20Zdj. CBA.gov.pl

CBA zatrzymało 8 osób. Wśród nich m.in. byli funkcjonariusze WSI

Jak dowiedziała się we wtorek Polska Agencja Prasowa, CBA zatrzymało osiem osób, które powoływały się na wpływy w służbach specjalnych w celu wyłudzania VAT i osiągania korzyści materialnych.

W rozmowie z PAP Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej Biura poinformował, że do zatrzymań doszło w Warszawie oraz podwarszawskich miejscowościach, a dokonali ich funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA. Zatrzymane osoby miały powoływać się na wpływy w służbach specjalnych (m.in. ABW, SKW i CBA), a także ministerstwach. Swoje wpływy uwiarygadniali, podając się za agentów służb, w celu wyłudzenia kilkuset tysięcy złotych, m.in. ze spółek Skarbu Państwa.

Kaczorek podkreślił, że sprawę nadzoruje katowicka Prokuratura Regionalna, a działalność dotyczy okresu od 2015 r. do końca 2017 r. 

Sekretarz stanu w KPRM, Maciej Wąsik napisał na Twitterze, że wśród zatrzymanych są m.in. byli funkcjonariusze WSI. 

"CBA zatrzymało dziś 8 osób, które powołując się na wpływy lub podając się za funkcjonariuszy służb dokonywały wyłudzeń ze spółek prywatnych i skarbu państwa. Sprawa jest mocno rozwojowa, wśród zatrzymanych są byli funkcjonariusze m. in. WSI"- poinformował polityk.

yenn/PAP, Fronda.pl