29.01.19, 10:08zdj. screen Youtube

CBA zatrzymało byłego prezesa Lotosu

Gdańska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymała niedawno 4 osoby, które podejrzewane są o wyrządzenie znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos S.A.

Zatrzymani to: były prezes zarządu Lotosu, były prokurent w Lotos S.A., szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotos S.A., i jakiś przedsiębiorca.

Aresztowani przedstawiciele Lotosu są podejrzani o podpisanie fikcyjnej umowy na usługi doradcze. Umowa ta faktycznie miała tylko pomóc w nielegalnym transferze pieniędzy z firmy.

CBA przeszukuje teraz miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej zatrzymanych. Następnie(jeszcze dziś) zostaną oni przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, i tam zostaną przedstawione im usłyszą zarzuty. Sprawa jest rozwojowa, więc pewno jeszcze wiele się dowiemy na temat nieprawidłowości w Lotosie.

Erł/cba.gov.pl, Fronda.pl

Komentarze

Urszula2019.01.29 11:58
Złodziej na złodzieju, złodziejem pogania. Czas najwyższy aby Sejm uchwalił prawo o konfiskacie majątku takich osób. To, że pójdą siedzieć, a być może tylko wyrok w zawiasach niczego nie zmieni. Tu potrzebny jest straszak.