25.10.13, 19:00fot. Przemysław Jar/Wikimedia Commons

Cejrowski chwali Tomasza Lisa, Maxa Kolonko i TV Trwam

Wojeciech Cejrowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" narzeka, "że żadna stacja telewizyjna nie potrafiła do tej pory wykorzystać potencjału swoich dziennikarzy na rynkach zagranicznych". O kim mowa? Cejrwoski wymienia Tomasza Lisa i Mariusza Maxa Kolonkę, jako tych, którzy mogliby występować w CNN: - Są Francuzi, są Brytole, komentują ekonomię, politykę, są nawet Ruscy, to dlaczego nie ma żadnego Polaka?

Dobrą ocenę wystawił Cejrowski telewizji ojca Rydzyka, Tv TRWAM. Jego zdaniem to najlepszy serwis informacyjny w Polsce. - Doskonale zrobione newsy. Zestawiają dzisiejsze wypowiedzi Tuska z tym, co powiedział tydzień wcześniej. Widz sam ocenia podane fakty, a nie wysłuchuje interpretacji rzeczywistości, którą oferują inne media - mówi o TV Trwam Cejrowski.

Inne media informacyjne, jak TVN czy TVP Wojciech Cejrowski krytykuje. TVN wg niego to komuniści, tajni współpracownicy albo tajne służby. "Mówiąc o telewizji TVN, stwierdza, że miała ona z nim kłopot, ponieważ miał w 100 procentach pasować do programu. W TVP z kolei miał usłyszeć od dyrektora komunisty, że jeśli zaangażuje się w wyborach po niewłaściwej stronie, straci pracę".

O sobie zaś mówi, że jest groźny, ponieważ potrafi mówić tak, by przekonywać ludzi do swych poglądów. - Dlatego przeciwnicy prędzej czy później usuną mnie z każdej telewizji, w której będę pracował - mówi.

sm/Rzeczpospolita

Komentarze

anonim2013.10.25 19:14
CNN już od dawna ma swojego Tomasza Lisa, nazywa się Piers Morgan i tak samo jak w przypadku jego polskiego odpowiednika, sen z oczu spędza mu fakt, że ktoś może mieć inne zdanie. Człowiekowi doskwiera hoplofobia i chociaż Dana Loesch leczyła go bardzo intensywnie, to zamiast powiedzieć "dziękuje" uznał ją za persona non grata i stwierdził że nie chce jej więcej widzieć w swoim programie. http://www.youtube.com/watch?v=nY7cRS-PnSs
anonim2013.10.25 20:31
których 'niektórych' ? tv trwam to nie tv-vatikan..od tego sa inne portale by nadawac kazde słowo Franciszka. wybiórczość to złożona materia w każdej telewizji..nie powiesz mi kolego że tv-trwam prowadzi działalność propagandową..jesli tak, udowodnij propagandę. Pomyłki zdażają się każdemu, tak jak i kłamliwy informator kazdemu dobremu dziennikarzowi !
anonim2013.10.25 21:33
Niby Marian niby z Londynu, a zapewne z Lądka Zdroju ( bo przecież nie ma takiego miasta Londyn!!) Niby pisze co wie, ale nie wie co pisze. Pisze swoje wizje z wyobraźni i nic z rzeczywistości - pewnie dla tego że jest ona niezgodna z nauczaniem guru Palikota!
anonim2013.10.25 23:46
Piers Morgan, Tomasz Lis - pożyteczni idioci NWO, dobrze opłacani, a do tego przekonani o słuszności swoich poglądów
anonim2013.10.26 0:29
@Marian from London widzę że dlugie godziny spędzasz oglądając newsy telewizji Trwam(jaki odbiór w Londynie?napisz koniecznie),skoro zauważyłeś takie manipulacje w niej wypowiedziami papieża Franciszka. A może po prostu papież Franciszek nie tropi pedofili w kościele dniami i nocami,nie zachwyca się pedałami tylko Tobie się to śniło,po przeczytaniu gazety "Nie"lub"Faktow i Mitów"lub po prostu równie ciekawej "Wyborczej"? Papież Franciszek jest głową Kościoła,namiestnikiem Chrystusa na Ziemi i pasterzem ludzi,a Jego najważniejszym zadaniem jest jak najwięcej owieczek (i mnie i Ciebie)zaprowadzić do Nieba. To tyle. Pozdrawia Cię pate z New York City
anonim2013.10.26 0:56
@Schikaneder Naprawdę nie wierzysz w objawienia Matki Bożej? A wiesz że zamach na JP2 był dokladnie 13maja w rocznicę objawień Fatimskich(w których Maryja ostrzegała ludzi przed nadchodzaca wojną),a Ali Agca był "mistrzem zabijania" i nasz papież NIE MIAŁ PRAWA tego strzału przeżyć a jednak "jakaś ręka zmieniła bieg kuli" i papież jeszcze tyle dobra zdążył zrobić.Zaś Ali Agca obsesyjnie pytał sie o Fatimę,bo wiedział że jego strzaly były perfekcyjne... jeśli nie wierzysz w te FAKTY o których słyszał i słyszy cały świat to w co Ty wierzysz? W kurs PKB czy obietnice Tuska?
anonim2013.10.26 3:12
Pan Cejrowski będąc zdecydowanie najwybitniejszą postacią polskich mediów chwali znacznie mniej utalentowanych kolegów. Stąd czuję się zobligowany do tego, aby napisać, że gdyby W. Cejrowski urodził się w USA byłby prezesem wielkiej korporacji, lub przynajmniej celebrytą medialnym. Ale on kocha Polskę i ubogaca naszą kulturę swoją pracą.
anonim2013.10.26 8:52
Z tym Lisem to oczywiście pomyłka , Panie Cejrowski ?
anonim2013.10.26 9:34
Oczywiśce, że istnieje coś takiego jak obiktywne czy niezależne media. Na pewno niezależne i obiektywne nie są też TV Trwam czy Fronda.
anonim2013.10.26 9:35
miało być: Nie istnieje
anonim2013.10.26 9:55
Z tym chwaleniem Lisa to przesada. Wojtek mówi o wykorzystaniu potencjału Lisa w zagranicznych mediach np. zmywaniu podłogi czy pucowaniu butów (bez obrazy dla tych zawodów).
anonim2013.10.26 10:25
Po prostu tytuł artykułu jest błędny. Zbyt daleko posunięty skrót myślowy. W opublikowanej tu treści nie ma ani śladu pochwały dla Lisa. Jest on tutaj tylko przykładem na to że żadna stacja z polski nie wkręciła swojej gwiazdy dziennikarstwa do CNNu.
anonim2013.10.26 11:29
@Apso44 bardzo to dobrze napisałeś!!! Uśmiałam się i całkowicie się zgadzam pozdrawiam
anonim2013.10.26 11:31
@PanYurek o to chodzi. Ale dobrze że Polska to nie Ameryka. pozdrawiam
anonim2013.10.26 22:46
T. Lis jest dobrym dziennikarzem ,jedynie co jest w nim złego to to że nie używa sumienia jest jak cyborg .
anonim2013.10.26 22:48
Czyj portal, tego władza. Ale zastanówcie się, czy nie przesadzacie z prezentowaniem postaci Wojciecha Cejrowskiego. Zdolny dziennikarz-podróżnik i tyle. Jak wychodzi poza zakres opowieści o innych kulturach i podróżach niejednokrotnie bywa żałosny. Tak jak w cytowanej wypowiedzi. Takich Lisów w demoliberalnych telewizjach jest na pęczki, dziennikarz rodem z Zielonej Góry nie jest w żaden sposób oryginalny. Kolonko zaś to m.zd. facet który autokreację i siłę przekazu stawia ponad rzetelność. Ciekawe, że taki gość, taka indywidualność jest bez przydziału-nawet obdarzana komplementami przez Cejrowskiego TV Trwam go nie chce... A co do tej ostatniej,życzę jej jak najlepiej,ale oglądając od czasu do czasu jej program informacyjny nie mam dobrych przeczuć. Siermiężnie realizowany, ze sztywnymi prezenterami z komentarzami ograniczającymi się do polityków PiS i SP. Skądinąd całe ujęcie polityki polskiej jest pokazywane z punktu widzenia tych dwóch ugrupowań. No ale jak za podstawę oceny przyjmie się jak Cejrowski dowalanie Tuskowi i PO, to faktycznie ocena może być tylko wysoka.