02.02.18, 16:51Zdj. Ja_fryta, CC BY SA 2.0, Wikimedia Commons, edytowane

Cejrowski o Tusku: Świnia!!!

Kontrowersyjny podróżnik Wojciech Cejrowski na antenie TVP Info, gdzie co czwartek w programie "Minęła 20" rozmawia z Michałem Rachoniem bardzo ostro wypowiedział się na temat tweeta szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. 

"Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą..."-napisał wczoraj polityk. Wpis byłego premiera spotkał się z falą oburzenia. Jak skomentował te słowa Tuska Wojciech Cejrowski? "To jest świństwo grubego kalibru"-stwierdził.

"Nie wiem, czy Pan to puści, ale tak się zachowuje świnia. W czasie wojny było hasło "tylko świnie siedzą w kinie". To jest ten rodzaj świni. W momencie, gdy matka i nasz dom są atakowane, to nawet jeśli się nie zgadzam z partią rządzącą, to nie pluję w stronę Polski, tylko bronię"-powiedział podróżnik na antenie TVP Info. Jak dodał, chciałby, żeby Polacy zapamiętali to sobie, kiedy Tusk wystartuje w wyborach prezydenckich. 

"To jest obrzydliwe zrobić coś takiego Polsce"-ocenił Cejrowski. 

Przypomnijmy, że Donald Tusk, który przez długi czas milczał w sprawie sporu dyplomatycznego między Polską a Izraelem, wczoraj skomentował nowelizację ustawy o IPN. 

W myśl noweli przyjętej już przez Sejm i Senat, publiczne wypowiedzi przypisujące Polakom i Polsce odpowiedzialność m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką mają być karane grzywną lub więzieniem do lat trzech.

yenn/Twitter, Fronda.pl