31.10.19, 09:34(fot. screen/wikipedia)

Cela plus: ABW zatrzymało urzędnika skarbówki. Za łapówkę pomagał w umorzeniu długów

Agenci ABW zatrzymali byłego pracownika Urzędu Skarbowego w Będzinie. Podejrzany jest o przyjęcie łapówki za pomoc w uzyskaniu decyzji o umorzeniu egzekucji ponad 700 tys. zł.

Zatrzymany jako urzędnik skarbowy miał dawać instrukcje przedsiębiorcy, który chciał uniknąć egzekucji swoich zobowiązań wobec Urzędu Skarbowego. Za taką pomoc miał wymóc obietnicę łapówki w wysokości 20 tys. zł. Ostatecznie łapówkę otrzymał kilka razy, łącznie 10 tys. zł.

Sprawa jest jednym z wątków śledztwa prowadzonego wcześniej wobec Marcina K., naczelnika I Śląskiego Urzędu Skarbowego w Sosnowcu. Marcin K., zatrzymany w lutym 2017 r. przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zmarł ponad dwa lata temu w areszcie na warszawskiej Białołęce.

Według śledczych pracownicy urzędu nie podejmowali ściągania należności lub symulowali działania, a przez to odwlekali wydawanie decyzji o zabezpieczeniu majątku podatników. W niektórych sprawach bez podstaw odstępowali od takich decyzji.

W urzędzie tym nierzetelnie weryfikowano nawet najbardziej podejrzane sprawy o zwrot VAT. W ciągu 12 lat dokonano tam zwrotu podatków VAT w wysokości 24 mld zł. Służby przypuszczają, że znaczna część została wyłudzona.

źródło: IAR

Komentarze

Tubylec2019.11.6 10:41
(...) W ciągu 12 lat dokonano tam zwrotu podatków VAT w wysokości 24 mld zł. Służby przypuszczają, że znaczna część została wyłudzona. (...) To brzmi jak dowcip Maliniaka z "Czterdziestolatka": A jakby wyjąć wszystkie utopione gumowce z błota na tej budowie, a potem zrobić z nich oponę, to nawet Amerykańce nie zrobili by do niej samochodu...
robaczek2019.10.31 9:44
BANAŚ? to nie nasz!!! jak cie zlapią za Banasia,m to mów że to nie twój!!! jaka tutaj cisza o Banasiu;] to jakieś polecenie z góry żeby nie ruszać tematu bo w chu_____ niewygodny dla PIS? ;] ale wy jestescie wspanialymi dziennikarzami ;] łykacie to? poważnie?