20.05.20, 09:10Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Cela Plus: Blisko 6,5 miliona złotych wyłudzonych z PARP. CBA zatrzymało 6 osób

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali 6 członków zarządu spółki wspierającej tzw. „start up-y”. Ich działalność dofinansowana była przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zatrzymania mają związek ze śledztwem dotyczącym oszustwa w kwocie blisko 8,5 milionów złotych na szkodę PARP. Podejrzani uzyskali dofinansowanie z Agencji. Następnie, wbrew zapisom umowy o dofinansowaniu, otrzymane pieniądze wyprowadzili za pośrednictwem słupów do własnych spółek.

Zatrzymane osoby zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa na kwotę blisko 8,5 miliona złotych, a także prania pieniędzy w kwocie 6.500.000 zł.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są dalsze zatrzymania w przedmiotowej sprawie.

CBA.gov.pl

Komentarze

Starzec2020.05.20 23:58
I jak tu żyć w kraju pełnym takich złodziei,oszustów,wyłudzaczy,naciągaczy naszych pieniędzy/z naszych podatków/a tu czytam ,że k.k.p.cieszy się ,ze go okradają!pełne skretynienie.
Urszula2020.05.20 9:50
Tak nas okrada pisdzielski rząd: Rząd woli wydawać miliony na zakup testów na koronawirusa w Chinach, Korei Południowej czy Turcji, zamiast kupować w polskich firmach. Na tych kontraktach zarabiają pośrednicy – spółki powiązane z Prawem i Sprawiedliwością. A kiedy dostawa z Korei 150 tys. testów za 13,5 mln zł uległa zniszczeniu, Ministerstwo Zdrowia odmawia wskazania winnych. W kwietniu przewoźnik zniszczył 150 tys. koreańskich testów na koronawirusa, zakupionych przez polski rząd. Do tej pory nie dotarła do kraju zareklamowana partia, a rząd nie chce ujawnić nazwy przewoźnika Rząd kupuje za dziesiątki milionów złotych zagraniczne testy, choć dostępne są znakomitej jakości i znacznie tańsze testy polskich producentów Głównym pośrednikiem w rządowych zakupach jest firma Argenta, której założyciel i udziałowcy są blisko związani z PiS-em Tzw. ustawa antycovidowa zniosła obowiązek przetargów, co zdaniem ekspertów sprzyja korupcji. Ci, którzy wierzą w uczciwość tego rządu i w jego misję są durniami. Ci by tu jeszcze spieprzyć, panowie!
Polak2020.05.20 9:48
I kolejnych sześciu pisowskich kolesiów za kratami.
Damian2020.05.20 9:19
Brawo CBA! Po raz kolejny obnażyli pazerność członków Pis.
Brawo CBA2020.05.20 9:16
Brawo CBA. Rozumiem, że teraz Szumowski brat i Szumowska żona... i ich 140 milionów...
katolicka kretynizacja polski 2020.05.20 9:15
A jak tam sprawa Szumowiny wspierającego maseczkowy biznes bracholka i zatrudnionej tam jego żony, bo cela plus czeka!!!