24.07.19, 12:37(fot. cba.gov.pl)

Cela plus: CBA zatrzymało byłego dyrektora Plus Banku

Były dyrektor ds. kredytów komercyjnego banku zatrzymany przez CBA. To ciąg dalszy sprawy dotyczącej wyrządzenia co najmniej 50 mln zł szkody w banku oraz usiłowania uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA zatrzymali byłego dyrektora ds. kredytów jednego ze stołecznych banków. Jest to kontynuacja śledztwa dotyczącego podejrzenia wyrządzenia szkody majątkowej w wysokości co najmniej 50 mln zł w mieniu banku w związku z udzieleniem kredytu na zakup centrum wystawowego w Opolu oraz działania na szkodę Skarbu Państwa poprzez usiłowanie uzyskania 23 mln zł nienależnego podatku VAT.

Zatrzymany mężczyzna zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, gdzie usłyszy zarzuty. Na początku lipca zostało zatrzymanych 8 osób, w tym byli prezesi i członkowie zarządu, dyrektor oraz pracownicy banku, a także byli i obecni prezesi zarządów spółek z województwa mazowieckiego. Śledztwo jest w toku, niewykluczone są kolejne zarzuty i zatrzymania.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

szcze na PiS i rydzyka2019.07.24 12:54
A tak rydzyk usiłował uzyskać nienależny mu podatek VAT... zakon redemptorystów udziela "pożyczki" w kwocie 20 milionów złotych fundacji Lux Veritatis której właścicielem jest Rydzyk (czyli zakon pieniądze pożyczył sam sobie bo zakonnik nie może mieć żadnego majątku a wszystko co ma należy do zakonu). Za te pieniądze fundacja rozbudowuje kampus należący do związanej z Rydzykiem WSKSiM w Toruniu. Tyle że fundacja nigdy nie oddaje pożyczki! Nieruchomość zaś przekazuje na własność redemptorystom, już jako darowiznę. Przy czym odlicza sobie VAT od inwestycji w wysokości 4,3 mln zł!!! Na szczęście Urząd Kontroli Skarbowej połapał się że coś tu śmierdzi i złapał oszusta Rydzyka za rękę, ojczulek kombinator musiał te 4.3mln zwrócić! oczywiście poza zwrotem wyłudzonego VATu włos z głowy ,pazernemu klesze, nie spadł i oszust chodzi nadal na wolności śmiejąc się obłudnym ryjem ludziom w twarz!
Mirek2019.07.24 12:48
Jak powiedział Marszałek Piłsudski : Gonić q...wy i złodziei !! .