22.07.21, 16:02fot. policja.pl

Cela plus! Kreatywny ,,chemik’’ produkował mieszanki dopalaczy i sprzedawał jako … kokainę

Małopolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali domową wytwórnię środków psychoaktywnych i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Olsztyna, który produkował, a następnie rozprowadzał wśród zagranicznych turystów na Rynku Głównym w Krakowie „kokainę”, która w rzeczywistości była mieszanką dopalaczy. Sprawca usłyszał zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych, a także czerpania korzyści majątkowej z ich sprzedaży. Policjanci zabezpieczyli także sztabki złotka oraz gotówkę w różnych walutach, o równowartości ok. 200 tys. zł. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanemu do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z  przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, od dłuższego czasu deptali po piętach mężczyźnie, który handlował nielegalnymi prochami na krakowskim Rynku. W wyniku żmudnych, długotrwałych i szeroko zakrojonych czynności operacyjnych ustalili, że 28-latek z Olsztyna, od października 2019 roku sprzedawał obcojęzycznym turystom mieszankę dopalaczy (pentedron, 3MMC, BMK) oraz tzw. wypełniaczy (benzokainy i lidokainy), twierdząc, że jest to najwyższej klasy kokaina. Za działkę białego, niebezpiecznego dla życia i zdrowia proszku inkasował do 400 zł. Diler w obawie przed zdemaskowaniem oszustwa, wybierał klientów wśród nietrzeźwych cudzoziemców, czasowo przebywających w Krakowie.

Narkotykowy „biznesmen” został zatrzymany „w pracy”, w niedzielę (18 lipca br.) na Rynku Głównym, u wylotu ulicy Floriańskiej.  Miał przy sobie 10 woreczków z pentedronem. W wynajmowanym przez niego mieszkaniu w rejonie Rynku Głównego, policjanci znaleźli dopalacze w postaci pentedronu, 3MMC, BMK oraz wypełniacze (benzokainę i lidokainę), z których mógł uzyskać ok. 100 działek dilerskich o czarnorynkowej wartości sięgającej 30 tys. zł.  Ponadto policjanci zabezpieczyli sztabki złota oraz pieniądze w różnych walutach o równowartości 200 tys. zł, ukrywane przez niego w sejfie wynajętym w firmie świadczącej usługi depozytowe.

Zatrzymany usłyszał łącznie 34 zarzuty handlu oraz wprowadzenia do obrotu znacznych ilości substancji psychoaktywnych, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Prokuratora Okręgowa w Krakowie zastosowała wobec 28-latka środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze zatrzymania osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

 

mp/policja.pl

Komentarze

tymczasem poza waszą bańką2021.07.22 21:51
Ziobrowska prokuratura upierała się, że były oficer BOR i SOP ujawnił prywatę Kuchcińskiego w zamian za korupcyjną propozycję zatrudnienia w warszawskim magistracie. Żadnej korupcji w tej sprawie nie ma - uznał w czwartek Sąd Okręgowy w Szczecinie. Decyzja sądu okręgowego jest prawomocna, prokuratura nie może jej już zaskarżyć. To porażka śledczych, którzy na początku lipca zadecydowali o zatrzymaniu i próbowali aresztować Tomasza Ch., zasłużonego oficera Biura Ochrony Rządu i Służby Ochrony Państwa, który swego czasu zabezpieczał m.in. wizyty Donalda Trumpa, papieża i chronił polskie ambasady. W 2019 r. wyszło na jaw, że ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński wielokrotnie wykorzystywał rządowe helikoptery i samoloty do prywatnych celów, latając m.in. w rodzinne strony z bliskimi. To właśnie ten skandal spowodował, że Kuchciński stracił stanowisko. Prokuratura Regionalna w Szczecinie (prowadząca już kilka "politycznych" śledztw), ustaliła, że listy pasażerów ujawnił swojemu znajomemu Tomasz Ch., wtedy były już oficer SOP. Znajomy przekazał informacje szczecińskiemu posłowi Koalicji Obywatelskiej Sławomirowi Nitrasowi, a ten je upublicznił.Informacje o rodzinnych lotach Kuchcińskiego Justyna Dobrosz-Oracz i Michał Wilgocki z "Wyborczej" mieli już trzy miesiące przed Nitrasem, w kwietniu 2019 r., ale wtedy Centrum Informacyjne Sejmu zapewniło ich: „Według wiedzy CIS w podróżach samolotami rządowymi nie towarzyszyli marszałkowi Sejmu członkowie jego rodziny". Dzięki dokumentom od oficera, ujawnionym przez Nitrasa, stało się jasne, że było to jawne kłamstwo.Według śledczych prowadzących teraz sprawę Tomasza Ch., ujawnił on tajemnicę państwową (czyli listy pasażerów lotów marszałka Kuchcińskiego) w zamian za obietnicę zatrudnienia w warszawskim ratuszu. Zarzuca mu się więc korupcję polegającą na „sprzedaniu" tajemnic. https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,27356705,sad-powtornie-odmowil-aresztowania-bylego-oficera-sop-ktory.html
Babka klozetowa2021.07.22 19:49
Anonim - największe lewackie bydlę w tej części wszechświata. Przypadek oszalały z nienawiści do wszystkiego, co dobre. Sadomasochista. Bluźnierca i ateista. Kundel i sługa szatana. Jeśli chodzi o nienawiść do Kościoła, to jest duchowym spadkobiercą zarówno faryzeuszy, jak i Lenina oraz Stalina. W nienawiści do Polski przebija samego Hitlera. Po swej śmierci powinien zostać zakonserwowany w formalinie i wystawiony na widok publiczny jako kuriozum, i jako ostrzeżenie, do czego prowadzi patologiczna nienawiść.
Przechodniu, stań i obserwuj!2021.07.22 18:59
Rozpoczynam wieczorną tresurę żydka Skrzypek (Po11 ... deratyzacja) na dachu..... Olé żydku ! Skacz, skacz gudłajku ... Jump, jump .... Up and down you piece of shit, until you die motherfucker!
Miej jednak na uwadze że tu zaraz szabes!2021.07.22 21:52
‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎
Po 11 ...2021.07.22 18:44
To nic. W Warszawie jest kreatywny prezes, który produkuje mieszankę populizmu i nacjonalizmu i sprzedaje jako … kokainę, nie, nie kokainę, jaki DEMOKRACJĘ. Kupują głównie osoby niedorozwinięte i otumanione religijnie. Kawał z niego drania.
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.22 18:20
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.22 18:00
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Matis692021.07.22 18:18
Weź ty się skonsultuj z psychiatrą.
Baribal2021.07.22 17:38
Skandal! Kokaina czysta albo wcale!
niewierzący ateusz2021.07.22 17:03
kurde :) facet powinie dostać nagrodę i być pod ochroną :) skoro preparaty oparte głównie na nieszkodliwej szałwii sprzedawał jako kokę
Anonim2021.07.22 16:14
Zarzneli kure znoszaca zlote jaja. Turysci zostawiali pieniadze w Polsce