27.08.19, 09:59(fot. cba.gov.pl)

Cela plus: Wyprowadzono 96 mln zł. Wśród zatrzymanych m.in. znany finansista

Co najmniej 96 mln zł wyprowadzone z majątku jednego z polskich przedsiębiorstw. 3 osoby zatrzymane przez CBA.

Agenci białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza trzy osoby związane z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. Wśród zatrzymanych osób znalazł się m.in. Prezes Zarządu całej grupy Grzegorz Ś.

Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości. Wszystko wskazuje na to, że były one wyprowadzane do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez zatrzymanego Prezesa. Wstępne szacunki wskazują na powstanie w związku z tym procederem co najmniej 96 milionów złotych szkody.

Funkcjonariusze CBA wykonują jednocześnie przeszukania w 13 lokalizacjach na Dolnym Śląsku, Wielkopolsce, i Mazowszu. Zabezpieczane są nośniki danych i dokumentacja niezbędna w toku prowadzonego postępowania. Czynności prowadzone są m.in. w siedzibach spółek i kancelariach prawnych.

Zatrzymani zostaną przewiezieni do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku, gdzie usłyszą zarzuty.

Postępowanie prowadzone jest w całości przez Delegaturę CBA w Białymstoku. Są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Sprawa ma charakter typowo rozwojowy.

źródło: cba.gov.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.08.27 16:42
a ile kasy wyprowadzono z budzetu dla zbrodniczego kosciola katolickiego
Gość2019.08.27 11:46
Ślak Grzegorz
Urszula2019.08.27 11:36
Nie podano z jakiej jest partii, a jak się ma taką fuchą to musi być z jakiejś partii. Fronda nie krzyczy, że to PO, no więc musi to być PiSiorek. :D
anonim2019.08.27 10:46
NADCHODZI KLĘSKA TOTALNYCH i TĘCZOWYCH- NAWRACAJCIE SIĘ !! - FATIMA - CUD SŁOŃCA - NIE CHCIAŁBYM BYĆ W SKÓRZE TOTALNEJ oPOzycji 13 października 2019 r. W MIESIĄCU MARYJNYM będzie ich POgrom - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!
Hi, hi ...2019.08.27 10:44
On jest tak znany, jak znana i poczytna jest książka o Romanie Dmowskim autorstwa tutejszego forumowego głupka.
robaczek 2019.08.27 10:31
odwracamy uwage ;] odc. 1234. pod tytulem. "To wcale nie jest ręka ziobrerka" \ brawo wy!!!! zoż za zmiana jakościowa!!! z deszczu pod rynne. a wy ich jeszcze bronicie. CO TO O WAS MÓWI???