06.07.21, 20:14Fot. screenshot - YouTube (Prawo i Sprawiedliwość)

Centralizacja Europy. Jarosław Kaczyński: Nie zgadzamy się na oligarchię!

Europoseł Zdzisław Krasnodębski udostępnił dziś na Twitterze nagranie z wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat zbliżającej się Konferencji o przyszłości Europy. Lider Zjednoczonej Prawicy przestrzega, że może być ona kolejnym krokiem w stronę centralizacji Unii Europejskiej. Dlatego, jak wyjaśniał, przywódcy europejskich partii podpisali deklarację, w której wyrażają wolę Europejczyków chcących żyć we własnych państwach.

Tydzień temu liderzy centroprawicowych partii w wielu europejskich państwach, w tym prezes PiS Jarosław Kaczyński, podpisali wspólną deklarację, w której opowiadają się przeciwko centralizacji Europy i rewolucji kulturowej. Podkreślono w niej, że „współpraca narodów europejskich powinna opierać się na tradycji, na szacunku do kultury i historii państw europejskich, na poszanowaniu judeochrześcijańskiego dziedzictwa Europy i łączących nasze narody wspólnych wartości, a nie na ich destrukcji”.

Dokument jest odpowiedzią na przygotowywaną Konferencję o przyszłości Europy. To seria debat i dyskusji na temat wyzwań i priorytetów stojących przed Unią Europejską. Dziś europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski udostępnił nagranie z wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, w którym odnosi się on do tego wydarzenia.

Podkreślając, że Konferencja o przyszłości Europy jest bardzo ważnym wydarzeniem, lider Zjednoczonej Prawicy zaznaczył, że budzi ona również kontrowersje. Może być krokiem w celu dalszej centralizacji UE.

- „Tu, w gruncie rzeczy, chodzi o centralizm, chodzi o taką konstrukcję już nie tylko związku państw europejskich, ale także społeczeństw europejskich, która będzie prowadziła do: po pierwsze, pełnej degradacji roli tych państw, a przynajmniej państw mniejszych i słabszych; po drugie, będzie podważała całą europejską tradycję. Po trzecie, będzie likwidowało to, co jest ogromnym bogactwem Europy, czyli jej różnorodność, odmienność różnych kultur, obyczajów, także różnych typów kultury politycznej, różnic ustrojowych”

- stwierdził wicepremier.

Podpisana w ub. tygodniu deklaracja ma być odpowiedzią na te własne dążenia.

- „My uważamy, że bogactwo europejskich kultur, zróżnicowanie jest ogromnym właśnie bogactwem. My uważamy, że nie da się utrzymać właśnie tego bogactwa, a co za tym idzie także europejskiej siły inaczej niż poprzez państwa narodowe, że nie uda się też utrzymać w Europie systemu demokratycznego, ani systemu, który być może będzie miał jakieś elementy pozorów demokracji, ale który w gruncie rzeczy będzie oligarchią i to można powiedzieć oligarchią podwójną. Taką, która będzie występowała lokalnie i taką, która będzie rządziła Europą, przy czym ta ostatnia będzie z całą pewnością miała także współczynnik narodowy. Będą narody dużo silniejsze i dużo słabsze”

- wyjaśnił.

kak/PAP

Komentarze

Anemi2021.07.8 7:20
To jest dola Kacza, nie trafił do skaczą.
Wiktor2021.07.7 13:28
Panie Prezesie,niech Pan lepiej martwi się o to aby ubrać właściwe buty a nie o centralizację Europy. Bez Pana Europa sobie poradz,ale różne buty nie świadczą dobrze o Pana psychice.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 14:24
Komunisci z PO i z Konfederacji nienawidza Kaczynskiego,bo nienawidza Polski.
Adam2021.07.8 7:51
Kaczyński ,drogi przyjacielu to nie jest Polska.
robaczek2021.07.7 11:03
CHYBA ZE SASIN BEDZIE WYZNACZAL KTO KOGO OKRADA ;] ....................... wtedy sie zgadzamy ;]
Maciej Piwowar2021.07.7 10:21
Anonim i Pozostałe OSZOŁOMY ,Ja Szanownych ,,rodaków" PYTAM : POLSKA KRAJ NARODOWY ,SAMOSTANOWIĄCY o SOBIE? Czy Wasal UE,lub Niemieckie zaplecze Niewolników? ). Ja Suweren o poglądach (ENDECKICH--NARODOWYCH>>> Zbliżone do DAWNEGO PAX Bolesława Piaseckiego) w Tym wypadku popieram Prezesa J.Kaczyńskiego.A powód w UE TYLKO JAKO KRAJ NARODOWY z SWOJĄ KONSTYTUCJĄ ,PRAWEM.NIGDY jako WASAL UE ,lub zaplecze Niewolników dla Niemiec.
Foster2021.07.7 8:55
Przebudziłem się przerażony. Miałem zły sen. Wyrzucili nas z UE, na czele rządu stanął czlowiek podobny do Antoniego Macierewicza, ale nie jestem pewien. Oby nie spotkało nas coś zlego. Czy sny sie sprawdzają ?
Maciej Piwowar2021.07.7 10:24
@ Foster nie wiem czy sen wróży Tobie Zło.Bo skierowanie do Lekarza Psychiatry ,to POMOC dla Ciebie.Bucha,cha,ha.
Ula2021.07.7 11:23
Patrzcie jaki głupolu.
Foster2021.07.7 11:45
Nie przesadzaj, rozumu mi nie odebrało.
Ula2021.07.8 7:52
To nie do Ciebie tylko do Macieja.
Anonim2021.07.7 8:38
PIS=złodziejstwo,obłuda,zakłamanie.Sobolewski to klasyczny przykład !!!!!!!!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 14:25
Konfederacja to Tusk i Krypto-Komuna.
POdPIS2021.07.7 8:17
Wystarczy że unia zrówna świadczenia i zarobki dla wszystkich obywateli a Polacy w swej zdecydowanej większości to poprą . Najwięcej zwolenników będzie wśród przekupnego elektoratu PIS .Bo z nich byle jacy patrioci i byle jacy chrześcijanie . Sorry przykro mi to mówić ale we współczesnym świecie kasa się liczy nie ideały.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.7 14:26
Konfedwracja to chasydzki Talmud i zacieta walka z moralnoscia katolicka w imie masonerii i protestantow.
kefas2021.07.7 8:16
mlaskacz nie jest panem tego świata, choć za takiego się uważa. Precz z putinizacją Europy i Polski ! ***** *** !
cynik2021.07.7 8:01
Nie zgadzają się na oligarchizację Europy a budują nową nomenklaturę partyjną w Polsce?
Trzaska2021.07.7 7:43
Jarek ma rację ,nigdy do tego nie dojdzie bo normalni ludzie na to się nie zgodzą,tylko popierdzielone lewactwo sieje wrogą propagandę i zamęt.
cam2021.07.7 7:21
Ha ha ha ... Nie zgadzamy się na oligarchię! Mówi Kaczelnik i dlatego naszym idolem jest Orban, którego Węgry w 100% należą do powiązanych politycznie i rodzinnie z Orbanem oligarchów, a u siebie centralizujemy co tylko się da i tworzymy pod szyldem Orlenu typowo koreański czebol... A ciemny pisowski ludek kupuje, te geriatryczne majaki...
Skrzypek na dachu2021.07.7 4:48
PiS klamie a Pan Jaroslaw Kaczynski takie glupie bajki opowiada a robi cos zupelnie innego .
/\ \/ /\2021.07.7 3:34
Jarek, daj spokój z tą propagandą. Nas Putinowska wizja świata nie interesuje.
Po 11 ...2021.07.6 23:05
Z jednej strony gnom walczy z samorządami, centralizuje Polskę, a z drugiej sekuje centralizację Europy. Jak takie wielkie sprzeczności mieszczą się w tym małym ciałku?
Anonim2021.07.6 23:14
Ty masz to samo ale na odwrot. Decentralizowac. Twoje sprzecznosci tlumaczy sie zachwytem nad chorymi psychicznie ktorych nazywasz eufemistycznie orientacją. Masz usprawiedliwienie, Kaczynski nie ma.
ryszard2021.07.6 22:28
Wolne przepływy: towarów, kapitału i ludzi były wyjściowym celem powołania Wspólnoty i przyniosły Europie historyczny sukces. Te cele wtedy były wyzwaniem, dziś stały się już standardem. Aby ustrzec się marazmu Europa powinna uwalniać nowe "wolne przepływy". Najważniejszy z nich to wolny przepływ myśli (w tym oczywiście również technologii). Jednak żeby coś przepływało, musi przepływać między miejscami o zróżnicowanym potencjale. Degradacja roli państw, ostatecznie więc zablokuje te przepływy. I taki jest cel federalizacji UE. Kierunek przepływu myśli ma być bowiem jeden - z góry w dół czyli od skoncentrowanego w rękach niewielu wielkiego kapitału do podporządkowanych biedniejących społeczeństw. To nie jest żadne lewactwo, to faszyzm w najgorszym wydaniu - bo faszyzm finansowy.
ryszard2021.07.7 8:03
Czerwone łapki wskazują, że nie wszyscy zrozumieli czym jest faszyzm finansowy. To system w którym decydują ci (i narzucają wszystkim pozostałym) którzy dysponują decydującym potencjałem kapitału. Decydującym tzn nie tylko największym, ale kapitałem w każdej chwili wymiennym na władzę. Wtedy za korzystając z "kupionej władzy" narzucają rozwiązania pomnażające ich stan posiadania, który następnie przeznaczają na przechwycenie większej władzy. I tak na zmianę. Wtedy bardzo szybko powiększa się przepaść między ludźmi władzy finansowej i resztą. Szybko sytuacja staje się nie odwracalna i faszystowska absolutna władza (nad wielkimi obszarami państw) nieusuwalna.
katolik2021.07.6 22:24
twoje bzdety nazisto juz, dawno wyszły z obiegu! Szlag trafi SSPIS!! morderców Polaków!! Do końca życia zostaniesz zdrajcą
Glaudiusman2021.07.6 21:50
Należy ostro pogonić lewactwo w UE i nie dopuścić aby powstało superpaństwo unijne. I do tego lewackie i w pełni ideologiczne. Należy pogonić lewacką bandę nierobów.
Izydor2021.07.6 21:37
Prezes Jarozbaw, ostatnia nadzieja katoprawicy, namiestnik mało znaczącego kraju gdzieś na obrzeżach europy b, się nie zgadza. Unia Europejska zamarła w przerażeniu, ze wszystkich stolic niosą się głosy najważniejszych polityków i każdy z nich pyta: jak udobruchać Jarozbawa?
Z galicyjskich parchów Keller-Krawczyk2021.07.6 20:59
wstydzi się, że jest parchem w dosłownym słowa tego znaczeniu, więc wymyśla o sobie historie, pozuje na antysemitę, antysyjonistę... A to zwykła przykrywka jego żydostwa w najgorszym, bo bolszewickim wydaniu. Ale niech on sam się wypowie o swoim pochodzeniu. CYT.: „Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,… i dalej "..., jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,… - Jako potomek niemieckich Żydów…” - - - - 𝐓𝐄𝐆𝐎 𝐉𝐄𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄 𝐍𝐈𝐄 𝐁𝐘𝐋𝐎 - 𝐙𝐘𝐃 "𝐂𝐙𝐘𝐒𝐓𝐄𝐉 𝐊𝐑𝐖𝐈 𝐍𝐈𝐄𝐌𝐈𝐄𝐂𝐊𝐈𝐄𝐉"!
Jawny2021.07.6 20:55
POLEXIT
Foster2021.07.6 21:13
Nie żartuj sobie, bo się zdenerują i na złość Polakom wyprowadzą sztandar z Brukseli.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.07.6 20:55
żoliborski zaszczany dziaders wypowiada na się na tematy o których nie ma pojęcia! co on wie o europie? kiedy był w jakimś kraju na zachodzie i rozmawiał tam z ludźmi? kiedy był choćby na zakupach w sklepie , przecież on nie umiałby zapłacić kartą bankową! ta załupieżona fleja nawet butów do pary nie umie założyć do pracy a chce pouczać wszystkich jak ma wyglądać nowoczesna europa...
harry2021.07.6 21:02
Kaczyński się “niedobrze” zestarzał i jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. Nie ma pojęcia o tym, co się naprawdę dzieje i gdzie obecnie są prawdziwe problemy, którymi żyją ludzie. Kaczyński zamknął się w wąskim światku swojej najbliżej kamaryli, wszelkie bieżące informacje dostarczają mu tacy “współpracownicy”, jak Morawiecki, Fogiel, Moskal, Terlecki, Kurski oraz im podobni. Oni oczywiście stosują odwieczną zasadę “żeby babci nie denerwować”, więc Kaczyński dowiaduje się tylko o tym, co jest dla niego wiadomością miłą. Sam po prostu nie umie sobie niczego sprawdzić. Jedna z podstawowych słabości Kaczyńskiego to nieumiejętność korzystania z możliwości stwarzanych przez cywilizację cyfrową, oraz kompletny brak zrozumienia zmian, jakie ta cywilizacja wywołała na świecie i wśród ludzi. A skoro wszyscy przydupnicy bez przerwy kadzą Kaczyńskiemu jaki to on jest genialny i niezwyciężony, to trudno się dziwić, że Kaczyński w to święcie wierzy.
Niezaszczepieni, wszy, tyfus2021.07.6 20:41
Właśnie Kaczorku wprowadzasz to, przed czym ostrzegasz!
brawo Jarek2021.07.6 20:33
tak 3 maj
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.6 20:26
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Anonim2021.07.6 20:22
Kaczynski ma w sobie to cos Jak sie go slucha mozna odniesc wrazenie ze obalil komunizm, nazizm, poprowadzil zwycieskie wojska pod Grunwaldem, byl pierwszym Polakiem w kosmosie, wynalazl radio, rozszyfrowal enigme a teraz chodzi po wodzie i mnozy ludziom chleb.
szczypta cząbru2021.07.6 20:29
A najlepsze było to, że pokonał Tuska.
Izydor2021.07.6 21:39
Że niby kiedy? Nawet z Komorowskim sobie nie poradził.
matis892021.07.6 20:20
Kaczyński lewaku od szatanistycznego PISu nie kłam. Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych szczepionek Antychrysta oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i NWO do Znamienia Bestii i światowej bezgotówkowej waluty. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
zmień pseudonim na idiota892021.07.6 20:35
ewentualnie debil89 , będzie wtedy lepiej pasować do tego co wypisujesz
matis892021.07.6 20:59
Hehe lewuski w obronie PISu macie problem bo wasz PIS wspiera to OFICJALNIE i wy za całym lewactwem też ofcijalnie to wspieracie. Więc Totalsi w obronie PISu mają tylko głupie wstawki bez odniesienia.
niewierzacy ateusz2021.07.6 21:17
nie zawsze mam ochotę podpisywać się "niewierzący ateusz " bo na dłuższą metę jest to nudne , jak czytam brednie o wybieraniu "antychrysta przeciwko chrystosowi " i "znamieniu bestii " to jedyne co mogę to doradzić autorowi zmianę pseudonimu , więc ponawiam radę zmień pseudonim by lepiej się komponował z treścią , może być też też kretyn89 je dwie wcześniejsze propozycje ci nie odpowiadają :)