09.06.19, 12:05Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Chełmża: Zatrzymano podejrzanego o katowanie kobiety. Śledztwo objęte nadzorem Prokuratury Krajowej

Wczoraj do szpitala w Chełmży w powiecie toruńskim trafiła kobieta w stanie zagrożenia życia. Zeznała, że została uprowadzona i przez kilka dni przetrzymywana w pustostanie na terenie dworca kolejowego w Chełmży, gdzie sprawca wykorzystywał ją seksualnie – informowało wczoraj rmf24.pl. Dziś, jak podaje radiopik.pl, policja zatrzymała podejrzanego Michała K.

Policja została zawiadomiona o sprawie przez dyrekcję szpitala w Chełmży po tym, jak kobietę przywiozło pogotowie ratunkowe w stanie zagrożenia życia. Stwierdzono ciężkie pobicie, w tym uszkodzenie nerek oraz głowy.

W komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości poinformowano dodatkowo, że śledztwo zostanie objęte nadzorem:

 

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro polecił Prokuraturze Krajowej objąć nadzorem śledztwo dotyczące pozbawienia wolności młodej kobiety, jej bicia i brutalnego zgwałcenia, do którego doszło w pustostanie na terenie dworca kolejowego w Chełmży w woj. kujawsko - pomorskim.

Prokurator Generalny polecił, by po ujęciu sprawcy rozważyć przedstawienie mu zarzutu obejmującego m.in. gwałt ze szczególnym okrucieństwem i pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem. A jeżeli ustalenia dowodowe na to pozwolą, rozpatrzeć także zarzut usiłowania zabójstwa w zamiarze ewentualnym.

dam/rmf24.pl,radiopik.pl


Komentarze

Ojciec Przenajświętszy Jan de domo Kremówka2019.06.9 12:45
Warto dodać, że zatrzymany Michał K. to praktykujący katolik. Kiedy minister Zero zrobi coś z tą obcą nam kulturowo hołotą?
realista2019.06.9 14:00
Jeśli tak to czeka go sroga POkuta ...
Na Bagrach funkcjonuje plaża tęczowych satanistów2019.06.9 12:22
https://youtu.be/YXvtMbR2hUo ???????? Nie jestem robotem
no2019.06.9 12:24
https://youtu.be/16neDdc_GOs ???? Nie jestem robotem