30.01.16, 14:34

Chili nie będzie debaty "Bolku"?

Lech Wałęsa zaproponował historykom przeprowadzenie debaty o swojej przeszłości. Jak się okazuje, w dniu spotkania ma zaplanowany pobyt w Chile.

Datę wizyty w Chile Wałęsa znał już 4 stycznia, czyli cztery dni przed wysłaniem pisma do IPN z prośbą o przeprowadzenie debaty. Datę spotkania zaplanowano na 16 marca br. w gdańskim IPN. Moderatorem spotkania ma być Adam Hlebowicz - dziennikarz, dyrektor Radia Plus w Gdańsku. Prosząc o przeprowadzenie debaty, Wałęsa postawił jednocześnie warunek: chciał mieć możliwość odpowiedzi na każde zadane pytanie. Jak to zrobi, skoro ma być w Ameryce Południowej?

- Nie mamy oficjalnej informacji od b. prezydenta Lecha Wałęsy, że nie będzie on jednak obecny na debacie w IPN. Jeśli tylko taką wiadomość otrzymamy, przekażemy stanowisko opinii publicznej. Jednocześnie zaznaczam, że sam Sławomir Cenckiewicz otrzymał zaproszenie do udziału w debacie, ale nie odpowiedział jeszcze, czy sam weźmie w niej udział – powiedział portalowi onet.pl Marcin Węgliński z IPN.

Sławomir Cenckiewicz pisał kilka dni temu, że być może Lech Wałęsa szykuje pewien manewr.

- „Dotarła do mnie informacja, że publikowany wpis Wałęsy jest częścioą gry, jaką wspólnie z nim - właśnie w związku z "debatą" przegotowują byli esbecy i zaprzyjaźnieni z nim funkcjonariusze UOP/ABW. Mają oni urządzić konferencję prasową, na której „ostatecznie” udowodnią, że „Bolka” nie było, a SB fałszowała dokumenty Wałęsy. Ma to być wstęp do „debaty” IPN, na której grupa SB-ków ma się zjawić z Wałęsą! – napisał autor książek o przeszłości dawnego prezydenta. 

KJ/niezalezna.pl

Komentarze

anonim2016.01.30 15:27
Tego nie przewidziałem...Pisałem już jakiś czas temu, że pewnie się rozchoruje. Wzorem Kiszczaka. Sprytny ćwok.
anonim2016.01.30 15:27
...tak naprawdę wiadomo będzie w godzinie debaty - czy się odbędzie, bardzo żenujący to będzie spektakl, nie chcę tego oglądać, szkoda że Wałęsa nie odpuścił sobie wystąpień publicznych już dawno, cóż sprawa dotyczy bezpośrednio jego osoby... potraktował to jak sąd nad sobą i chce się obronić i pognębić oskarżycieli? infantylne to bardzo
anonim2016.01.30 16:59
Panooowie !!! z czym ten Bolek do ludzi. Gdzie zapodział "wypożyczone" z archiwum dokumenty. Więc jaki był cel je wyeliminować? Popiełuszko i wielu innych którzy pod względem zagrożenia dla władzy, w porównaniu z L Wałęsa, to byli mały pikuś, jednak zostali bezwzględnie likwidowani, a pan Wallleeeesssa był niessamowicie chroniony ! Roznoszono plotkę; że musi być odpowiednio zabezpieczony, bo gdyby jemu cokolwiek się stało, to w kraju wybuchła by taka rewolucja że wszystko by zmiotła z powierzchni. Nawet rewol. Październikowa przy niej, ty była by mała pestka. Wiadomo, kłamstwo na kłamstwie i kłamstwem podparte. Nigdy nie był uczciwy i takim umrze. Wiadomo, ze jak osioł osłem się urodzi, to jako koń nie padnie, tylko jako osioł. Chociaż, i osły są nieraz przydatne. Szczególnie jako środek transportu w górskim terenie.
anonim2016.01.30 17:00
To nie jest wina Wałęsy, lecz tych co nim kierowali i nadal kierują. To im sie pomyliły daty. Starzeją się. Były kierowca Bolka i późniejszy Minister Pełnomocny Bez Teki, był dobry w sprowadzaniu mu dziwek z półświatka, ale zliczyć do pięciu nie umiał, dlatego wpadał przy przekrętach, a tam w grę wchodziły miliony.
anonim2016.01.31 11:31
@Czesio IV Coś namieszałeś, powinno być: "mieliśmy agenta, zrobiliśmy z niego prezydenta".
anonim2016.02.1 9:00
Niech jedzie. I więcej nie wraca. Rosjanie prześlą mu ksero jego teczki na poste restante.
anonim2016.02.4 11:23
(Mt 10,26-33) Jezus powiedział do swoich apostołów: Nie bójcie się ludzi. Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach!