09.02.18, 18:29Zdj. screen TVN24

Chłopczyk z zespołem Downa został 'dzieckiem Gerbera'

Nowym "dzieckiem Gerbera" został w tym roku 18-miesięczny Lucas Warren. Chłopczyk jest pierwszym dzieckiem z zespołem Downa, które wygrało ten konkurs organizowany już od 91 lat. 

Kristin Wooten, rzecznik prasowy Gerbera podkreśliła, że co roku w konkursie wybierane jest dziecko, które "uosabia długoletnie dziedzictwo" firmy. 

"Jego istotą jest to, że tak naprawdę każde dziecko jest „dzieckiem Gerbera”, więc Lucas jest idealnym wyborem"-powiedziała Wooten w rozmowie z CNN. 

Lucas pochodzi z Dalton w stanie Georgia. W konkursie Gerbera, organizowanym od 1927 r. pokonał 140 tys. innych maluchów. Wizerunek 18-miesięcznego chłopczyka będzie teraz przez rok pojawiał się w kampaniach reklamowych firmy. Rodzice Lucasa otrzymają natomiast 50 tys. dolarów nagrody. 

"Mamy nadzieje, że dzięki temu na społeczność osób o specjalnych potrzebach zostanie rzucone nowe światło, a ludzie otrzymają lekcję, że przy akceptacji i wsparciu, dzieci specjalnej troski mają szansę zmienić świat – tak jak nasz Lucas"-powiedziała w rozmowie z CNN mama chłopca. 

Po informacji o wygranej Lucasa odzew był ogromny! Internauci pisali, że chłopczyk ma promienny uśmiech, dzięki czemu jest idealny do tej roli. 

"Płaczę z radości przez to, że podobne do mojej córki dziecko zostanie twarzą tej marki! Gratulacje dla tej pięknej rodziny! Tak trzymać, Lucas!"-napisała pod zdjęciem swojej 2-letniej córeczki z zespołem Downa jedna z użytkowniczek Twittera.

 

yenn/CNN, Fronda.pl