13.07.13, 10:42Fot. Archiwum Frondy

Chodźmy z Węgrami, naszymi bratankami!

APEL z POLSKI

 

NASZA SOLIDARNOŚĆ Z WĘGRAMI

My, niżej podpisani, popieramy naród węgierski w jego dążeniu do podmiotowości i suwerenności, również w ramach Unii Europejskiej. Solidaryzujemy się z Parlamentem - Zgromadzeniem Narodowym Węgier w obliczu bezprecedensowego nacisku ze strony niektórych instytucji unijnych, w tym Parlamentu Europejskiego.

Uważamy, że Węgrzy mają prawo sami decydować o kształcie własnego państwa i swoich wewnętrznych sprawach, przede wszystkim o swym porządku konstytucyjnym. Wiemy, że wolność nie jest stanem danym raz na zawsze i trzeba o nią stale walczyć. Nie musi to być walka zbrojna, jak w 1956 roku. Niekiedy wystarczy zdecydowane zamanifestowanie swojego stanowiska i poparta rzeczowymi argumentami obrona racji stanu.

Wierzymy, że odwołując się do pojęcia dobra wspólnego Węgrzy obronią wolność, którą przywróciło im obalenie komunizmu. Jesteśmy z nimi w tych chwilach również dlatego, że wiemy, iż jeśli dziś odebrana zostanie im wolność decydowania o sobie, jutro to samo może spotkać także nas i inne narody.

W poczuciu odpowiedzialności za ponad tysiącletnie wspólne dziedzictwo naszych ojców wyrażamy naszą solidarność z narodem węgierskim oraz z jego demokratycznie wybranymi przedstawicielami, którzy bronią suwerenności Węgrów i wszystkich obywateli państwa założonego przez świętego króla Stefana. Tej sprawie służyli nasi wspólni święci, jak król Władysław, Kinga, Jolanta, Jadwiga oraz wielu naszych przodków. Temu dobru wspólnemu chcemy służyć i my.

Isten, áldd meg a magyart, a lengyelt és minden embert s nemzetet!

Boże, pobłogosław Węgrów, Polaków, każdego człowieka i wszystkie narody!

Warszawa, 15 lipca 2013r.

Zobacz więcej na FB: https://www.facebook.com/ManifestacjaSolidarnosciZWegrami?fref=ts

PODPISZ PETYCJĘ: http://www.ipetitions.com/petition/our-solidarity-with-the-hungarians/

Sebastian

Komentarze

anonim2013.07.13 11:00
popieram, podpisuje, posyła dalej!
anonim2013.07.13 11:16
Popieram i podpisuję obiema rękami.
anonim2013.07.13 12:00
Pełne poparcie!
anonim2013.07.13 15:10
Popieram.