Louis Zamperini, Włoch z pochodzenia mieszkający w USA, w 1936 roku wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie. W biegu na dystansie 5000 metrów zajął dopiero 8 miejsce, ale zyskał sobie poklask publiczności. W ostatnim okrążeniu nadrobił do czołówki aż 46 metrów. Miał mu gratulować osobiście Adolf Hitler.

W czasie II wojny światowej dostał się do niewoli japońskiej, gdzie przez dwa lata poddawany był okrutnym torturom. Po wojnie powrócił do USA, gdzie popadł w alkoholizm. Dzięki namowom żony zapoznał się z nauczaniem Billy’ego Grahama, porzucił alkoholizm i nawrócił się na chrześcijaństwo. Zamperini zajął się głoszeniem chrześcijańskiego orędzia. Skupiał się zwłaszcza na temacie przebaczenia. Jeżdżąc po świecie starał się odwiedzać swoich dawnych oprawców, by publicznie komunikować im, że im wybaczył.

Angelina Jolie rozpoczęła już pracę nad filmem w Australii. Mówi, że jest zainspirowana Zamperinim i że stali się bliskimi przyjaciółmi. Film ma podkreślić olbrzymią wiarę mężczyzny. Chrześcijańscy komentatorzy wyrażają nadzieję, że film będzie otwarcie promował Ewangelię i Jezusa Chrystusa.

Zamperiniego zagra Jack O’Connel. Film ma ukazać się na święta Bożego Narodzenia w przyszłym roku.

Pac/charismanews