07.10.19, 10:00

Cichocki, Gawin, Karłowicz o liberalizmie. Zapraszamy!

Już jutro, we wtorek 8 października, zapraszamy na premierę nowego numeru „Teologii Politycznej” pt. „Liberalizm, pęknięty fundament”. Jego autorzy stawiają pytanie, czy współczesny liberalizm spełnia pokładane w nim nadzieje i odpowiada jeszcze wyzwaniom czasów. Premierze towarzyszyć będzie rozmowa z założycielami „Teologii Politycznej”: Markiem A. Cichockim, Dariuszem Gawinem i Dariuszem Karłowiczem. 

„Teologia Polityczna” to rocznik filozoficzny, flagowe pismo jednego z najważniejszych środowisk intelektualnych w Polsce. Jego najnowszy numer nosi tytuł „Liberalizm, pęknięty fundament”.  Jego autorzy mierzą się w nim m.in. z pytaniem o źródła kryzysu współczesnego liberalizmu. Zastanawiają się też nad kondycją fundamentów współczesnej kultury i nad tym jak może wyglądać świat po liberalizmie.

Zapraszamy do udziału w dyskusji towarzyszącej premierze 11. numeru „Teologii Politycznej”. W dyskusji udział wezmą:

➤ Marek Aleksander Cichocki

➤ Dariusz Gawin

➤ Dariusz Karłowicz

➤ Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”) – prowadzanie 

Gdzie: Centrum Prasowe Foksal, Foksal 3/5 (Warszawa)

Kiedy: 8 października (wtorek)

Godz. 18.00

Wstęp wolny!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Komentarze

ZERRO2019.10.7 15:31
To już wiem dlaczego wśród księży jest tylu homoseksualistów, latami się wpatrują i adorują obrazy z nagim Jezusem takie jak FRONDA tu zamieściła.
anonim2019.10.7 17:30
wiedza też zerowa - to Atlas - można wyguglać i przyswoić
man.of.Stagira2019.10.7 10:56
. . w szerokim planie CAŁA nasza kultura jest ideologią - patrz Platon i dopiski do niego . . "jeszcze nigdy i nigdzie, ani w starożytności, ani w średniowieczu, ani w nowożytności nie spotkałem żadnego LIBERAŁA. To jedyny niezbity fakt z moich lektur." Jacob Taubes
Tasman2019.10.7 14:10
Jeszcze nigdy i nigdzie, ani w starożytności, ani w średniowieczu, ani w nowożytności nikt nie spotkał żadnego Boga. To jedyny niezbity fakt, a mimo to miliardy ludzi w Niego wierzą
Ura-Bura - syn Baby Jagi2019.10.7 10:28
Większość ideologi jest piękna. A upadają dlatego, że ich twórcy wcale nie mają zamiaru ich realizować. One spełniają tylko rolę haczyka. No powiedzmy - latarni dla pijanego - który nie szuka pod nią oświecenia - a oparcia - aby nie upaść.
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.10.7 11:59
Jak by nie patrzeć to komunizm w założeniach też miał być piękny.