25.06.14, 10:49

Cieniasy z Teatru Rozmaitości. Wejściówek „nagle” zbrakło

Nie ma co ukrywać, że bluźniercy w Polsce to jednak cieniasy. Najpierw tak przestraszyli się możliwości zdemolowania Poznania przez katolików z różańcami w rękach, że aż odwołali spektakl podczas festiwalu. A teraz, gdy tylko okazało się, że do Teatru Rozmaitości mogą wejść ludzie, którym bluźnierstwa się nie podobają, i że mogą się oni pomodlić, nagle okazało się, że „wejściówek już nie ma”.

Oba te wydarzenia pokazują zupełnie jasno, że opowieści o wolności, którymi raczą nas bluźniercy są na wyrost. Im wcale nie chodzi o wolność ekspresji, bo gdyby tak było, to w niczym nie przeszkadzałoby im, że jakaś grupa ludzi chce – podczas ich przedstawienia odstawić swój własny happening (z perspektywy człowieka niewierzącego modlitwa może być tak potraktowana). Odpowiedzią na jedno „dzieło sztuki” byłoby inne „dzieło sztuki” (ujmując to – jeszcze raz powtórzę – z perspektywy osób niewierzących, bez angażowania w to argumentów czy terminów religijnych). Tyle, że im wcale nie o o to chodzi, im nie chodzi o wolność, ale o to, by bezkarnie i bez konsekwencji. obrażać innych.

A gdy okazuje się, że nie jest to takie proste, to wówczas bluźniercy okazują się cieniasami, którzy uciekają przed konfrontacją. I to nie – wbrew temu, co można usłyszeć – z bojówkami, ale z ludźmi z różańcami, którzy chcą po prostu modlitwą odpowiedzieć na zwyczajne bluźnierstwo.

Tomasz P. Terlikowski

PS. Nagły brak wejściówek wcale nie oznacza, że nie trzeba się modlić. Modlitwa, a także działanie blokujące te „przedstawienia” w całej Polsce nadal jest potrzebne. A Fronda.pl będzie się w nie włączać.

Komentarze

anonim2014.06.25 11:03
(J 15,4.5b) Wytrwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity. (Mt 7,15-20) Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach.
anonim2014.06.25 11:03
buk to w lesie rośnie cieniasie.
anonim2014.06.25 11:20
Widział kto tu niejakie @Fantomas, czy jak toto jemu? Bo coś wlazło, spaskudziło powietrze i zniknęło! Donoszą mi, że to jakieś chuchro, którego nawet pedalcy jak on nie chcą. Nie ma co robić, to toto nażre się byle czego i popuszcza na F. Ale nic to, wystarczy okno otworzyć, a już tego nie ma!
anonim2014.06.25 11:21
arbiter (nie wiadomo w jakiej sprawie), spadaj z kanalizacją!
anonim2014.06.25 11:24
Dlaczego dla większości miłujących bliźnich katolików, obecnych na tym forum, każdy kto się z nimi nie zgadza jest cieniasem albo cwelem albo kryptopedałem (takie wczoraj wyczytałam tu określenie)? Może mi to szanowny pan Terlikowski wyjaśni, bo jakąś tu widzę sprzeczność z "miłuj bliźniego swego jak siebie samego".
anonim2014.06.25 11:38
@ arbiter: tylko osoba pozbawiona fundamentu nie odróżnia sacrum od profanum. Ale to nie jest dziwne w Twoim przypadku, o Wszechwiedzący!
anonim2014.06.25 11:50
Panie Terlikowski, jak pisze pan takie teksty to zawsze mi się przypomina jak po nagonce na Owsiaka, spotkaliście się na korytarzu w tvn-ie, wtedy panu wyraźnie rura zmiękła. Tu pan nadaje, a wychodzi tylko na internetowego napinacza.
anonim2014.06.25 12:30
ten teatr Rozmaitości powinien zmienić nazwę na Teatr zboków i pedałów
anonim2014.06.25 13:21
Nasuwa się pytanie: Czy stać ich na tyle odwagi żeby obrażać tylko Pana Jezusa???, a czemu tak ochoczo nie zabiorą się za: "Mahomet Picnic" lub "Mojżesz Picnic"...!?!?!?
anonim2014.06.25 13:52
Cienias to jest Terlik. Śmiesznie wygląda przytupując tą nóżką z "fochem" i płacząc, że go wszyscy wkoło obrażają. :D
anonim2014.06.25 14:40
@arbiter, czy dla ciebie msza św. to profanum?