17.11.15, 11:11

Co naprawdę myśli świat o stanowisku PiS ws. uchodźców

Wszyscy krzyczą, wszyscy drżą, jakoby pomysł polskich władz, by nie dopuścić do napływu imigrantów do Polski przyniósł nam hańbę za granicą i krytykę innych państw. Nic bardziej mylnego.

W kwestii definicji. "Wszyscy" truchlejący przed ową opinią zagranicy to "Gazeta Wyborcza", Tomasz Lis i inni przedstawiciele mainstreamu, dla których deklaracje nowego ministra ds. europejskich Konrada Szymańskiego to idealna okazja, by postraszyć Polaków "złym PiS-em" i wykreować obraz niekorzystnego postrzegania nas przez "ten fajny i cywilizowany świat". A owa zagranica to w opinii "wszystkich" przede wszystkim lewicowo-liberalna prasa przytakująca imigracyjnej polityce Angeli Merkel. Ale co myślą normalni ludzie? 

Jak się okazuje, jest wprost przeciwnie. Świat jest pełen podziwu i szacunku dla stanowiska naszych władz. Zestawienia opinii dokonał facebookowy profil G.P.2.0.

Internetowy australijski portal anongalactic.com zamieścił artykuł, w którym przedstawiono niedawny Marsz Niepodległości. Dziennikarze określili marsz jako "Największą demonstrację w dziejach Polski", co prawda dodając, że władzę w naszym kraju przejęła "nacjonalistyczna partia", jednak 40 tys. udostępnień artykułu i ekstatyczne komentarze chwalące Polską postawę względem imigrantów dają prawdziwy obraz tego, jak odbierają nas Australijczycy. Wśród najpopularniejszych komentarzy możemy przeczytać m.in.: "Jasna cholera, Polska stała się teraz niesamowita!", "Dobra robota Polsko, niech Bóg Was błogosławi!", czy "Szczęść Boże bożym sługom!". 

Pod artykułem w "The Times of India" czytanym przez miliony Hindusów, w którym opisano stanowisko polskich władz względem imigrantów, możemy zobaczyć szereg pochwał pod adresem PiS. Komentujący sugerują, że wszystkie kraje powinny prezentować taką samą politykę w tym aspekcie, wyrażają przekonanie, że "oznacza to, że Polska jest wciąż zdrowa" oraz piszą, że mają nadzieję iż "Unia Europejska weźmie przykład z Polski".

Brytyjski portal Britain First opublikowała news nt. planów polskiego rządu, który również zebrał wiele pozytywnych głosów. Tam komentujący zastanawiają się wręcz, czy Polska wraz z Węgrami i innymi krajami Europy środkowo-wschodniej stanie się nową ostoją tradycji Starego Kontynentu. Niektórzy wręcz zastanawiają się, czy uciekając przed islamem i rozpadającą się Europą Zachodnią... nie wyemigrować do Polski. 

Właściwie jeżeli prześledzimy podobne wpisy portali w dowolnym języku, znajdziemy wszędzie podobne reakcje i wiele pochwał stanowiska PiS w sprawie uchodźców. Czy tym samym naprawdę jestesmy pośmiewiskiem Europy i świata?

emde/Facebook/G.P.2.0

Komentarze

anonim2015.11.17 11:15
To Bóg jest Panem historii. I wciąż jeszcze ma cudne pomysły. I to wszystko co się dzieje"przypadkiem" idealnie wpisuje się w teksty mistyków z przeszłości dotyczące Polski...Czy jesteśmy tego godni?
anonim2015.11.17 11:23
Internetowy australijski portal anongalactic.com "The Times of India" portal Britain First ...Znane wszystkim ,wybitne perły informacji i dziennikarstwa... A może zacytujcie jakieś mniej egzotyczne tytuły.
anonim2015.11.17 11:24
Przecież to nie PIS robił Marsz. Czemu Fronda kradnie zasługę narodowcom i kłamie? Kaczyński mówił że z ideą narodową mu nie po drodze (bo woli państwo socjalistyczne, nie narodowe), bo się też by mu nie przypięto łatki narodowego socjalisty.
anonim2015.11.17 11:26
Pytanie, na czyjej opinii bardziej nam zależy: australijskich fejsbukowiczów czy europejskich polityków? Nie musimy i nie możemy zgadzać się na wszystko to, czego oczekuje od nas Europa, ale trzeba to robić z klasą... Min. Szymański trochę nas ośmieszył, wygłaszając powierzchowny i mało wyważony sąd.
anonim2015.11.17 11:35
@...eee Wierzę w to głęboko, że w przyszłości Bosak i Winnicki znajdą się w szerokim PiS...Cierpliwości. Popierałem akcję Grzegorza Brauna w PKW prawie rok temu...Dzisiaj uważam, że dobrze się stało, że PiS się od tego odciął. Mejnstrim jest zbyt silny i wybory byłyby przerżnięte...A tak spokojnie można będzie powtórzyć sfałszowane wybory samorządowe, ale najpierw odzyskać trzeba TVP... I tak po kolei. Kaczyński ma nosa do nastrojów społecznych. W to wierzę i to udowodnił.
anonim2015.11.17 12:05
Straszni z wam ludzie, naprawdę straszni, podli i obrzydliwi. Naprawdę czasami mam nadzieję że istnieje piekło w którym się będziecie kisić.
anonim2015.11.17 12:45
a tak bardziej mnie interesuje to, czy ci co teraz rzadza nie zalamia sie pod naporem europejskich wypaczencow, nazistow i zboczencow, bo front jest frontem i tylko tam sie tocza walki.
anonim2015.11.17 13:34
Spójrzcie jaką straszną chorobą jest lewactwo... http://polskaniepodlegla.pl/filmy/item/4213-robert-winnicki-na-zywo-doszczetnie-zaoral-argumentami-szumlewicza
anonim2015.11.17 16:46
Polska górą! Chwala Panu!