23.10.19, 20:41Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Córka Jolanty Brzeskiej broni komisji weryfikacyjnej: Nikt inny nie chciał tym g... się zająć!

"Konsekwencje są takie, że cokolwiek ta komisja nie uchwali, to jest to "uwalane", bo "komisja jest pisowska". A w ogóle jej były szef Patryk Jaki nie ma wykształcenia prawniczego. Takie argumenty są podawane"- w taki sposób córka Jolanty Brzeskiej odniosła się do ataków na Komisję Weryfikacyjną badającą reprywatyzację w Warszawie. 

"Komisja jest krytykowana? Dobrze, ale czy był ktokolwiek inny, kto zajął się tym reprywatyzacyjnym g**nem?"-pyta Magda Brzeska w rozmowie z Onetem. Przypomnijmy, że kobieta jest córką znanej działaczki na rzecz praw lokatorów, Jolanty Brzeskiej. Na początku marca 2011 r. spalone ciało mieszkanki kamienicy przy ul. Nabielaka w Warszawie znaleziono w Lesie Kabackim. Okoliczności śmierci działaczki do dziś nie zostały wyjaśnione. 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wczoraj decyzję Komisji Weryfikacyjnej dotyczącą nieruchomości przy ul. Nabielaka 9. Skargę na decyzję komisji złożył m.in. znany warszawski "kolekcjoner" kamienic, Marek M. W ocenie Magdy Brzeskiej, która wyszła z sali sądowej, kiedy sędzia ogłaszał wyrok, przekraczane są kolejne granice. 

"Tym razem granice przekroczyli sędziowie"-podkreśliła Brzeska. Córka znanej działaczki na rzecz praw lokatorów przyznała, że odnosi wrażenie, iż komisja weryfikacyjna ma opinię "pisowskiej", dlatego też nie znajduje uznania w oczach sądów. Rozmówczyni Onetu zwróciła jednak uwagę, że w KW zasiadają przecież członkowie wszystkich ugrupowań politycznych, również tych opozycyjnych wobec PiS. 

"Jakoś się dogadali. No więc jak to jest? Konsekwencje są takie, że cokolwiek ta komisja nie uchwali, to jest to "uwalane", bo "komisja jest pisowska". A w ogóle jej były szef Patryk Jaki nie ma wykształcenia prawniczego. Takie argumenty są podawane"-podkreśliła. Magda Brzeska zapowiedziała, że mimo wszystko nie ma zamiaru zaprzestać dalszej walki. 

"Tylko to będzie teraz takie żonglowanie. Zostaje nam NSA, tylko diabli wiedzą, komu ten sąd jest przychylny? Teraz się trzeba zastanawiać: PiS-owi, a może PO? Myślę sobie: gdzie w tym wszystkim jest człowiek? Gdzieś ginie.... "-stwierdziła rozmówczyni Onetu, która zaapelowała również do polityków, aby w ferworze walki z PiS-em oraz Komisją Weryfikacyjną opamiętali się i mieli świadomość, że za każdą decyzją reprywatyzacyjną stoi jakiś człowiek.

"Za każdym numerem domu, mieszkania kryje się jakiś dramat. Wszystko mi jedno, kto tym ludziom pomoże! Dla mnie to nie ma znaczenia. Komisja jest krytykowana? Dobrze, ale czy był ktokolwiek inny, kto zajął się tym reprywatyzacyjnym g**nem?"-pyta.

yenn/Onet.pl, Fronda.pl

Komentarze

Urszula2019.10.24 10:58
" ….sędzia Dariusz Pirogowicz tłumaczył, że komisja weryfikacyjna zgodnie z przepisami nie mogła „uchylać praw przynależnych do budynku jako takiego czy też lokalu do tego budynku należącego”. Więc już z tego względu decyzja komisji jest wadliwa — mówił. Co było oczywistą oczywistością.
esom2019.10.24 13:35
Oczywistością też był sposób przejmowania nieruchomości?
ZERR02019.10.24 14:50
Wspierasz mafię najgorszego autoramentu. Jak ci nie wstyd? Ale z lewakami tak zawsze.
adamk2019.10.24 9:32
podziękujmy prezydentowi za zalegalizowanie mafii sędziowskiej
Portofino2019.10.24 7:51
Tak wlasnie dziala mafia