22.01.16, 15:50(fot. pism.pl)

Córka Rostowskiego atakuje Polskę w BBC

Brytyjska stacja BBC wyemitowała reportaż, w którym sugeruje, że Polska „putinizuje się”. „Producentką tego materiału jest pani Maya Rostowska, córka byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego” - ujawnił Bartosz Brzyski z Klubu Jagiellońskiego.

„Sposób przedstawienia wydarzeń w Polsce nie ukazywał złożoności sporu, w dodatku sytuował go na linii rząd – obywatele, przez co został stworzony klimat niemal przedrewolucyjny, niczym z państwa zdestabilizowanego. Kto nie wierzy – niech sam obejrzy” - pisze Brzyski na Facebooku. Materiał jest dostępny na stronie BBC.

„Jednak nie to okazuje się najciekawsze, a fakt, że pracownicą BBC Newsnight i producentką tego materiału jest pani Maya Rostowska, córka byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego – dodaje członek Klubu Jagiellońskiego. - Jest to kolejny dowód na to, że konflikt wewnętrzny za sprawą mediów jest prowadzony poprzez jego umiędzynarodowienie”.

Maya Rostowska stała się znana, gdy w 2010 r. jako 23-latka została zatrudniona w biurze szefa MSZ Radosława Sikorskiego. Gdy media ujawniły sprawę, MSZ tłumaczył, że Rostowska zna angielski.

„W wieku 25 lat, Maya została analitykiem w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, co szeroko opisywał tygodnik DoRzeczy, ponieważ wątpliwości budziło jej doświadczenie oraz tryb, w którym została przyjęta na stanowisko konsultanta-eksperta w Biurze Badań i Analiz PISM” - dodaje Brzyski. Jego zdaniem powiązania rodzinne autorki reportażu miały wpływ na jego wymowę.
„Nie miałbym nawet żadnych pretensji, gdyby reportaż był zrealizowany w sposób chociaż względnie obiektywny. Ale nie jest – podkreśla Bartosz Brzyski. - To sprawia, że zaczynam wątpić w dobre intencje pani producent, która jest spowinowacona z opozycyjnym do obecnego rządu politykiem, oraz która pracowała w gabinecie politycznym innego ministra, szczególnie silnie skonfliktowanego z obozem rządowym. (…) Maya Rostowska może mieć poglądy polityczne, ale dla dobra materiału nie powinna przy nim pracować, o ile nie jest zdolna do zdystansowania się wobec nich. Po drugie, to kolejny przypadek, kiedy Polak przykłada rękę do materiału, który psuje nasz wizerunek i szkaluje nasze państwo za granicą. A takie działania uważam za rzecz haniebną”.

 

KJ/facebook.com

 

Komentarze

anonim2016.01.22 16:26
Po co piszecie o klanach zaprzańców?
anonim2016.01.22 16:45
Pisowskie tuby propagandowe cały czas wmawiają Polakom wyznawcom PiS że krytyka rządu PiS to atak na Polskę i Polaków. Czy Polska to PiS? Czy Polacy to wyznawcy PiS? Co za paranoja. Tyle że tak każą mówić spece od marketingu politycznego bo takie przedstawienie sprawy ma trafić do naiwnych wyznawców PiS.
anonim2016.01.22 17:13
Żeby była Polką, to rozumiałbym oburzenie, ale w tym przypadku czemu się dziwić?
anonim2016.01.22 17:23
co to za ludzie - co za mentalność - Skorski, Rostowski i jego córka, kim są ci ludzie? http://wpolityce.pl/polityka/164648-wladza-dba-o-mlodych-corka-ministra-rostowskiego-nadal-pracuje-w-instytucji-podleglej-msz-maya-rostowska-ekspertka-w-pism
anonim2016.01.22 17:31
Uwaga, Rywcia nadaje na falach BBC.
anonim2016.01.22 20:06
"Pisowskie tuby propagandowe cały czas wmawiają Polakom wyznawcom PiS że krytyka rządu PiS to atak na Polskę i Polaków."Maya już jest. Gdzie truteń bakałarz?....Wynajmuje mieszkania w Jerozolimie?....
anonim2016.01.22 21:05
Wszystko to z naszych podatków. Jak PIS nie ukróci tej głupoty i marnotrawstwa, polegnie, bo naród wystawi swoja reprezentację.
anonim2016.01.22 22:42
Zdradzieckie nasienie, sowicie opłacane przez zboczone lewactwo.
anonim2016.01.23 9:02
Polski Instytut Spraw Międzynarodowych? Widać tam także trzeba wymienić zatrudnionych.
anonim2016.01.23 19:03
@Marek cienko krojony talarek. Twardo obstajesz za swoimi. Tak jakby złoto przynosili ci w darze. - Ojczulek jak tylko może, bardzo stara się być z swoim Cezarem /J 8,44/ pierwszym Bankowcem Handlowcem /Ez 28,18/ tego przemijającego już świata To także jego ukochana cura także chce być z tym patronem Biznesu Interesu .
anonim2016.01.23 19:07
@Optymista ' wierzący że PO błyśnie jak błyskawica na niebie, widoczna na wschodzie i zachodzie tj jak Barack O Bama