23.07.21, 15:44fot. tt/trzaskowski/daca

Czarne chmury nad Trzaskowskim. NIK zawiadamia prokuraturę ws. ,,Czajki’’

Najwyższa Izba Kontroli skierowała do Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w MPWiK w Warszawie. Chodzi o nieprawidłowości stwierdzone przez NIK ws. oczyszczalni ścieków „Czajka”.

- „Najwyższa Izba Kontroli, zawiadomiła o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw w MPWiK w Warszawie po kontroli doraźnej w zakresie projektowania, budowy i eksploatacji kolektorów podziemnych transportujących ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni Czajka

- poinformowała dziś Najwyższa Izba Kontroli.

Z komunikatu Izby dowiadujemy się, że „zawiadomienie dotyczy dwóch zarzutów, które według NIK wypełniają znamiona czynu z art. 160 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny”.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową sprawę skomentował rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Marek Smółka.

- „Treść zawiadomienia nie jest nam znana, dlatego też nie możemy się do niego odnieść. Natomiast stanowisko Spółki zawarte zostało w oświadczeniu przesłanym do mediów i opublikowanym na stronie Spółki, 7 lipca”

- powiedział.

W oświadczeniu tym spółka stwierdziła, że raport pokontrolny NIK „zawiera szereg niewiarygodnych stwierdzeń i wniosków świadczących o niezrozumieniu istoty funkcjonowania sieci kanalizacyjnej i ryzyk na stałe wpisanych w działalność firm wodociągowo–kanalizacyjnych”.

kak/PAP

Komentarze

antoni.s2021.07.24 20:02
Jaki związek z budową czajki ma trzaskowski, wy pseudo dziennikarze?.
Filip2021.07.24 11:35
Według narracji pisowskiej, każdy kto nie głosuje na PiS, nie jest Polakiem. Według polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Konstytucja nie jest sprzeczna z prawem europejskim. Według polityków partii rządzącej Konstytucja ma pierwszeństwo nad prawem europejskim, chociaż jest z nim zgodna. Jednocześnie politycy z PiS-u wielokrotnie złamali Konstytucję. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić dotacje unijne z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld zł. Według rządzących, którzy uważają, że mają monopol na patriotyzm, spowodowanie utraty tych pieniędzy dla naszego kraju, będzie wynikało z miłości do naszego państwa. Dążenia do przestrzegania praworządności jest - według nich - propagandą antypolską. Wymyślanie kolejnych kłamstw na Donalda Tuska jest dla nich czynem patriotycznym. Dla utrwalania swojej władzy działają na szkodę Polski i postępują na szkodę interesu narodowego. Otumanili jednak znaczną część społeczeństwa, która im wierzy, ale do czasu.
Dam2021.07.24 5:25
Ale zaraz, czyli "czarne chmury nad Trzaskowskim" za to, co zostało zrobione za czasów Lecha Kaczyńskiego?
Chyba2021.07.25 15:12
za Hanci G-W. Teraz Warszawą zarządza Trzaskowski, a nie robi nic, tylko zrzuca wszystko do Wisły.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:17
TAK to ja matis89, CH UJ nie katolik!!!! . . . . Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
Prezydęt warszafki2021.07.23 18:12
A ja to mam tam, gdzie Biedroń ma swego "męża". Ale poważnie: mam paru znajomych sędziów z "kasty". Uniewinnią mnie i będzie po krzyku.
Instrukcja Lucyfera dla Anonima i Spółki2021.07.23 18:10
Plan jest następujący. Skutecznie i dotkliwie uderzajcie w Kościół. Ale nie można tego robić wprost. Trzeba więc odwołać się do najbardziej prymitywnych i zrozumiałych dla każdego pojęć. Od wieków są to: seks i pieniądze. Największy dureń to chwyci. Dalej: granie na uczuciach. Po pierwsze: Udawajcie współczucie dla dzieci – ofiar księży-pedofilów. Wiadomo, że są to przypadki bardzo nieliczne, zwłaszcza w porównaniu z innymi, bezkarnymi grupami. Uogólniajcie to na CAŁY kler. Po drugie: KAŻDY ksiądz jest pazerny na pieniądze. Jeśli proszą na remont kościoła, czy na biednych, to przedstawiajcie to tak, jakby zabierali dla siebie. Wypominajcie im każdy lepszy samochód. Po trzecie: ja sam nie mogę już uderzyć w wielkiego świętego papieża Jana Pawła II-go. A nienawidzę go szczególnie, bo wielu ludzi uratował od potępienia. Nienawidzę katolickiej Polski, której rząd sprzeciwia się działaniom coraz bardziej lewackiej Unii Europejskiej. Wyzywajcie ich od „faszystów”. Uderzajcie w żyjących jeszcze współpracowników JP2. Psujcie w oczach młodych jego obraz. Ze świętych i mistyków róbcie konsekwentnie wariatów. Waszym orężem jest kłamstwo, rozwiązłość i ohydny grzech LGBT. Waszym przewodnikiem jest Goebbels, mój wierny uczeń, walczący kłamstwem. Do dyspozycji macie żydowską prasę dla gojów z Gazetą Wyborczą na czele, finansowaną za srebrniki Sorosa. A teraz – do roboty. Czekam na wasze złośliwe wpisy!
KASTA2021.07.23 16:54
Ręce precz od Rafała !
KASTA2021.07.23 16:53
To nie było żadne przestępstwa w MPWiK POpełnienie tylko ROZTARGNIENIE !
Anonim2021.07.23 16:03
Spokojna głowa. Tak jak Morwaiecki, Szumowski, Niedzielski, Tusk, Banaś tak i Trzaskowski spokojnie weekend ,może spędzać. Nic nikomu z bonzów się nie stanie! Koszer Nostra czuwa od dziesięcioleci. To zwykłe takie poszturchiwania dla ciemnoty wyborczej. Że niby tak się różnią między sobą i jedni drugich powsadzają do kryminałów! Wiadomo że nikt nikogo nie wsadzi:)
efekt Tuska Kluska2021.07.23 16:00
cip cip cip
Banaś chce się przypodobać Tuskowi2021.07.23 15:59
murem za Rafałem i kanalizacją