30.04.20, 12:55Jarosław Gowin, Ryszard Czarnecki/YT/Polsat News/Super Express

Ryszard Czarnecki o Porozumieniu: Być może nastąpi ojcobójstwo

Działania obecnego lidera Porozumienia Jarosława Gowina, który tą koncepcję i klub wymyślił, powodują dość dużą polaryzację na scenie politycznej. Głosy są podzielone i po stronie obozu rządzącego, ale też po stronie opozycji nie ma jednomyślności. W samym Porozumieniu również wśród posłów jak też w strukturach lokalnych coraz częściej słyszy się o braku zgody na działania tego kluby wspólnie z opozycją, co nawet zostało już określone jako próba „nocnej zmiany II”.

W wywiadzie dla portalu TVP Info europoseł Ryszard Czarnecki stwierdził:

- W mojej ocenie ostatnie głosowanie w Sejmie i to, co słyszymy pokazuje, że partia Porozumienie zostanie w rządzie i w obozie Zjednoczonej Prawicy. To nie oznacza jednak, że wszyscy politycy w tej formacji zostaną. Być może nastąpi swoiste ojcobójstwo

Dodał też:

- Porozumienie wymyślił Jarosław Gowin, ale wydaje mi się, że teraz ma wyraźną mniejszość. Tych kilkunastu posłów Porozumienia, około dwóch trzecich jest zdecydowanie za tym, żeby wybory były w maju tego roku i były korespondencyjne

Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas wypowiedział się w podobnym tonie:

- Znakomita większość polityków Porozumienia kieruje się takimi czterema naczelnymi zasadami. Pierwsza to jest kwestia jedności Zjednoczonej Prawicy. To jest bardzo ważne i fundamentalne, bo decyduje o możliwości kontynuowania zmian w Polsce w kierunku modernizacji i wzmocnienia państwa polskiego. Druga kwestia to niezwykle ważna integralność samego Porozumienia. Trzeci cel, który nam przyświeca to reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy. Uważamy, że to najlepszy prezydent dla Rzeczypospolitej i powinien kontynuować swoją misję, aby w niezakłócony sposób zapewnić współpracę rządu z urzędem prezydenta. Ostatnia kwestia to sprawa bezpieczeństwa Polaków. Ja się tutaj przede wszystkim opieram na zdaniu ministra zdrowia profesora Łukasza Szumowskiego

Z kolei wypowiedź posła PiS Jana Mosińskiego była bardziej pojednawcza:

- Dobrze byłoby, aby prezes Jarosław Gowin i niektórzy politycy Porozumienia, bo zdania są podzielone, wsparli swoim głosowaniem wybory majowe i kontynuowali swoją pragmatyczną działalność, gdzie wspólnymi siłami pogłębialiśmy naszą współpracę między Prawem i Sprawiedliwością, Solidarną Polską i Porozumieniem dla dobra Polski i Polaków. Innej drogi nie ma. Nie sądzę, aby pan premier Gowin o tym nie wiedział. Sądzę, że dzisiaj trzeba służyć Polsce i Polakom. Odłożyć na bok jakieś projekty polityczne.

mp/portal tvp info

Komentarze

Rozsądek2020.04.30 19:08
Ludzie Gowina powinni przejść do PIS
Adela2020.04.30 17:09
Richard Maria Czarnecki Wielki Pan Kupił sobie fortepian Że nie umiał na nim grać Ściągnął gacie poszedł szczać. Do Frondy
anonim2020.04.30 16:20
Kto na tym forum podaje numer konta bankowego, podobnie jak inny osobnik z innego portalu?
katolik2020.04.30 15:47
Uwaga. aborcja + in vitro+gender = zagłada homo sapiens. Jeśli my ludzie nie będziemy chronić ludzi, wszystkich i nienarodzonych, to AI także tego nie zrobi. Robi się bardzo niebezpiecznie. prof. Stephen Hawking miał rację w tym temacie
Robert2020.04.30 15:39
Jak taki idiota jak pan europoseł Czarnecki może być traktowany poważnie?
Ciekawy2020.04.30 15:14
Leps e jest ludobojstwo Polaków jakiego chcecie dokonać
ja22020.04.30 14:53
Wyraźnie widać jak diabeł szaleje w Polsce rozpuszczając po niej diabelskie hordy totalnych potępieńców gotowych rozszarpać Polskę i Polaków przy pomocy Niemiec i Rosji Putina.
BOGAnieMA2020.04.30 14:45
No bratobójstwo już było...
Urszula2020.04.30 14:44
Wyciek pakietów wyborczych przygotowywanych przez PiS? Poczta Polska nie chce potwierdzić ani zaprzeczyć Zawartość pakietu wyborczego pokazał w Krakowie kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek. Stwierdził, że gotową do wypełniania kartę do głosowania, oświadczenie o oddaniu głosu oraz instrukcję dostał od pracownika firmy zajmującej się składaniem pakietów. Ale jajca.
Olej2020.04.30 13:46
..... Realista 30.4.20 13:25 Kaczyński przesadził i pewnie sam tego nie widzi. Żaden z nadwornych klakierów też mu tego szczerze nie powie............ Gawarit Maskwa !!!!. I dwór z Berlina również !!!!!! I ręka w rękę chcą rozkładu Polski - rozszarpania i ze szczucia Polaków przeciw sobie. Przy pomocy fundacji, jurgieltu, ,,pomocy'' wszelkie kundle są do usług.
Michał Jan2020.04.30 14:30
Popadacie już w groteskowość, płatne pis-maki.
Kt\\\\\\\\305\\\\\\\\2332020.04.30 13:44
Bardzo proszę o pomoc i wpłatę choćby złotówki. Jestem w tragicznej sytuacji. Dziękuję i proszę nie hejtować. 57 1020 2528 0000 0502 0466 3227
anonim2020.04.30 16:15
idż sobie do opieki społecznej
katolicka kretynizacja polski 2020.04.30 13:34
Synalek Czarneckiego mógłby teraz biegać z nożem za kochankami żony w maseczce to może nikt by go nie poznał!
Belkot2020.04.30 15:20
Napisal diabel ale jaja, ale jaja ;()()
Realista2020.04.30 13:25
Kaczyński przesadził i pewnie sam tego nie widzi. Żaden z nadwornych klakierów też mu tego szczerze nie powie. Przy organizacji wyborów prezydenckich Kaczyński pokazał, że dla utrzymania się przy władzy nie będzie się liczył z nikim i niczym. Ze zdrowiem Polaków, z konstytucją, nawet z większością Polaków, która chce przełożenia wyborów. No i okazało się, że Gowin ma jednak w sobie trochę przyzwoitości. I o zgrozo okazało się, że kilku jego posłów też chce się zachować przyzwoicie. Mam nadzieję, że w tym wytrwają i nie dadzą się zastraszyć lub przekupić. I zaczął się pożar w narodowo - socjalistycznym burdelu. Kaczyński zapomniał, że Polska to jeszcze nie do końca Białoruś. Ot drobny szczegół. A wystarczyło wszystko dobrze zaplanować i uzgodnić z partnerami. Ale to nie w stylu Kaczyńskiego. Można przecież po pisowsku, śmiało, zmieścisz się. No to zobaczymy czy się zmieści.
Sonia2020.04.30 13:51
Przecież ty jeszcze nie wiesz jak będzie z wyborami.Opozycja robi wszystko aby doszło do chaosu i chce stanu wyjątkowego,a to dalszy ciąg ruiny gospodarki.Tylko po to aby zmienić kandydata na prezydenta.Ty nie wiesz jakie rozmowy się toczą i jak to przebiega.Jarosław Kaczyński to doświadczony polityk i doskonale wie jak sprawnie przeprowadzić wybory i zająć się gospodarką.Tak się dzieje wszędzie na świecie .Pandemia to nie wymysł J.K..Nasz rząd i tak szybko zareagował,życie ludzkie ma cenę najwyższą ,powoli uwalniają zakazy.Gdyby nie te zaostrzenia ,dziś szpitale byłyby zablokowane przez chorych na wirusa.Co do Gowina ,robi coś czego Polacy mu nie zapomną.Tak robił Giertych,dziś jest na aucie politycznym.Chciał być za wszelką cenę senatorem i nikt nie chciał go poprzeć.Gowin jest mądrzejszy ,nie wiemy co chce ugrać,ale takich rzeczy nie robi się podczas trwania kadencji Sejmu.
Realista2020.04.30 14:07
Oczywiście, że nie wiem jak będzie z wyborami. Nikt w Polsce nie wie jak i kiedy się odbędą. I to na 10 dni przed terminem wyborów. To jest po prostu kpina z praworządności. A do tego niestety doprowadził Kaczyński swoim kombinowaniem żeby jak najszybciej wybrać Dudę na drugą kadencję. Dobrze, że rząd wprowadził ograniczenia związane z epidemią. Natomiast bardzo źle, że nie zrobił tego w sposób zgodny z prawem. Stan klęski żywiołowej powinien był być wprowadzony już dawno temu. A jedynym powodem dla którego ten stan nie został wprowadzony była właśnie obawa pis przed przesuwaniem wyborów prezydenckich o kilka miesięcy. Bo może wkurzeni ludzie przestaną łykać propagandę TVPis i nie wybiorą Dudy. Wystarczyło żeby Kaczyński działał zgodnie z prawem i pozwolił Morawieckiemu wprowadzić stan klęski żywiołowej. Gowin by się nie postawił. Nie byłoby tego kompromitującego Polskę wyborczego chaosu. Wybory odbyłyby się za kilka miesięcy. Byłby czas zeby je dobrze przygotować. A rząd miałby nadal za sobą większość sejmową. A jest jak jest. Przez Kaczyńskiego Polska się kompromituje. Niestety kolejnym efektem działań Kaczyńskiego jest dalsze pogłębianie się podziałów między Polakami.
Michał Jan2020.04.30 14:35
Przez te wybory, rząd nie kieruje się jakąkolwiek rozsądną kalkulacją minimalizacji strat, tylko przekazami dnia od pijarowców. Stąd te maseczki zdejmij-włóż i lasy zamknij-otwórz oraz zamiast szybkiego umożliwienia ludziom powrotu do zarobkowania - "etapy". O kolejnych wersjach "tarczy" nie wspominając.
Michał Jan2020.04.30 14:31
A najlepsze jest to, że re-elekcję, czy teraz, czy trochę później, Pan Prezydent ma zapewnioną. Ale nie - 38-milionowy naród musi ukorzyć się przed wolą "Nauczyciela".
Katolik2020.04.30 13:20
Ojciec Jarosław Goliat kulawy gwiazda i słońce narodu niech spoczywa w ogniu piekielnym powalona jednym ruchem przez Dawida J Gowina
Kot Prezesa2020.04.30 13:13
Gowin na SZCZAW !
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.04.30 13:20
Co byście, lewacy, zrobili, gdyby Kaczyński nie miał kota? Trzeba by coś na niego znaleźć. Niestety, nie kradł, nie kłamał, zrobił masę dobrego dla Polski. No, ale ma kota.
Marcel2020.04.30 13:27
Podaj kilka przykładów z tej masy
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.04.30 13:47
Nie dam się wciągnąć w jałową dyskusję. Przede wszystkim PIS dba o tożsamość narodową Polaków, która od samego początku wiąże się chrześcijaństwem. Dla mnie, i wielu innych w Polsce, jest to fundament. Dla lewaków to kamień obrazy.
Michał Jan2020.04.30 14:38
Przestań, bo nie wyrobię! Chrześcijaństwo już dawno zostało porzucone na rzecz kultu Wielkiego Jarosława. Przecież właśnie po to do kościołów mogło wejść 12x mniej wiernych niż do tak samo dużego supermarketu (a w 10. rocznicę, można było wejść na cmentarz i kupą po placu maszerować). A dbanie o tożsamość narodową u pisowców jest bezobjawowa. Z jednym się zgadzam - dyskusja o tych "osiągnięciach" byłaby jałowa.
Belkot2020.04.30 15:16
Ty musisz kochac swojego tyfuska,milosc ta jest slepa i glucha. Chyba ze nienawidzisz Polski à szczegolnie ten Narod, ten kraj jakto wy lubicie mowic.
Michał Jan2020.04.30 15:42
Kolejny pisowski manicheista postanowił pochwalić się zrozumieniem przekazu dnia. To pisowcy kochają "Tyfuska", bo bez możliwości nienawidzenia go są niczym. Kompletna pustka. Działania pozorowane z dnia na dzień, ustawy o trwałości nie dłuższej niż dwa tygodnie.
Urszula2020.04.30 15:03
Nie kradł? Ale od swojego krewniaka zażądał 50 000 zł łapówy. Jeśli cofniemy się do czasów zaraz po 1989 roku to znajdziemy sporo przewałów, które idą na konto braci Kaczyńskich. Czemu PiS jest najbogatszą partią w Polsce? Bo sie dorobili? Nic z tych rzeczy. Uwłaszczyli się na społecznym majątku. FOZZ - tu też sporo przytulili. Dlaczego w aferze FOZZ zamknęli płotki, a prawdziwi złodzieje są nietykalni. Nie taki Kaczyński kryształowy jak ci sie wydaje.
Polka2020.04.30 15:29
Rozsiewasz oszczerstwa Urszulo. Jestes typowym niedoinformowanym lemingiem. Staraj sie przajsc na samodzielne myslenie. Przestan lykac "papke" podawana przez Neumana, Budke i innych z POKO.
Lewak2020.04.30 13:12
problem w tym panie Czarnecki że 1/3 z 18 to sześciu posłów, a to wystarczy żeby przeprowadzić nocna zmianę II
mordechaj2020.04.30 13:04
Co z tego wynika ? Że Jarosław Kaczyński bez 231 posłów jest NIKIM. Okazało się, że "Naczelnik" :))) jest zakładnikiem kilku posłów Jarosława Gowina. Wystarczy, że tych kilku posłów wyjdzie z koalicji i szlag trafi WSZYSTKIE ministerstwa, spóły skarbu państwa, sejmiki wojewódzkie, agencje rządowe i MILIARDY złotych profitów dla koryciarzy z PiS. Ot, taki to "Naczelnik" :))) A co będzie, jak inni posłowie PiS będą chcieli być przekupywani, tak jak posłowie Gowina ? Bo dlaczego mają popierać Kaczyńskiego za darmo, a pojedynczy gowinowcy dostają za poparcie PiS miliony, stanowiska dla siebie i rodzin ? Jaki kraj wytrzyma te niepohamowane apetyty na państwową kasę ? Jaka gospodarka nie padnie ?
Sonia2020.04.30 14:27
Sam sobie zaprzeczasz ,najpierw piszesz o koryciarzach a następnie o ,,milionach'' dla gowinowców a dla pisowców nie.A kto im da te,, miliony'' jak odejdą z PIS ?Myślisz ,że ludowcy,lewicowcy lub peowcy ?Sam nie wiesz co piszesz.Opozycja aż przebiera nogami aby się dorwać do władzy i synekur.I nie sądzę aby podzielili się z gowinowcami.
Urszula2020.04.30 14:54
A PiS robi wszystko aby pozostać przy korycie. Wiesz jak wygląda obsadzanie w spółkach skarbu państwa? PiSowcy wchodzą do zarządów czy rad nadzorczych na kilka miesięcy, potem otrzymują milionowe odprawy i odchodzą. Na ich miejsce wchodzą następni. Popracują kilka miesięcy, wezmą milionowe odprawy i odchodzą. I tak w kółko. Aby sie nachapać. I wy mówicie, że PO kradło.
Marcel2020.04.30 13:03
Nastąpi polakobójstwo jak dojdzie do wyborów. Wybory jakich nie przeżył nikt zafundowane przez chorego kaczyńskiego.
PO - polityczny, cuchnący trup w stanie rozkładu!!2020.04.30 13:18
Jakby lewacy prowadzili w sondażach, to byście parli do wyborów, hipokryci
Sonia2020.04.30 13:34
Ile ty masz lat,twoja wypowiedź jest na miarę gimnazjalisty.Epidemia trwa na całym świecie.Wszędzie tam gdzie są wybory ,będą korespondencyjne.Które będą bezpieczniejsze niż zakupy w sklepie.Konstytucja nakazuje wybór prezydenta,nie ma innej drogi.Jesteś obywatelem i twoim obowiązkiem konstytucyjnym jest głosowanie.Wybory korespondencyjne zaliczyli Niemcy ,Szwajcaria ,Korea.Wszystko było ok.My także zagłosujemy tak jak nakazuje konstytucja.Piszesz o jakimś ludobójstwie tak jak gdyby wszyscy głosujący połknęli co najmniej truciznę i wszyscy umrą.Obojętnie ile masz lat nie pisz głupot,tylko się ośmieszasz.Najpierw pomyśl trochę ,to nie boli.
Marcel2020.04.30 13:44
Sonia, jakbyś zobaczyła krzywą zachorowań po wyborach, np. w Bawarii to byś wiedziała ocb. A gimnazjów juz nie ma, ciao ciao Soniu
Sonia2020.04.30 14:32
Zachorowania w Bawarii były i przed głosowaniem.Wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie do skrzynki miało ich pozarażać ?Przecież gdyby tak było wszyscy którzy robią zakupy byliby zarażeni.
Marcel2020.04.30 14:40
Czyli w dalszym ciągu nie widziałaś raporu o wskaźniku i jego tempie zachorowań na COVID na Bawarii. Owszem zachorowania były wczesniej, jednak wybory korenspondencyjne je tylko wzmogły. Dodatkowo jest ciekawy raport o wyborach we Francji w tym przypadku już tradycyjnych. I proszę nie spłaszczaj tego i upraszaczaj do wrzucenia koperty do szkrzynki. Mi zarzucasz, że jestem w gimnazjum, a sama nie wiesz jak wyglądają wybory ? Gdyby to miało byc tylko umieszczenie koperty w skrzynce pocztowej to nie było by tak dużego sprzeciwu, miłego dnia
Belkot2020.04.30 14:51
Marcel T'y trollu internetowy i co jeszcze wymyslisz ??spojrz na swiat wszedzie byly, sa i beda wybory w Szwajcarii tez byly i nikt takich bzdur tu nie mowil. Zamilcz lepiej wyborco tyfuska.
Marcel2020.04.30 15:11
Nie zamilczę, a na Tuska nie głosowałem, bo jestem w gimnazjum. Elo wariacie
nie ślepy2020.05.1 0:39
Idź do lekarza...tego od głowy! Nikt też ci nie każe głosować! I jeszcze jedna sprawa, jak lewacy się nami zaczynają troszczyć, to trzeba się mieć na baczności!
ladychapel2020.04.30 13:00
Nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia koronawirusem. Spójrz co dzieje się z organizmem gdy chodzisz bez maseczki: Ryszard Henry Czarnecki https://www.facebook.com/mona.ja.7186/posts/557098571858837
Ryszardo Henrico Charnecky2020.04.30 15:17
jak ty jesteś lady to jak szmata wygląda???
ladychapel2020.04.30 16:51
Katoliku - wiesz co to jest lady chapel?