20.08.19, 08:15screenshot twitter

Czerwona przeszłość lewicowej aktywistki? Ujawniono dokumenty

Andrzej Gontarczyk karierę w SB jako tajny współpracownik rozpoczął w 1974 r. Jego żona Jolanta, dziś nosząca nazwisko Lange, trzy lata później. Ponieważ mieli rodzinę w RFN i nosili się z zamiarem wyjechania tam, SB wykorzystała to przygotowując ich do działania” - stwierdził na antenie radiowej „Jedynki” Piotr Woyciechowski, ekspert ds. służb specjalnych.

Jolanta Lange wypowiadała się w trakcie Warszawskich Dni Różnorodności. Prezes Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Pro Humanum poparła między innymi tzw. kartę różnorodności. Zakłada ona promowanie różnorodności i równych szans w zatrudnieniu bez względu choćby na orientację seksualną – czytamy na stronach Polskiego Radia.

Jak poinformował na łamach „Jedynki” Woyciechowski:

Współpraca Jolanty Gontarczyk zaczęła się trzy lata później, a do werbunku osobiście doprowadził jej mąż, który bał się, że jeśli do tego nie dojdzie, to zostanie przez nią nieświadomie zdekonspirowany”.

Dodał jednocześnie, że dziś kontynuuje ona tę działalność, jednak nie w wymiarze agenturalnym, ale „[…] jawnym przeciwko Kościołowi katolickiemu i chrześcijaństwu”.

Woyciechowski zamieścił też na twitterze dokumenty:

dam/Polskie Radio,dorzeczy.pl

Komentarze

Pawe\305\202\\305\\202305\\\\22019.08.20 22:08
Kościół jest głosicielem WIARY OBJAWIONEJ PRZEZ PRAWDZIWEGO, ŻYWEGO BOGA, a nie ideologii (czyli jakiegoś wymysłu). Człowiek został przez Stwórcę obdarzony ROZUMEM aby potrafił rozróżnić dobre od złego i prawdę od fałszu. Otrzymał także Wolną wolę aby mógł wybierać między nimi. Co niektórym, wydaje się że są mądrzejsi od BOGA.
Dan2019.08.20 8:31
Pamiętajcie, komuchy w PiSie, to dobre komuchy. Komuchy poza PiSem, to niedobre komuchy. Żałosna propaganda pseudochrześcijańskiego portalu.
dz2019.08.20 8:42
To przecież wasza koncepcja: pracował w SB, ale jest niewinny. I w drugą stronę : jest księdzem więc jest pedofilem. Taka wasza czerwona dialektyka.
CIPAK2019.08.20 8:27
Kościół jest podmiotem jak każdy inny i powinien mieć wobec państwa takie same prawa i obowiązki. Powinien mieć swobodę gloszenia swojej ideologii - ale w granicach prawa. Ludzie mogą w to wierzyć i nie wierzyć - ale DLA SIEBIE i ZA SWOJE. Państwo powinno być ideologicznie neutralne - bo reprezentuje wszystkich obywateli. Czy to jest wściekły atak lewaka - na kościół??? A jeśli dołożę, że kościół tak jak wszyscy powinien płacić podatki i funkcjonować w realiach wolnego rynku??? bo komunizm już się dawno skończył?
And332019.08.20 10:44
Kościoły w Polsce, jako instytucje, mają wobec państwa swoje prawa i obowiązki określone w aktach prawnych. Oprócz bieżącej działalności mają także obowiązki np. opieki nad zabytkami kultury narodowej, którymi są w znaczącej ilości obiekty sakralne. Trudno się zatem dziwić, iż państwo polskie w tej materii czuje się zobowiązane do pomocy. Natomiast zastanawiające winno być to iż, państwo nasze wspiera różne tzw. pozarządowe organizacje jawnie zideologizowane i wrogie państwu i systemowi społecznemu : postkomunizm, neomarksizm, elgiebetyzm, dżenderactwo itp. Wolny rynek jako taki, w skali państwa, współcześnie nie istnieje i nie jest prawdą, że wszyscy w Polsce płacą podatki.
oko2019.08.20 8:20
Ilu takich TW jest w partii PIS na czele z TW Balbina?
Kazek2019.08.20 8:37
na oko jest jeszcze oko