24.01.14, 19:15fot. Rybson/sxc.hu

Człowiek wylądował na ... Słońcu?

Informacja jaka znalazła się w serwisie newsowym kraju komunistycznego brzmiała: - Jesteśmy bardzo dumni, mogąc ogłosić udaną misję wysłania człowieka na Słońce. Dzięki temu osiągnięciu Korea Północna pokonała wszystkie kraje na świecie. Hung Il Gong jest bohaterem i zasługuje na uroczyste powitanie, kiedy już wróci do domu - miał powiedzieć dziennikarz północnokoreańskiej agencji informacyjnej.

Okazało się, że 17 letni astronom Hung Il Gong, który wystartował o trzeciej nad ranem i wylądował na Słońcu, to świetnie przeprowadzona prowokacja dziennikarska satyryka Colma Williamsona. Z informacji sfabrykowanej przez Williamsona wynika, iż oczekuje się, że podróż Hung'a zajmie łącznie zaledwie kilkanaście godzin. Po powrocie zostanie powitany przez swego wuja oraz Najwyższego Przywódcę - Kim Dzong- Una. "Hung podróżował pod osłoną ciemności, która miała go ochronić przed ekstremalnymi temperaturami na Słońcu. Astronauta miał przywieźć kilka próbek dla jego wuja, który w najbliższym czasie chce je zaprezentować światu."

Ta śmieszna prowokacja niestety nie do końca jest niemożliwa w kraju komunistycznym. Korei Północnej zdarzały się podobnie absuradlne informacje, np. rok temu podano informację, że potwierdzone zostało istnienie jednorożców. Jaki kraj, taka wizyta w kosmosie!

mod/technowinki.onet.pl/

Komentarze

anonim2014.01.24 19:28
@naos: Jak w radiu Erewan: Nie posmiertnie, ale zyjacy i nie papiez ale premier Tusk. Poza tym wszystko sie zdgadza!
anonim2014.01.24 20:46
"Kimacie" coś z tego????? ;) Pozdrawiam.
anonim2014.01.24 22:14
śmiejcie się śmiejcie-zobaczycie co będzie jak słońce wpadnie z rewizytą... Może mieszkańcy słońca przywiozą nam swoje truskawki,które są wielkie jak głowa słonia? Wielu ludzi ma tak spreparowany mózg przez tego heretyka Kopernika,że nie mogą sobie wyobrazić nawet linii telegraficznej między Pjongjangiem a słońcem!
anonim2014.01.24 23:31
Podobne poczucie humoru ma Antoni Macierewicz.
anonim2014.01.25 9:46
Podobno jest możliwy lot na słońce, ale rakieta może ulec spaleniu. Dlatego trzeba lecieć w nocy, gdy słonko idzie spać.
anonim2014.01.25 14:35
Tego nawet leczyć nie warto ...