22.09.15, 07:37

„Czulibyśmy się przy nich nieswojo”. Polacy o muzułmanach

Uczestnicy badania byli pytani m.in. o to w jakie relacje z muzułmanami mogliby wejść. 55 proc. wyraziło sprzeciw wobec przyjęcia muzułmanina do swojej rodziny (17 proc. nie miało nic przeciwko). 22 proc. nie chciałoby pracować z muzułmaninem (49 proc. nie ma nic przeciw), a 32 proc. nie zgadza się na muzułmanina w swoim sąsiedztwie (43 proc. nie widzi w tym problemu).

Ponad połowa badanych wyraziła opinię, że muzułmanie zagrażają dobrobytowi Polski, a także stwarzają zagrożenie terrorystyczne.

23 proc. badanych dopuszcza istnienie w Polsce partii nawołującej do wypędzenia muzułmanów z kraju.

Z badania wynika jednocześnie, że wiedza Polaków na temat muzułmanów jest w większości przypadków teoretyczna - 78 proc. uczestników badania przyznaje, że nie zna osobiście żadnego muzułmanina.

 

MT/gazeta.pl; rp.pl 

Komentarze

anonim2015.09.22 7:46
A w Polsce jak trzeba coś polakom wcisnąć a szczególnie przez żydowskie środowiska, to na zamówienie jest podawany sondaż opinii publicznej i niby większość społeczeństwa tak myśli, to i ja też mam tak myśleć, nic z tego !!! ja myślę po swojemu, teraz trwa urabianie społeczeństwa by otworzyli się na uchodźców wel emigrantów, gdzie kupa jest terrorystów, nic z tego ja nie chcę mieć koło siebie muzułmanów, jednak w każdy piątek widzę jak wychodzą ze swojego meczetu na Wilanowie, i jest ich coraz więcej, a ich integracja polega na tym by złapać polkę za żonę narobić dzieci i wszczepiać powoli swój muzułmański jad w społeczeństwo, więc niech wyborcza jak tak ich kocha przygarnie do siebie, niech naczelny da przykład, ma dużo mieszkań, jest bogaty, to niech funduje, mnie nie jest stać, jestem biedny materialnie :)
anonim2015.09.22 7:50
gazwyb + sondaż = fałsz jeśli przetłumaczyć ów sondaż na język wolny od manipulacji to wyjdzie nie 65% tylko min. 95%
anonim2015.09.22 7:51
11 000 to wyjedź do francji tam sami ateiści :D albo na księżyc, ty !!! to co ty tu robisz ? na katolickim forum , jeśli musisz znosić tak strasznie tych katolików, tak nas nienawidzisz a non stop piszesz te swoje wypociny, ty a może ty jesteś Hucuł ? a wiem ty jesteś ten bez napletka hahahahahahaha :D no i wszystko w temacie Marioli :)
anonim2015.09.22 8:06
@redhead Sondaż nie został przeprowadzony przez Wyborczą, tylko przez dwie fundacje. Zresztą gdybyś przeczytał tekst w Wyborczej, zrozumiałbyś, że oni raczej woleliby tę liczbę zawyżyć, niż zaniżyć - główna ich teza jest taka, że Polak boi się tego, czego nie zna.
anonim2015.09.22 9:28
Moja wiedza na temat HIV też jest teoretyczna, co nie przeszkadza mi rozumieć, że tego śmiercionośnego wirusa należy się wystrzegać. @11 000 - Twoje dwa powyższe wpisy nie wnoszą niczego do dyskusji. Są tylko biciem piany i kąsaniem w katolików. Jesteś zwykłym trollem internetowym i zalecam reszcie nie odpowiadać na Twoje śmieciowe wypociny.
anonim2015.09.22 9:57
Jasno widać, że 11 000 i kors to ta sama osoba. Tworzy sobie alter ego, żeby się wspierać, fikcyjnie oczywiście. To ewidentny troll.
anonim2015.09.22 10:00
Natomiast w temacie, ja nie znam osobiście żadnego esesmana, więc pewnie nie powinienem się niepotrzebnie uprzedzać. Co to za debilna retoryka?
anonim2015.09.22 10:27
@kors - jest grupa ludzi uważająca skoki z bungee, będące igraniem ze śmiercią - podobnie zresztą jak wspinanie się na najwyższe góry świata - za atrakcyjne, choć dla kogoś innego jest to głupota. To też jest jak bakcyl, zniewolenie. Podejrzewam, że i Ty jesteś czymś zniewolony. Pewnie zbierasz rzadkie znaczki pocztowe wydając na nie kupę szmalu, zamiast wydać je na dzieci. Pozwól jednostkom żyć własnym życiem. Katolikom też. @Credo - wszystko co lewicowe jest debilne, na tym polega atrakcyjność poglądów tzw. lewicowych dla osób nimi zaczadzonej. Być lewicowcem jest bardzo prosto: trzeba odwrócić swój światopogląd o 180 stopni od tego, co zdroworozsądkowe i logiczne.