19.02.20, 18:18Zbigniew Boniek, Marek Koźmiński/YT/Polsat News, Sport.pl

Czy Boniek zostanie zastąpiony?

W tym roku kończy się obecna kadencja prezesa  Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Jak zapowiedział Marek Koźmiński, obecny wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych, zamierza on się ubiegać o stanowisko prezesa PZPN.

W takcie spotkania z dziennikarzami na PGE Narodowym w Warszawie Koźmiński powiedział:

- Po prawie ośmiu latach działania w zarządzie PZPN i pracy ze Zbigniewem Bońkiem trzeba zdecydować co dalej 

Dodał też:

- Bardzo sobie cenię te osiem lat, przez które razem przeszliśmy. Po tych doświadczeniach, które posiadam, mam nieśmiałe prawo, żeby ubiegać się o stanowisko prezesa PZPN w październikowych wyborach. Będę kandydować

Marek Koźmiński ma 49 lat i w pierwszej reprezentacji Polski wystąpił 45 razy. W 1992 roku w Barcelonie wywalczył wicemistrzostwo olimpijskie.

Obecną funkcję wiceprezesa ds. szkoleniowych w związku pełni od 2016 roku, a wcześniej od 2012 do 2016 był odpowiedzialny za współpracę zagraniczną PZPN.

 

mp/iar/pap

Komentarze

Wprost2020.02.20 16:43
Prezesura Bońka była niezła choć bez szału ,reprezentacja ogólnie zdobyła 2 awanse na euro i 1 do mundialu ,udany występ i ćwierćfinał na euro 2016 i klęska na mundialu w Rosji 2018 teraz będzie euro 2020 ale wielkich nadziei nie ma.Reprezentacja osiąga niezłe wyniki ale ze średniakami i drużynami słanymi,gra natomiast w kratkę i niezbyt ładnie.Największe problemy to jak najszersze i profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży oraz piłka klubowa która leży..Boniek bardziej przydałby się gdzieś w sztabie i strukturze szkolenia w czymś co będzie jednocześnie szkolić trenerów i dzieci by to wyglądało profesjonalnie i było powiązane z piłką ligową.Oczywiście jeżeli nie jest wypalony bo wygląda dobrze ,jak jest wypalony i mu się nic nie będzie chciało to zostanie wiceprezesem ale to żaden pożytek dla naszej piłki
JaKi2020.02.19 19:11
Co za debilne pytanie w tytule. Boniek MUSI być zastąpiony bo kończy kadencję wg.przepisów czyli postawione pytanie "czy zostanie" jest bez sensu.
lcf2020.02.20 11:59
Pytanie Flądry zasadne, PiS może łamać konstytucje to dlaczego Boniek nie może złamać zasad PZPN.
A dlaczego nie masz dzieci? Bo jesteś "biedroniem2020.02.19 18:51
@Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "tak robią ludzie z jajami! " - A ty je masz, jaja? To dlaczego nie masz dzieci? @Katolicka Kretynizacja Polski pisze: - "ja pierdyolę" - To dlaczego nie masz dzieci? Przyznaj się, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Katolicka Kretynizacja Polski2020.02.19 18:31
Rysiek Czarnecki na prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej! dawać Ryśka!