02.06.20, 16:34Fot. Rafał Zambrzycki, via: Wikipedia CC 2.0/ screenshot: Youtube - Onet News

Czy sprawa Giertycha zostanie zamieciona pod dywan?

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta stwierdził w wywiadzie udzielonym portalowi wPolityce.pl, że Roman Giertych jest szczególnie traktowany przez samorząd zawodowy. Czy więc znajdą się tacy, którzy będą chcieli ukręcić „aferę Giertycha”?

-„Nie sposób nie zauważyć, że w wielu sprawach, które próbowano pompować jako wielkie afery polityczne, zawsze z boku pojawiał się Roman Giertych, występujący w roli adwokata. On doradza politykom opozycji i ocenia ich działania. Z kolei środowisko adwokackie w Warszawie traktuje Romana Giertycha w sposób wyjątkowy. Wszyscy pamiętamy w jaki arogancki sposób ten adwokat odnosił się do sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Rzecznik Dyscyplinarny odmówił wszczęcia postępowania na jedno ze złożonych powiadomień. Stwierdził, że nie doszło do naruszenia kodeksu etyki w takim znaczeniu, że nie ma sensu prowadzić stosownego postępowania” – powiedział Sebastian Kaleta.

Jak ocenił wiceminister sprawiedliwości, informacje nt. możliwości wycieku informacji z kancelarii adwokackiej Romana Giertycha są bardzo niepokojące:

-„Z treści maili ujawnionych w tej sprawie można odnieść wrażenie, że Łukasz G. nie wiedział, że to co powie może zostać przeciwko niemu wykorzystane. Tajemnica adwokacka jest świętością i gwarancją bezpieczeństwa każdemu kto ma spór prawny. Każda osoba musi mieć pewność, że adwokat zachowa tę tajemnicę” – stwierdził.

Zdaniem Sebastiana Kalety sprawa musi być dokładnie wyjaśniona przez samorząd adwokacki:

-„Narzędzia nadzorcze nad postępowaniami dyscyplinarnymi dotyczącymi adwokatów są iluzoryczne. Wszystkie narzędzia w ręku ma teraz rzecznik dyscyplinarny przy ORA w Warszawie. Niezależnie kto ma rację, to właśnie rzecznik dyscyplinarny musi teraz ustalić wszystkie okoliczności w tej sprawie. Miejmy nadzieję, że tak się stanie. Ważne, by opinia publiczna poznała rezultaty pracy rzecznika”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Japa2020.07.27 12:17
Tu widać bardzo wyrażnie ,że ta Fronda to taki " Polen Hyde Park". Tu wszystko napisać ,najczęściej z dala tematu .
PiS to masoneria tak jak PO2020.06.4 16:29
A sprawa Amber gołda nie została zamieciona? Kto siedzi ?Pionek i jego głupia żonka, + teściowa. A dlaczego nie ma listu gończego za Kolomojskim???Prawdziwym beneficjentem, no jak panno Wassermanowna, nie wstyd tak krętaczom judaistom służyć? https://www.youtube.com/watch?v=kopmvXeo6b8
Japa2020.07.27 11:56
Fajne ." PiS jak masoneria" A co to za nowa odnoga" masoneri " Z oceną Amber Gold, zgoda . Mało ich siedzi .Coś w tym jest . Ale czy pani Wasserman winna ?Nie wiem .Nie Ona oceniła Ambera jako LIPĘ . Taka ocena nie była wydana bez znajomości sprawy i bez przyczyny.
Elvis.2020.06.2 17:50
Pod dywan? Muche, myszke, ostatecznie malego kota ale konia?
Japa2020.07.27 11:58
Fajne . I na temat .
Pat2020.06.2 17:49
nie pod dywan tylko pod haki
żyd Kremla Radziszewski Keller-Krawczyk "walczy"2020.06.2 17:35
"Leszek" Keller-Krawczyk Żyd, ale "antysyjonista" z powiększoną prostatą, która mu odbiera sen, każdy pretekst jest dobry do spryskiwania szambem. Blogowy skunk! Nie martw się o "śmiercionośne" 5G, te zachodnie, ale nie o ten chiński 5G. Chiński ma wbudowany anty-virus wraz z coronavirus. Nie martw się o "Chemtrails" to nic innego jak para wodna. Nie martw się o CO2 w Polszu, w Niemczech jest tego więcej, wiele więcej. Nie martw się o gaz z USA, Norwegii czy Emiratów, to nie oni są wrogami Rz. P. Ważne, że nie jest to syf po-sowiecki. Martw o ten koszer szajs który trzymasz za oknem bo lodówka zepsuta, etc., etc., etc., Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. Pamietaj: SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ
Leszek 2020.06.2 17:40
Ale Ty sam o bude sie zabijesz, jak to jest z psem na lancuchu. Jak ty mozesz w lustro patrzec i nie wymiotowac. Naluz maske to sie nie poznasz. Troliku.
Reytan2020.06.2 18:19
Glos zlewozmywaka- NALUZ,,to pisze pijak I analfabeta!!!!
Leszek 2020.06.2 17:31
60 osób zakażonych koronawirusem zmarło minionej doby we Włoszech, przybyło rekordowo mało nowych przypadków zakażenia, tylko 178 - podała w poniedziałek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 33 475. Liczba nowych zakażeń jest najniższa od lutego. Dzień wcześniej informowano o śmierci 75 osób. Srednia ta sama 1843 a wczesniej bylo 800 zgonow swirusa tak sie oszukuje ludzi. A debili pod dostatkiem. To plandemia, plandemia , plandemia, plandemia , plandemia..... Szumowski , Morawiecki terrorysta Zydowski.
Reytan2020.06.2 18:21
Leszek,zapluty chuligan komunistyczny,dazy do eksterminacji Narodu.
żyd Kremla Radziszewski Keller-Krawczyk "walczy"2020.06.2 17:13
"CHEMTRAILS" - 5G - CO2 nad Polską FAKE NEWS ... !!!! Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS! -------------------------------------
Leszek 2020.06.2 17:07
Sprawa Giertycha to pestka. Kto wprowadzil panike , zamkna caly kraj na jakiej podstawie. Nikt we Wloszech nie zmarl na koronaswirusa. Statystyki nie klamia , dzisiaj bedtzie okolo 1843 zgony. Srednia od poczatku roku jest taka oto: 281 981 podzielone na 153 dni daje 1843 zgony. Dzisiaj bedzie okolo 1845 zgony. to jest srednia zgonow , gdzie jest masowy zgon . To jest medialne klamstwo, ludzie umierali i beda umierac. Za plandemie strachu powini isc do pierdla. To sa wspulczesni terrorysci .
Reytan2020.06.2 18:17
Chory psychicznie I morderca Narodu,czyli Komuch.
Reytan2020.06.2 18:23
Taki jest Leszek zza Uralu.
żyd Radziszewski Keller-Krawczyk rusza do boju 2020.06.2 16:45
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝟓𝐆 - 𝐂𝐎𝟐 - 𝐂𝐇𝐄𝐌𝐓𝐑𝐀𝐈𝐋𝐒 𝐰 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 ! 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐖 𝐃𝐎𝐌𝐔 𝟓𝐆 𝐈 𝐂𝐇*𝐉 𝐂𝐈 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 𝐖𝐘𝐑𝐎𝐒𝐍𝐈𝐄 ! 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 ! 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀 𝐁𝐈𝐋𝐋𝐀 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐀, 𝐓𝐎 𝐌𝐀𝐒𝐙 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐄 𝐈 𝐂𝐇*𝐉𝐀 𝐍𝐀 𝐂𝐙𝐎𝐋𝐄 ! 𝐃. 𝐓𝐑𝐀𝐌𝐏𝐇 𝐓𝐎 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘 ! 𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐄𝐑𝐈𝐀 𝐖 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐂𝐄 𝐒𝐙𝐀𝐋𝐄𝐉𝐄 ! 𝐀𝐌𝐁𝐀𝐒𝐀𝐃𝐀 𝐔𝐒𝐀 𝐖 𝐖𝐀𝐑𝐒𝐙𝐀𝐖𝐈𝐄 𝐓𝐎 𝐒𝐀𝐌𝐈 "𝐌𝐀𝐒𝐎𝐍𝐈" !