23.03.21, 09:08fot. pixabay.com

Czy warto walczyć o zbawienie upartego w swojej głupocie?

Czasem spotykamy obok nas osoby tak uparte w swoich głupich poglądach, że mając już dość jałowych dyskusji i chciałoby się powiedzieć „ty naprawdę taki jesteś, czy tylko udajesz?”. Co wtedy robić? Jak walczyć o czyjeś zbawienie?

CODZIENNOŚĆ JEZUSA

Również i z takimi osobami spotykał się Jezus. Byli to główni faryzeusze i uczeni w Piśmie. Rozmowa z nimi przypominała mówienie do ściany, rozmowę z kimś, kto ma albo zaniki pamięci, albo słyszy tylko to co chce słyszeć. Jak inaczej zrozumieć wydarzenie z dzisiejszej Ewangelii, kiedy po długiej serii wywodów Jezusa o sobie i swojej misji, ktoś z tłumu pyta „To kim Ty jesteś?”, tak jakby Jezus nie mówił tego wprost kilkadziesiąt razy chwilę temu. Westchnienie Jezusa „Dlaczego jeszcze z wam rozmawiam...” jest tu bardzo wymowne i możemy tylko sobie wyobrazić, co musiał odczuwać Syn Boży mając do czynienia z tak zatwardziałymi sercami...

TO MUSI BYĆ COŚ NAPRAWDĘ WAŻNEGO!

Dlaczego Jezus z nimi jeszcze rozmawia? Bo wie, że jeśli będą postępowali tak jak dotąd, „umrą w grzechach swoich”. Miłość, troska i poczucie odpowiedzialności za ich wieczność są większe niż ból serca z powodu odrzucenia, niezrozumienia, a nawet szykan i gróźb utraty życia. Jezus jako Ten, który przychodzi „z wysokości”, wie, co się znajduje po drugiej stronie życia (wie czym jest wieczne potępienie), dlatego jest w stanie puścić w niepamięć każdy ból jakiego doświadcza od swoich słuchaczy, aby tylko uchronić ich przed największą tragedią, jaka może spotkać człowieka.

MIŁOŚĆ CZY SPOKOJNE ŻYCIE?

Jeśli uważasz siebie za tego, który poznał Boga, będziesz miał podobne priorytety ewangelizacyjne jak Jezus. Mając na szali trudy związane z głoszeniem Ewangelii i życie wieczne tych, na których ci zależy, będziesz uczył godzić się na każdą ofiarę i zniewagę, byle tylko ocalić czyjeś życie.

Jednym z największych sprawdzianów tego, czy naprawdę żyjesz Ewangelią jest jednak twoja zdolność do ofiary. Zwróć uwagę na sposób głoszenia Jezusa. Zaczynał od radosnego opowiadania pełnego mocy, kim jest Jego Ojciec i kim jest On sam. Wielu wtedy nawracało się, ale nie wszyscy. Bardzo często chcielibyśmy, aby nasza ewangelizacja wyglądała właśnie tak: mieć spokojne życie z Jezusem w "ciepłych kapciach", doświadczać cudów Ewangelii i cieszyć się, gdy ktoś nam od razu podziękuje za nasze wysiłki.

Kiedy jednak ewangelizowanie "po dobroci" nie działało, Jezus był zmuszony zmienić ton i zacząć mówić mocno, jasno, stanowczo, wytykając grzech i narażając się na krytykę. Wielu z nas też dochodzi do tego etapu głoszenia Dobrej Nowiny, choć przestaje to już być przyjemne, bo się obrywa od innych. Kiedy jednak nawet mówienie "pomrzecie w grzechach swoich" nie zadziałało, Jezus zapowiada dziś, że posunie się do jeszcze mocniejszych środków - złoży ofiarę z siebie i zostanie "wywyższony na krzyżu", aby zawalczyć o nasze wieczne zbawienie. To jest najwyższy stopień miłości do drugiego człowieka - dać swoje życie, aby inni je mieli w obfitości.

Zobacz dziś, na jakim jesteś etapie miłości. Umiesz składać Bogu ofiary choćby z najmniejszych, prostych rzeczy, które cię spotykają (np. ból głowy, nienoszenie urazy do kogoś itp.) aby skruszyć czyjeś zatwardziałe serce? Może trzeba wyjść z ciepłych kapci i stanąć na poważnie do walki za kogoś? Bierz wtedy przykład z Jezusa, który siły do swojej ofiary czerpał tylko i wyłącznie ze zjednoczenia ze swoim Ojcem.

 

ks. Piotr Spyra

Komentarze

KATOLICYZM, TO JEDYNA PRAWDZIWA RELIGIA!2021.03.25 22:34
JAK ZWYKLE KŁAMIESZ! ...OTÓŻ TYLKO NASZ WIARA KATOLICKA I WYTRWANIE W NIEJ DAJE ZBAWIENIE!... Widać, że cię znów zabolało ! Nie możesz wytrzymać, bolą cię WYRZUTY SUMIENIA! WOLISZ NIE SŁUCHAĆ, NIE CZYTAĆ! ... Zwłaszcza, jak masz ich cały ogrom!
!!!2021.03.25 17:43
Katolicyzm nie daje zbawienia!
XD2021.03.24 11:38
#jprdl Im bardziej próbujecie wcisnąć swoje wierzenia innym tym bardziej was nie lubią. To już nie średniowiecze, kiedy papież mógł narzucać całym narodom polityczny reżim religijny za pomocą terroru, stosów, tortur, nękania i manipulacji. Nawracajcie tych którzy tego chcą. Od reszty się łaskawie odpierd•lcie, bo to już przestaje być śmieszne.
aaa2021.03.23 17:07
mnie przed jezusem chroni Perun
rebeliant2021.03.23 15:29
Ja również nie będąc orłem mowy, pisma i umysłu też spotykałem się z zażenowaniem bardziej utalentowanych, gdy ich o coś pytałem. A zatem sam Jezusek, który mocą nadludzką - jako półbożek udający autentycznego człowieka - dobrał sobie talentów i zdolności przyznał, że im lepiej tym lepiej. Podobnie jak KK spogląda z ostracyzmem na ogołoconych z talentów... ooo a tych co przez ich brak znaleźli się w "bagnie" nazywa diabłami, grzesznikami i ostatnim kręgiem czyśćca. A ja Jezuska przeskoczyłem i w błyskotliwy sposób się domyśliłem, że najlepiej to być wszechmogącym. Każdy normalny człowiek (bądź inna istota) zgodzi się, że I can jest lepsze od I can not. Lepiej jest mieć skrzydła i móc latać niż ich nie mieć.
rebeliant2021.03.23 15:14
" Jezus zapowiada dziś, że posunie się do jeszcze mocniejszych środków - złoży ofiarę z siebie i zostanie "wywyższony na krzyżu", aby zawalczyć o nasze wieczne zbawienie." - a wystarczy, aby każdy był wszechmogący co najmniej wobec samego siebie i sprawa załatwiona. A pie....przenie, że ofiara i golgocenie to taki cmok cmok cymes nic lepszego, to niech narobi do nocnika, a następnie go sobie wciśnie na głowę. Sprawa jest bardzo prosta: masz kotka nr 1 zdrowego zadbanego wesołego i masz kotka nr 2 połamanego rannego i obolałego - jaki stan swojego kotka (dowolnej istoty) wybierasz ? Jeśli w tej kwestii możesz to zmienić, ale i tak wybierasz stan połamańca, to znaczy, że szukasz wybawionego, abyś był bożyszczem. Nawet w grach komputerowych każdy jest zadowolony gdy postać, bądź miasto było zdrowe i ładne... Bóg bez Diabła funkcjonować nie może.
rebeliant2021.03.23 15:04
" co musiał odczuwać Syn Boży mając do czynienia z tak zatwardziałymi sercami..." - z pewnością nie czuł tego samego co zagłuszane ofiary pedofilów nie tylko w sutannach (ale również pobożnych uczynnych chrześcijanóf). Jak mu tak źle to niech sp...ie...prza na niebiosa i niech nie udaje autentycznego człowieka. Spotkał się ze swym ograniczonym stworzeniem i narzeka, że ono takie jest.
Chętnie przejrzę zawartość pendrajwów2021.03.23 14:44
księdza Spyry.
rebeliant2021.03.23 19:22
Chyba czasu by nie starczyło.
lucek2021.03.23 13:17
Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule: Nie, nie warto. Pisiaki są niereformowalne.
A2021.03.23 12:29
Zgromadzenie Legion Chrystusa w najnowszym raporcie ogłosiło, że 27 jego księży dopuściło się wykorzystywania seksualnego. Ich ofiarami było 170 nieletnich, z których 60 było wykorzystywanych przez założyciela zgromadzenia księdza Marciala Maciela Degollado. Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał księdza Leszka S. na karę łączną 15 lat więzienia. Wyrokiem objęto cztery czyny pedofilskie, a także przywłaszczenie pieniędzy w kwocie 335 tysięcy złotych
Anonim2021.03.23 10:57
Znam przykład, że ciągła modlitwa żony za swojego męża , który nic chciał chodzić do spowiedzi przyniosła efekt w postaci nawrócenia się tego faceta. Można to porównać do kruszenia głazu młotkiem, lub "kropla drąży skałę" . Wiem , że modlitwa ma potężną energetyczną MOC.
Anonim2021.03.23 11:43
hhehehehe, moja za to kiedyś regularnie na pielgrzymki biegała, a teraz kamieniami w kościół rzuca. teścówka też była bogobojna, a ostatnio ksiedza pogoniła, jak po kolędzie przyszedł. Nie chwaląc się jam to sprawił. 😈😁
Grizzly2021.03.23 10:03
Regularnie w sieci prowadzę akcje dechrystianizacyjne i deewangelizacyjne. Mam sukcesy. Dziękuję.
Anonim2021.03.23 10:51
To nie ty prowadzisz, to prowadzi cię twój duchowy patron - Szatan.
Szatan2021.03.23 11:40
A odpierdulta się ode mnie, nie mam co robić tylko gamoniami zajmować. Nowy oddział dla księży i biskupów otwieramy w piekle, roboty z tym od pyty.
Grizzly2021.03.23 11:43
Nie potrzebuję żadnych spowiedników ani duchowych patronów.
Nadzorca Kwestji2021.03.23 9:50
Najgorsi są ci co zgadzają się z Bogiem czyli jego miarą w 90 procentach - są tymi niby dobrymi ale się łamią pod wpływem miłosierdzia - łono Abrahama. Dla tego mimo iż są niewinni i są ofiarami Szatana dla mnie są więźniami politycznymi - cierpią katusze równe małpom . Do nich należy np. każdy jeleń z żoną co miała przed nim chociaż jednego -i nie chce jej wydać na tortury. Przykładem tu na ziemi są na przykład katolicy co twierdzą że taniec nie szkodzi i są gotowi bronić tej wolności.
Polak2021.03.23 9:30
Oczywiście - zawsze jest szansa że nawet najgłupszy okultysta zacznie myśleć i odrzuci religię.
UYT2021.03.23 9:29
Bóg pragnie zbawienia, ale jak ktoś nie chce, to Miłość nie zmusi.
Anonim2021.03.23 9:43
"Zabijajcie wszystkich, bóg rozpozna swoich" - cytat z namiestnika apostolskiego opata Arnauda w czasie rzezi Beziers - obraz "Miłości" kościoła do swoich durnych owieczek.
Plew2021.03.23 9:56
Jak mam chcieć? Skoro on mnie chce zbawić od lenistwa zamiast od pracy? Jest wszechmocny i niczego nie potrzebuje a chce mnie zbawiać od lenistwa i dawać jakieś prace.
Anonim2021.03.23 9:24
...i dlatego przestałem modlić się o zdrowie naszego prezydenta..Jakoś tak - nie warto..
Po 11 ...2021.03.23 9:19
"Czy warto walczyć o zbawienie upartego w swojej głupocie?" --- oczywiście, że warto. Sam to robię od dawna np. tu na frendzlu. Jest kilka powodów, ale najważniejszy to świetna zabawa :))
Mejer2021.03.23 9:21
jak widać powyżej... nie warto :/
LECHU...! itd. NIE ZAKRZYCZYSZ PRAWDY O SOBIE!2021.03.25 22:40
"Po 11" itd.. W swojej wypowiedzi jesteś tak głupi aż do żółwia podobny!