22.01.20, 17:45Screenshot Twitter - Kancelaria Premiera

Davos. Premier zapowiada ,,ogromne inwestycje w obszarze badań i rozwoju''

Niezwykle istotne informacje przekazał dziś premier Mateusz Morawiecki w trakcie konferencji prasowej w Davos, gdzie ma miejsce Światowe Forum Ekonomiczne. Jak poinformował szef polskiego rządu:

Mogę potwierdzić, że uzgodniliśmy z prezesem firmy biofarmaceutycznej AstraZeneca, Leif’em Johansson’em ogromne, nowe inwestycje w obszarze badania i rozwój”.

Firma podaje, że chodzi o 1,5 mld złotych w przeciągu najbliższych pięciu lat. Premier dodawał:

- Cieszę się, że dzisiaj mogliśmy niejako podsumować ten kilkumiesięczny okres ostatnich kilku miesięcy, gdzie dogadaliśmy się, co do tej kolejnej, bardzo dużej inwestycji”

Prezes AstraZeneca Leif Johansson dodał, że to „wielka inwestycja, realizowana w oparciu o 30-letnie doświadczenie w Polsce”.

Podkreślił również, że firma została w dużym stopniu przyciągnięta przez politykę rządu. Firma w komunikacie dodała, że:

[…] podjęto decyzję o zwiększeniu zaangażowania koncernu w działania B+R. Oznaczać to będzie między innymi szersze zaangażowanie kadry akademickiej oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.01.23 8:44
Notoryczny kłamca znowu otwiera swe krzywe usta.
Saki Faki2020.01.23 8:11
Jak narazie to inwestuje w biurokrację, to faktycznie ogromnie mu wychodzi:-)
Jarek2020.01.23 7:41
Ciągle tylko zapowiada i nic z tego, ale jak to powiedział kiedyś Kurski (ten od TVP) "ciemny lud wszystko kupi" Kto zainwestuje w Polsce swoje pieniądze przy takiej niestabilności prawa, nie przestrzeganiu konstytucji i zawłaszczonych sądach? Odpowiedź - tylko szaleniec.
dex2020.01.23 6:37
Czy sa jeszcze bezmozgi ktore w te brednie uwierza?
anonim2020.01.22 20:17
"Oznaczać to będzie między innymi szersze zaangażowanie kadry akademickiej oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski”. Jeśli się potwierdzi, można powiedzieć, że to jest TO.Mamy całkiem realną szansę na skuteczną partnerską współpracę w dziedzinie informatyki, wykorzystując japońskie doświadczenia w zakresie hardwaru i polską kreatywność w dziedzinie software. Byłoby naszą historyczną szansą, gdyby tak mogła powstać wspólna, z prawdziwego zdarzenia, Akademia Informatyki
Andrzej Malik2020.01.22 18:40
To już zrobiliśmy ten milion elektrycznych aut? I promy pobudowaliśmy? I pociągi nowe? Super, teraz tylko z wg zapewnień Antoniego zbudujemy śmigłowce z Ukrainą, i będzie jeszcze bardziej super.
Albert2020.01.22 18:23
Brawo nasz Premier !! Brawo Mateusz Morawiecki !!! Panie Premierze Morawiecki, pana program zrównoważonego rozwoju kraju jest wspaniaąym pomysłem ! Teraz przyszedł czas na jego realizację. Ponieważ do tej pory inwestowano głównie w duże miasta, to najwyższy czas, aby coś zabrać dużym mistom, a większość środków finansowych skierować na mniejsze miasta i wieś ! Postuluję zawiesić program 500 plus w dużych miastach. Dlaczego ? Mieszkańcy tych miast głosowali za PO lub wogóle nie głosowali, co znaczy, że oni chcą aby było tak jak za rządów PO-PSL, a więc bez programu 500 plus. Panie Premierze, nie należy tych ludzi na siłę unieszczęśliwiać i dawać im pieniądze skoro ich nie chcą. Oni chcą tylko tego, aby było jak było, a nie żeby było lepiej. Zamroźmy więc ten program dla nich – na 5 lat ! Podobnie jest z wiekiem emerytalnym. Ci z dużych miast powinni pracować do 67, a nawet do 69. Proponuję zatem 5 lat zrównoważonego rozwoju in minus dla dużych miast oraz in plus dla małych miast i wsi.
Katolicka Kretynizacja Polski2020.01.22 18:20
szMateuszek kup se Merdol i nie pyerdol! było mówione że będą ,, p o l s k i e ' inwestycje i co? i gwno! takie jak miliony aut elektrycznych ,mieszkań plus, dronów i helikopterów polskiej produkcji! Jak na razie co PiSowi wyszło to ogromny wzrost cen wszystkiego co się da!