18.08.13, 18:40fot. FreeDigitalPhotos

Degeneracja Niemiec: Obok kobiety i mężczyzny będzie płeć pt. "tymczasowa"

Ideolodzy pseudonaukowej teorii pt. gender zacierają ręce. Oto Niemcy wprowadzą za niedługo nowe przepisy, które wejdą w życie od pierwszego października tego roku. "W szpitalnych certyfikatach urodzin w kategorii płeć pojawi się trzecia opcja. Rodzice będą mogli nie determinować, czy ich dziecko jest płci żeńskiej czy męskiej. Może być płci żadnej, a dokładniej "tymczasowej" - podaje TVN24.pl. Prasa niemiecka już pisze o rewolucji obyczajowej na miarę roku 1968.

Nowe prawo "nie oznacza jeszcze formalnego ustanowienia istnienia trzeciej płci. Opcja "tymczasowa" ma służyć przypadkom, kiedy dziecko rodzi się z cechami męskimi i żeńskimi. Rodzice nie będą musieli już na początku determinować życia potomka wybierając mu płeć. Dziecko będzie mogło samo podjąć decyzję jak dorośnie".

Nie są też jasne takie regulacje jak: paszport. Nie jest jasne, czy w nich też znajdzie się trzecia opcja "nieokreślona".

Na razie cieszą się z tego różne organizacje transseksualne i ideolodzy pseudonaukowej teorii gender. Uważają, że nowe przepisy to krok we właściwym kierunku.  - To wywrze presje na Brukselę. To bardzo pozytywne wydarzenie - stwierdził Silvan Agius, szef organizacji ILGA Europe.sy.

Czy aby na pewno to krok w przyszłość, czy raczej początek amorficznych i psychicznych niby-ludzi?

sm/TVN24/Spiegiel

Komentarze

anonim2013.08.18 18:43
To dopiero pojawi się za kilka lat masa dewiantów okaleczanych przez "rodziców" od dzieciństwa.... Cudzysłów, bo czy kogoś kto tak okalecza i krzywdzi swojego potomka można nazwać rodzicem? raczej potworem...
anonim2013.08.18 18:52
Adolf w grobie się przewraca!
anonim2013.08.18 19:03
Fakt, brzmi to dość abstrakcyjnie. Ale jak u niemowlęcia z cechami obojnactwa można zdeterminować płeć? Narzucić mu ją wg własnego upodobania? " Guzik mnie obchodzi to, że wolisz ubierać się w sukienki! Dopóki u mnie mieszkasz, nazywasz się Jarek!"
anonim2013.08.18 19:18
Plec czy nieplec, to ZADEN POSTEP!!! To wszystko juz bylo w Sodomie i Gomorze! Prawdziwy postep to nieograniczanie czlowieka W OGOLE, wlaczajac w to takze osobowosc. Dlaczego tylko plec??! Niech osobnik gdy "dorosnie" sam zdecyduje kim lub czym chce byc! Zero ograniczen!! To jest dopiero postep! Potem to juz tylko atom... i zaczynamy od nowa:-((
anonim2013.08.18 19:23
hahahaha. niech wymyślą, żeby dziecko w ogóle było tymczasowe i żeby rodzice mogli je zutylizować, jak im się znudzi.
anonim2013.08.18 19:26
O plci decyduja chromosomy Chromosom X plec zenska - genitalia zenskie ChromosomY plec meska - genitalia meskie Czynniki psychiczne nastepuja w pozniejszym okresie czyli utozsamianie sie z plcia. CECH meskich czy zenskich mozna nabyc w wyniku wychowania czy srodowiska w jakim przebywamy. .
anonim2013.08.18 19:28
do wincenty. Może ty zrozumiesz że to cechy fenotypowe i genotypowe determinują płeć, to jest stanowisko naukowe. Jeśli zaś kierujemy się tym że ktoś czuje się innej płci, to odrzucamy naukę, a nie wiarę i nic nie stoi na przeszkodzie aby kolejne osoby obwołały się np. psem - bo nim się czują.
anonim2013.08.18 19:29
Zwariowali...
anonim2013.08.18 19:30
Jest to wiec celowe falszowanie rzeczywistosci czy nauki na korzysc zainteresowanej strony.
anonim2013.08.18 19:43
Jak zwykle w tematach medycznych wypowiadają się ludzie mający tyle wspólnego z medycyną co świnka morska ze świnią i morzem... Bardzo dobra decyzja rządu niemieckiego - jeślu urodzi się dziecko które ma cechy płciowe męskie i żeńskie płeć tymczasowa jest rozwiązaniem idealnym. W przeszłości po urodzeniu hermafrodyty rodzice stwierdzali - chcemy mieć dziewczynkę i ciach, operacja i już mamy Zuzię, a w wieku lat nastu Zuzia popełniała samobójstwo bo czuła się Grześkiem a nie Zuzią. Tymczasem wystarczyło poczekać do okresu dojrzewania i wtedy dziecko samo podjęłoby decyzję. Polecam film XXY który bardzo dobrze opisuje dylematy takich osób i ich rodzin.
anonim2013.08.18 19:46
I po raz kolejny wincenty okazał swoją ciemnotę i elementarny brak wiedzy - bo o płci decydują geny, a nie mózg czyli widzimisię. I jak tu z takimi matołami dyskutować?
anonim2013.08.18 19:51
Dla mnie żadna "degeneracja" Niemiec, tylko słuszny krok. Oszczędzi to wielu ludziom masy problemów.
anonim2013.08.18 20:00
Nabi - jesteś głupcem. Spójrz na zespół niewrażliwości na androgeny (zespół Morrisa). Rodzi się dziewczynka, która wygląda jak dziewczynka, w 99% przypadków czuje się dziewczynką, potem jak dorasta dojrzewa i zmienia się w piękną kobietę (duży biust) bierze ślub (również kościelny) chce zajść w ciążę, nie udaje się to idzie do lekarza i okazuje się, że ta piękna kobieta ma genotyp XY - i co to jest facet, czy kobieta?
anonim2013.08.18 20:13
@Fascination - Jak byłem na studiach do kliniki gdzie miałem zajęcia zgłosiła się 19latka z tym problemem - już po ślubie i po 6miesięcznych próbach, więc zdarzają się takie drastyczne przypadki jakie opisałem.
anonim2013.08.18 20:19
Genderyzm w natarciu!!!
anonim2013.08.18 20:21
sct - kolejny glupi... Nie potrafię zrozumieć, czemu niektórzy moi braciw w wierze są debilami? Czmu bez wiedzy podejmują się polemiki? Ok rozumiem politykę i sprawy socjologiczne - tu każdy może mieć zdanie, ale czemu brukają swoją niewiedzą medycynę?
anonim2013.08.18 20:34
Czemu nie znosisz slowa "normalny"? Przecież to taki który pozostaje w "normie" i nic więcej, oczywiście normę można przekroczyć w pozytywny sposób (np. geniusze) lub negatywny (np. homosie, upośledzeni)
anonim2013.08.18 20:35
" Opcja "tymczasowa" ma służyć przypadkom, kiedy dziecko rodzi się z cechami męskimi i żeńskimi. (...) Czy aby na pewno to krok w przyszłość, czy raczej początek amorficznych i psychicznych niby-ludzi? " Redakcjo - NIE PIEPRZ BEZ SENSU! W omawianym przypadku chodzi o tzw. obojnactwo, rzadki przypadek, ale jednak występujący w naturze. Dzisiaj już wiemy, że w takiej sytuacji najlepiej jest poczekać do okresu dojrzewania, kiedy to jeden z narządów wykształca się na tyle, iż płeć można określić. Jest co prawda inne wyjście - badanie genetyczne, ale tego rodzaju sytuacje są mocno skomplikowane, bo może się np. okazać, iż ktoś kto genetycznie jest kobietą, intymne narządy będzie miał męskie - zbyt wcześnie przeprowadzona operacja mogła by jednak zaszkodzić.
anonim2013.08.18 20:52
@Fascination - jakie pogardliwe określenia? Chodzi Ci o homosia? Jeśli nie jesteś homosiem nie możesz poczuć się urażona:P Mówię o homosiach ogółem, homoś jest jak niedźwiadek (zdrobnienie od niedźwiedzia), jest to zdrobnienie od homoseksualisty. Co do norm i normalności - kocham normalność, to pomaga usystematyzować nasz świat, wiem, że normalne są temperatuty 36,4-36,8 naszego ciała itp. tid. dzięki temu wiemy co jest normą (a zazwyczaj normy pokrywają się z tym co jest dla nas dobre/akceptowalne. A słowo nienormalność nie jest biczem - ktoś umysłowo chory mimo iż nie mieści się w normie nie może być z powody swojej ułomności szykanowany - trzeba po prostu pomóc mu w jego chorobie, podobnie z ... homosiami:P
anonim2013.08.18 20:56
Panie wincenty, rozumiem, że jest Pan miłośnikiem nauki. Czy mógłby Pan wskazać mi linki do badań, których wyniki jednoznacznie wskazują na to, że za płeć człowieka jest odpowiedzialny mózg. Tak przy okazji pragnę przypomnieć, że wynurzenia genderystów mnie nie interesują. Proszę o fakty naukowe, a nie ideologiczne. Jeśli chce być Pan naukowcem, to proszę nie mylić tych dwóch rzeczy. Czy uważa Pan, że Frondę czytają tylko katolicy i skąd takie informacje, że katolicy sądzą, że to fryzura czy genitalia odpowiadają za płeć. W artykule zabrakło informacji, czy ta trzecia płeć dotyczy tylko i wyłącznie hermafrodytów (co jest naprawdę niezbyt częste, chociaż), czy jest to na tyle prawnie nieokreślone, że stanowi furtkę dla krzywdzących dziecko decyzji rodziców. Wątpię też, czy wprowadzenie trzeciej płci i wpisanie tego do aktu urodzenia uszczęśliwi dziecko i sprawi, że będzie czuło się bardziej komfortowo w społeczeństwie. I pytanie do Pana wincentego, czy z równą determinacją walczy Pan o dostęp do porządnej edukacji, efektywnej rehabilitacji itd dla ludzi np. z zespołem Downa czy różnego fizycznymi zaburzeniami/wadami wrodzonymi. Oni przecież się tacy urodzili, mają to zapisane w genach.
anonim2013.08.18 21:02
PATOLOGIA !!!.
anonim2013.08.18 21:44
O plci decyduja chromosomy Chromosom X plec zenska - genitalia zenskie ChromosomY plec meska - genitalia meskie Czynniki psychiczne nastepuja w pozniejszym okresie czyli utozsamianie sie z plcia. CECH meskich czy zenskich mozna nabyc w wyniku wychowania czy srodowiska w jakim przebywamy. .
anonim2013.08.18 21:53
Mirra - przeczytaj moje posty, lub wklep "zespół niewrażliwości na androgeny" i tyle. Twoja teoria jest o d potłuc...
anonim2013.08.18 21:58
revilok napisał: " Problem widziałbym prędzej w tym jak to jest możliwe, że doskonały Bóg stwarza ludzi o cechach dwupłciowych. (...) Niektórzy nie dopuszczają myśli, że bóg być może jest niedoskonały, albo o zgrozo, że nie ma boga. " *** To nie Bóg jest odpowiedzialny za zło na świecie, to grzech człowieka ściąga na świat różnego typu nieszczęścia. Grzech ma wymiar kosmiczny, m.in. uderza w całą ludzkość, ale i przyrodę. Równie dobrze można by powiedzieć, że Bóg jest odpowiedzialny za choroby lub rodzące się upośledzone dzieci.
anonim2013.08.18 23:24
Niby-ludzi? Czy autora pogrzało?
anonim2013.08.18 23:30
@wincenty Dyskutować z Tobą to tak, jakby opowiadać ślepemu o kolorach. Komentarze na portalach nie są zbyt dobrym miejscem na katechetyczne nauki. Ja wiem, że Bóg istnieje, że jest Miłością, że troszczy się o każdego człowieka, Jezus narodził się, umarł i zmartwychwstał, aby umożliwić nam swobodny dostęp do Ojca. Gdy Jezus w sposób widzialny żył na ziemi, nie zniwelował ludzkiego cierpienia, ale nadał mu sens. Nikt z ludzi nie uniknie cierpienia (przez chrześcijan nazywanego krzyżem) - niemniej krzyż niesiony z Chrystusem nie ciąży.
anonim2013.08.19 1:13
@Fascinacion powinnam umieścić to w cudzysłowie. Proszę spojrzeć na wypowiedź niejakiego wincentego. Różnicowanie płci u człowieka z punktu widzenia nie tylko biologii jest dosyć skomplikowane i nie jest tak, że tylko mózg jest za to odpowiedzialny. Czy, jeśli zacznę uważać, że jestem koalą, to znaczy, że nim naprawdę jestem i należą mi się z tego powodu wyjątkowe profity jako gatunkowi, któremu grozi wyginięcie. Geny produkujące określone białka, chromosomy (XX, XY), na późniejszym etapie rozwoju gonady (jajniki i jądra) produkujące określone hormony, które wpływają na zewnętrzne cechy płciowe itd. itp. Drugą sprawą jest identyfikacja z określoną płcią. W znacznej większości przypadków jest ona zgodna z płcią fenotypową i taka jest norma, gdyż inaczej gatunek ludzki już dawno by nie istniał. Istnieje oczywiście wiele przeróżnych zaburzeń związanych zarówno z płcią biologiczną, jak i tożsamością płciową. Jest to wielki dramat dla ludzi nimi dotkniętych. Moim zdaniem jednak to, że tak jest nie uprawnia nikogo do tworzenia jakiejś "trzeciej płci" i kwestionowania określenia konkretnej płci człowieka. Jeśli urodziłam się bez ramienia i przedramienia, a moja znajoma ma achondroplazję, to utworzenie nowych ras ludzi bezrękich lub karłowatych na pewno nie sprawi, że lepiej odnajdziemy się w społeczeństwie. To tak jak wyrażenie "inteligentni inaczej", mimo dobrych chęci twórców tej nazwy, nabrało pejoratywnego wydźwięku. Nie sądzę, że wybranie płci "tymczasowej" dziecku cokolwiek jemu ułatwi . Dzięki widocznemu podziałowi na płeć mogą tworzyć się relacje kobieta-mężczyzna. Jestem kobietą, a ja jestem mężczyzną, a ja... jak się dowiem, to ci powiem. Wcale nie ironizuję. Myślę, że jest to wystarczająco trudne dla osoby z zaburzeniami, a co będzie, jeśli dziecko ma sprecyzowaną tożsamość, a rodzice uznają, że, kiedy dorośnie, to dopiero wtedy sobie wybierze. Dla tej osoby może to być za późno.
anonim2013.08.19 1:23
@wincenty "Poproszę o jednoznaczne wyniki potwierdzające istnienie Boga. Pozdrawiam." A, czy ja coś napisałam o Bogu i mojej wierze? Czy gdziekolwiek w mojej wypowiedzi padł argument Boga? Będę złośliwa, ale coś szwankuje w Pańskim czytaniu ze zrozumieniem. Pozdrawiam serdecznie
anonim2013.08.19 2:45
Niemcy od czasu zjednoczenia w Państwo stanowią zagrożenie dla europejskich sąsiadów.Wcześniej militarne teraz grozniejsze bo obyczajowe.Czas dogadać się z muzułmanami i spacyfikować ta zarazę.
anonim2013.08.19 4:45
@wincenty "Może katolik lepiej zrozumie, że to nie fryzura czy genitalia odpowiadają za płeć, a mózg." Co ci zrobili katolicy że tak ich obrażasz?!!.
anonim2013.08.19 4:48
W miejsce rasizmu jest genderyzm, czyli degeneracja; będzie wojna.
anonim2013.08.19 6:46
to może merkel nie jest merkelką, a merkelem ?
anonim2013.08.19 7:46
@Astrid - nie mogę się z Tobą zgodzić. Zgadywanie płci hermafrodyty (która nie jest determinowana tylko hromosomami) może być bardzo szkodliwe. Rodzice mają 50% szans na odgadnięcie, czy dziecko będzie czuło się Zosią czy Arturem i nawet jeśli okażą się na tyle mądrzy, że nie utną swojemu dziecku pewnej części ciała i poczekają aż sam wybierze to gehenna formalnej zmiany płci na pewno nie wpłynie dobrze na takie dziecko. Po drugie jest to płeć tymczasowa, a nie trzecia płeć. Tymczasowość oznacza ni mniej ni więcej, że płeć ta ulegnie wyklarowaniu tylko na chłopca lub dziewczynkę w momencie zakończenia identyfikacji płciowej.
anonim2013.08.19 7:53
Odrzucają prawo naturalne? Właśnie, że afirmują prawo naturalne! Prawo naturalne oznacza, że natura daje nam od siebie osoby o "cechach dwóch płci". I kto tu walczy z naturą? Ludzie o cechach dwóch płci to również stworzenia boże.
anonim2013.08.19 8:34
@wincenty Czy wg ciebie katolik to też płeć?!
anonim2013.08.19 9:02
@wincenty Statystyka: Liczby do nazwiska 'Mondraszek' W Polsce jest 7 osób o nazwisku Mondraszek. Zamieszkują oni w 2 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Myszków ,a dokładnie 6. z 1 zamieszkuje Katowice osób o tym nazwisku. "Może katolik lepiej zrozumie, że to nie fryzura czy genitalia odpowiadają za płeć, a mózg." Co ci zrobili katolicy że tak ich obrażasz?!!.
anonim2013.08.19 13:41
@ wincenty Widzę, że "mondraszek" się przyjął? :) pytanie do mondraszka: Jakiej płci jest bóg wg ciebie?
anonim2013.08.19 14:22
@seth01 Ty masz kijankowy rozum jak wincenty!!.
anonim2013.08.19 14:26
Nie, no odpowiedz, proszę. Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi:)
anonim2013.08.19 14:41
@seth01 Ciemność widzę !!Ciemność!!!
anonim2013.08.19 14:55
nie prosiłem cię, żebyś komentował stan swojego umysłu, tylko odpowiedział na proste pytanie.
anonim2013.08.19 16:10
Się Go zapytaj.
anonim2013.08.19 16:22
Panowie - skończcie pyskówkę i wróćcie do tematu.
anonim2013.08.19 16:55
@ Krzysiekj Ok. kończę:) Jeżeli nie ma przesłanek w którą stronę "iść" z wyborem płci dziecka, powinno się dać mu szansę wybrać samemu. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek, kiedykolwiek robił takie badanie- czemu z góry zakładać, że to złe.
anonim2013.08.19 17:00
Seth - ale tylko pod warunkiem, że dziecko będzie dotknięte hermafrodytyzmem (jego płeć nie może zostać zidentyfikowana badaniem fizykalnym).
anonim2013.08.19 17:05
@ krzysiekj Ale cała dyskusja toczy się właśnie wokół tego. Właśnie w kwestii dzieci dotkniętych hermafrodytyzmem, a nie, jak myślą niektórzy - zmiany płci z jednej na drugą.
anonim2013.08.19 18:52
seth01 kitu nie wciskaj.
anonim2013.08.19 18:56
Tomasz, możesz sobie być zapatrzonym we własną ideologię człowiekiem, ale udowodnij mi proszę, w którym miejscu pisałem o czymś innym
anonim2013.08.20 5:47
@seth01 Całe swe życie błądzisz.