06.08.14, 14:07Ks. Wojciech Lemański (fot. TVP Info/YouTube)

Dementi dot. wypowiedzi ks. Lemańskiego na Przystanku Woodstock

Komunikat Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko-Praskiej: 

W związku z pojawiającymi się mylnymi informacjami prasowymi oświadczamy, że nie jest prawdą jakoby ksiądz biskup Marek Solarczyk miał stwierdzić, że w wystąpieniu księdza Wojciecha Lemańskiego na Przystanku Woodstock "nie dostrzegł żadnych sformułowań, które można uznać za niewłaściwe czy mijające się z nauką Kościoła". Przeciwnie, podczas rozmowy z Ks. Wojciechem Lemańskim zostały wskazane fragmenty jego wypowiedzi, które należy uznać za niedopuszczalne, jak np. słowa wskazujące na brak szacunku dla Księży Biskupów, wysoce niestosowna wypowiedź dotycząca osoby prof. Bogdana Chazana.

Ksiądz Wojciech Lemański wyraził żal z powodu niektórych niefortunnych sformułowań, użytych przez niego podczas wystąpienia na Przystanku Woodstock, przeprosił także tych, którzy mogli tymi słowami poczuć się urażeni, zadeklarował także, że jego intencją nie było głoszenie poglądów sprzecznych z nauką Kościoła Katolickiego. Te wyjaśnienia zostały przyjęte przez księdza arcybiskupa Henryka Hosera i księdza biskupa Marka Solarczyka. Ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC zdecydował, że wobec elementów skruchy okazanych przez księdza Wojciecha Lemańskiego wstrzymuje nałożenie na niego kary suspensy, udzielając w ten sposób kapłanowi kredytu zaufania w duchu Bożego Miłosierdzia.

Liczymy, że ksiądz Wojciech Lemański skoryguje niewłaściwe elementy swojego zachowania i wykorzysta owoce spotkania z księżmi biskupami dla dobra Kościoła.

Rzecznik Prasowy Diecezji Warszawsko-Praskiej
Mateusz Dzieduszycki

Oprac. MaR/Diecezja.waw.pl 

Komentarze

anonim2014.08.6 14:13
O, bp Marek Solarczyk, uczył mnie religii w liceum jak jeszcze nie był biskupem. Bardzo fajny gość :)
anonim2014.08.6 14:36
te decyzje kurii są jak wirus ebola, prawda jest taka, że lemański ma haki i trzyma ich za uzdę, to już przedszkolak rozumie o co tu chodzi, nominacje za ..... ....
anonim2014.08.6 15:05
ad karol50 Czy facet z takim parciem na szkło jak ks. Lemański umiałby utrzymać jakiegoś haka w tajemnicy przed mediami???
anonim2014.08.6 15:39
Powiadam wam: Tak samo w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia. Łk 15,7
anonim2014.08.6 16:07
Weźcie już stąd tego jehowego arbitra, bo zażygam monitor!
anonim2014.08.6 16:30
Rzygać się piszę przez RZ :)
anonim2014.08.6 21:42
@wrzos Owszem. Tak jak zapewne strzelały w Wielki Piątek. Szatan to taki biedak który zawsze się najbardziej cieszy z rzeczy które potem okazują się jego największą porażką.