12.12.19, 11:50Screenshot Youtube - Magazyn Śledczy Anity Gargas

Dlaczego środowisko sędziowskie nie oczyściło się samo?

W stanie wojennym skazywali opozycjonistów, w III RP nadal orzekali i piastowali ważne funkcje w sądownictwie.

Dlaczego, wbrew zapowiedziom, środowisko sędziowskie nie oczyściło się samo? Dlaczego nie można pociągnąć do odpowiedzialności karnej sędziów skompromitowanych w stanie wojennym? Czy sędziowie, którzy wtedy wydawali niesprawiedliwe wyroki do tej pory mogą liczyć na wsparcie „nadzwyczajnej kasty”? W jaki sposób rzecznik dyscyplinarny Sądu Najwyższego zaangażował się w obronę kolegi po fachu? Jakie kruczki prawne wykorzystuje sędzia, by wydłużyć toczące się przeciw niemu postępowanie dyscyplinarne?

Rychlicki, Kosmal i inni, czyli „Magazyn śledczy Anity Gargas” na tropie sędziów unikających sprawiedliwości. Już w czwartek o 22:25 w TVP1.

Informacja prasowa

Komentarze

Yannette2019.12.12 20:31
Środowisko sędziowskie nie oczyściło się samo - bo tym środowiskiem rzadzą ci o brudnych rekach, klany prawnicze od 3 pokoleń, powiązani jeszcze z czasów komuny i ci co przyszli tu na bagnetach rosyjskich, co pozmieniali nazwiska.
Mejer2019.12.12 18:49
Gówna sie nie czyści... gówno sie usuwa w całości.
.2019.12.12 19:20
Też mam takie zdanie o PISie.
ciekawy2019.12.12 16:28
Na nasze znaczy dlaczego wszyscy sędziowie nie chcą być pisi ? Bo oczywiście ci co zapisali się do pisiorów to sa niewinni jak Najświętsza Panienka
Maria2019.12.12 13:21
Wyjaśnijmy raz a dobrze kastą jest NARÓD a obowiązkiem sędziów jest mu slużyć
ciekawy2019.12.12 16:29
Ciemnota to nie naród to tylko pijackie pokurcze pisie Od kiedy to ludzie wykształceni maja dostosowywać się do MOTŁOCHU?
zatroskany2019.12.12 12:27
Jak mają się oczyścić kiedy chcą żeby było ta jak było
retro2019.12.12 12:22
przekopać te sądy jak Mierzeję Wiślaną !
Bizon2019.12.12 12:09
Plan jest stosunkowo prosty ! najpierw reforma sądownictwa i WON ci wszyscy juszczyszyny, kubczaki, łączewscy, tuleje, chodkowscy, skwary, pirogowicze, gensdorfy, żurki , iwulscy itd. – po prostu WON ! Następnie wymiana prezesa SN, dalej, zostanie powołana izba szybkiej reakcji. Tam każdy zgłoszony przypadek trolowania, obrażania, newsa, czy kłamstwa będzie natychmiast rozpatrywany o orzekany. Długość postępowania maksimum 3 dni ! Tam do rozpatrzenia wrócą wszystkie sprawy poszkodowanych przez „sędziów” przestępców. Dalej rewizje decyzji SN o niewinności sędziów złodziei i przestępców i innych gagatków typu Durczok, i na koniec powołania ławników, sędziów pokoju i proces skrócenia przewodów sądowych. Jedną z pierwszych decyzji reformy będzie odebranie spraw Gawłowskiego, Kwiatkowskiego i Neumana i przyznanie ich nowym sędziom do szybkiego rozpoznania i orzeczenia winy ! Będzie się działo !
Bizon2019.12.12 12:08
Pierwsza kadencja PIS była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Zosia2019.12.12 12:07
Polacy, widzieliście zeznanie majątkowe prezes sądu najwyższego Gensdorf (po polsku: Gęsia Wieś) ?! Ja Pie-rd-olę , to babsko ma tyle waluty, tyle nieruchomości, ma nawet łąkę ! No to powiedzcie mi, jak oni mają z tych ciepłych posadek zrezygnować ?! Oni walczą o to żeby było jak było jak lwy i lwice – po trupach !!! Jestem ciekawy majątku sędziego Iwulskiego, kapitana LWP i służb specjalnych ?! Może ktoś to opublikuje ?!
Otto2019.12.12 12:07
KRS lub TK powinien wydać uchwałę mówiącą o tym, że wszystkie postanowienia Sądu Najwyższego są nieważne - dopóki sędziami w Sądzie Najwyższym są byli członkowie PZPR – systemu totalitarnego i politycznej organizacji przestępczej !!! Najlepszym przykładem tego jest sędzia Iwulski – kapitan LWP i Służb Specjalnych, a także sędzina Gensdorf !!! Jak podaje sędzia Zaradkiewicz mamy obecnie aż 747 sędziów powołanych przez Radę Państwa PRL. Dominują lata 80-te, w tym lata stanu wojennego !
MirekT2019.12.12 12:06
Sędzia Andrzejewski mówi, że sędziowie Sądu najwyższego to przestępcy ! Oni wypowiedzieli posłuszeństwa wobec Polski ! To sdrajcy narodu polskiego !!! A więc: sąd pod sąd !
ciekawy2019.12.12 16:30
To nie Polska to kaczoland !!!!!!!!!!!!
stan2019.12.12 18:16
Poważnie? Tak mówisz o swoim kraju? Biedna byłaby Polska, gdyby tak jak w 1920r. trzeba byłoby stawać w jej obronie. Gdzie duch tych Polaków? Co się z nami stało, jeśli wypisujemy takie rzeczy??????? Opamiętaj się i przemyśl, co napisałeś! Ojczyzna jest druga Twoją matką! Ja nie jestem z żadnej partii i dlatego może mam dystans do wszystkich politycznych posunięć i łatwiej mi oceniać sytuację. Gdy PO rządziło, opłacałem obcym nieznanym mi dzieciom obiady, wspomagałem schorowaną kobietę bez środków do życia (zabrakło kilku lat do emerytury, bo przedłużyli wiek emerytalny, zmarł mąż i nie miała z czego się utrzymać), a mimo to nigdy nie przyszło mi do głowy, by mówić - to nie Polska, chociaż rządziła platformiana mafia, okradająca Polaków... Przepraszam, ale to mnie bardzo dotknęło, ze Polak tak może myśleć. Ani krzty miłości do Ojczyzny, ani krzty szacunku do przodków, którzy oddawali za nią swoje młode życie? Ludzie, co z wami zrobiono?